Stanice technické kontroly Smiřice

Stanice technické kontroly Smiřice

Auta registrovaná v ČR musí mít kromě pojištění odpovědnosti i platnou technickou kontrolu. Opakuje se každé dva roky, pouze u nového vozidla se první prohlídka provádí čtyři roky po uvedení do provozu. Bez osvědčení o technické způsobilosti nesmí žádné auto na silnice.

STK není procházka růžovou zahradou

Metodika pro provádění povinné technické kontroly je daná nařízením ministerstva dopravy. Dle údajů STK kontrolou neprojde každé desáte vozidlo. Někdy je příčinou zamítnutí vydání nového osvědčení drobná chyba, jindy fatální závada, se kterou by auto nemělo na silnici co dělat. Většina vlastníků dostane 30 denní lhůtu na nápravu a opakování prohlídky. Je tedy v zájmu vlastníka na STK přijet s řádně připraveným autem. Většina jich proto využívá služeb autoservisů, které STK zajistí s přípravou i s kontrolou.

Jak nepřeplácet STK ve městě Smiřice

Než se objednáte na konkrétní stanici technické kontroly, udělejte si předtím menší průzkum. Dle uvedeného seznamu STK pro město Smiřice si obvolejte jednotlivé stanice a zjistěte si, která si účtuje nejnižší poplatek. Rozdíly totiž mohou být velké.

NÁŠ TIP: Porovnejte si také nabídky na povinné ručení od více pojišťoven a vyberte si pro vaše auto nejlevnější pojištění odpovědnosti na trhu.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Smiřice:

1.Smiřice, KUTÍK STK, spol. s r.o., Seligerova 147, 503 03, tel. 495 421 828

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 6

Mluví se o nás