Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Aktuality


 

Vlastníte veterána? Nezapomeňte na povinné ručení

Povinné ručení je ze zákona povinné pro každé motorové vozidlo, které je provozované na veřejných komunikacích. Tato povinnost se tedy týká i historických vozidel - veteránů. Provozování veteránů se však od běžného vozidla liší, a proto vyžaduje odlišný přístup, zejména s ohledem na četnost jízd. Ne každá pojišťovna přitom pojištění veteránů nabízí.
Číst celý článek  

 

Víte, kdy mohou pojišťovny krátit pojistné plnění a kdy ne?

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Přesně takto lze charakterizovat přístup mnoha pojišťoven ke svým klientům. Při sjednávání pojištění klient z řečí a slibů pojišťovny snadno získá dojem, že je perfektně chráněný proti všem existujícím i neexistujícím rizikům. Když však dojde na pověstné lámání chleba, realita jej nemile překvapí.
Číst celý článek  

 

Pojištění odpovědnosti: Vyplatí se i v běžném životě?

Za chyby se platí. Obligátní, leč velmi pravdivé přísloví. A omylem rozbité sousedovo okno se nakonec může jevit jako ten nejmenší problém. Škodu totiž můžete způsobit kdykoliv a komukoliv rychleji, než řeknete švec. A reakce “je mi to líto” rozhodně stačit nebude. Dnes už stále více lidí velmi dobře vědí, že mají právo požadovat odpovídající odškodné.
Číst celý článek  

 

Prošlá STK může vyjít i na miliony

Koupit si auto není jen tak. S jeho provozem souvisí řada povinností, jejichž cílem je zajistit bezpečí na silnicích. Z tohoto důvodu musí mít každé vozidlo kromě povinného ručení platnou technickou kontrolu (STK). Ta je důkazem, že technický stav vozidla je v pořádku.
Číst celý článek  

 

Koupě nového auta: Na co si dát pozor při nákupu v autobazaru

Když si kupujete nové vozidlo, získáte dosud nepoužité auto s několikaletou zárukou. Výrobce automobilu po tuto dobu zodpovídá za vzniklé vady. To však neplatí u staršího a ojetého vozidla. Pokud odhalíte vadu až po koupi, nikdo vám peníze nevrátí. Stavu vybraného ojetého vozidla se vyplatí věnovat více pozornosti. Ještě lepší je přizvat si zkušeného technika
Číst celý článek  


Archiv aktualit:


Mobilní web / Klasický web