Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Aktuality

Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem...

22. leden

Nabídka ojetých vozů je v Česku bohatá. Přesto ale stále hodně lidí preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je lepší nabídka specifických modelů, často lepší technický stav i nižší cena a profesionální přístup.

Číst celé...


Co je glamping a proč ho vyzkoušet?

18. leden

Kempování nemusí být vyhrazeno pouze pro otrlé dobrodruhy, kterým ke štěstí stačí karimatka, spacák a v lepším případě stan. Kempování může mít i netradiční, luxusní podobu, pro kterou se ujalo označení “glamping”.

Číst celé...


Kam v zimě za teplem? Tipy na bezpečné země v době koronaviru

14. leden

Letošní rok cestování nepřeje. Může za to koronavirus, kvůli kterému se mnozí lidé bojí opustit svou zemi. Cestovat však zakázáno není. Pokud dodržíte bezpečnostní zásady a nařízení, můžete si i letos užít pěknou dovolenou v teple.

Číst celé...


Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

12. leden

15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

Číst celé...


Nejdražší auto na světě: Které to je a kolik stojí?

11. leden

Téměř každý rok se na trhu objeví nějaký ten luxusní “super” vůz, který usiluje o titul nejrychlejšího nebo nejdražšího auta na světě, nejlépe obojí. Za neskutečné ceny se prodávají také starší dnes už legendární supersportovní vozidla. Která z nich ohromila svět nejvíce?

Číst celé...


Elektronické dálniční známky: Jak fungují a kam se s nimi můžete vydat?

6. leden

Od ledna na českých dálnicích funguje elektronicky systém dálničních známek. Čeští řidiči si dálniční známky pro rok 2021 mohou online koupit od 1. prosince. Zatímco u nás jde o novinku, v zahraničí elektronické dálniční známky úspěšně fungují několik let.

Číst celé...


Co je tuzemské cestovní pojištění a jak funguje?

17. prosinec

Tuzemské cestovní pojištění nepatří mezi pojistné novinky, naopak existovalo dávno před koronavirem, kvůli kterému bylo značně omezeno cestování po světě. Spousta českých rodin dovolenou po dlouhých letech strávily doma v Česku. Ke slovu se tak dostalo i dosud opomíjené komerční pojištění cest v domácím prostředí.

Číst celé...


Jak se připravit na dovolenou v Karibiku?

8. prosinec

Už léta tajně sníte o dovolené v Karibiku? Proměnte svůj velký sen v reálný zážitek a třeba už na příští rok si naplánujte dovolenou na Kubě, Haiti, Bahamách, Barbadosu, Jamajce či jiném karibském ostrově. Máme pro vás několik tipů, jak si užít Karibik, a neutratit přitom majlant.

Číst celé...


Luxusní dovolená: Které destinace jsou pro ni jako stvořené?

21. listopad

Jelikož jste si letos z pochopitelných důvodů odpustili tradiční letní dovolenou u moře a ani s víkendovým cestováním to nebyla žádná sláva, hodláte si následující volno užít na maximum. Však si také pilně šetříte, aby to po takové době stálo za to.

Číst celé...


Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

14. listopad

Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

Číst celé...


Cestovní pojištění na lyže: Pozor si dejte na extrémní zimní sporty

7. listopad

S očekáváním prvního sněhu začnou zimní střediska v zahraničí i ČR zahajovat novou sezónu. Však už se také spousta lidí těší, až vytáhnou lyže nebo snowboardy, a prosviští prvním prašanem. Zapomínat by přitom neměli ani na ochranu svého zdraví, zejména pokud mají rádi adrenalinovou či dokonce extrémní zábavu.

Číst celé...


Kontrolky v autě: Víte, co která znamená a kdy raději zpozornět?

31. říjen

Pokud se v autě objeví problém, který zachytí čidlo vozu, na palubní desce se rozsvítí kontrolka. Občas se však může stát, že se rozsvítí některý ze symbolů, u kterého si nebudete úplně jistí, co znamená. Moderní auta vám sice řeknou, co jednotlivé kontrolky značí, ale už vám neřeknou, co máte v takovém případě dělat.

Číst celé...


Ušetřete s aplikací v mobilu! Tyhle appky za vás pohlídají ceny nafty i benzinu

31. říjen

Ceny benzinu v Česku stagnují, nafta dál mírně zlevňuje. Abyste nemuseli objíždět několik čerpacích stanic a měli informace o aktuálních cenách nafty a benzinu neustále po ruce, stačí si stáhnout některou z následujících aplikací pro chytré telefony. Ty za vás ceny ohlídají a navíc prozradí, kde natankujete nejlevněji.

Číst celé...


Plavba kolem světa: Kde sjednat cestovní pojištění?

28. říjen

Plavba kolem světa slibuje nezapomenutelný a unikátní zážitek. Je to však také velmi náročný projekt vyžadující spoustu plánování, jehož nezbytnou součástí by mělo být odpovídající cestovní pojištění. Co by takové cestovní pojištění na plavbu kolem světa mělo zahrnovat?

Číst celé...


Ověřené tipy a rady, jak překonat jet lag

26. říjen

Málokdy si svou ideální exotickou dovolenou představuje tak, že několik prvních dní na pláž nejenže nevkročí, ale proleží je nedobrovolně v hotelovém pokoji. V užívání si mu brání vyčerpání, nevolnosti a bolesti hlavy. Tento nepříjemný stav je znám jako jet lag a dochází k němu při překonání více časových pásem.

Číst celé...


Nejprodávanější značky a modely aut v Česku: Které to jsou?

21. říjen

Český trh s automobily není tak velký jako například v sousedním Německu či daleké a ohromné Číně. To však neznamená, že by byl méně pestrý. Právě naopak. V Česku se točí různé typy automobilů od evropských po světové značky. Které z automobilek u Čechů vítězí na celé čáře?

Číst celé...


Cestujeme do Ameriky: Jak vybavit víza na cestu do USA

14. říjen

Zatímco Američané sní americký sen o bezstarostném životě, mnozí Češi sní o cestě do Ameriky, jakožto země slibující nezapomenutelné zážitky. Ať už se těší na pulzující velkoměsta nebo dechberoucí přírodní zajímavosti, všichni musí splní požadavky nezbytné pro bezproblémové vpuštění do země.

Číst celé...


Cestovní pojištění na hory: Pojistěte si i extrémní sporty

14. říjen

Není sport jako sport. Některé jsou méně nebezpečné, jiné více. Existují sporty, které jsou označované jako rizikové či dokonce extrémní. Jednoduše proto, že u nich hrozí větší riziko vzniku zranění. Pokud jsou extrémní sporty také vaší vášní, nezapomeňte si na cesty do zahraničí sjednat odpovídající připojištění.

Číst celé...


Co dělat při ztrátě dokladů v zahraničí?

7. říjen

Příjemnou dovolenou v zahraničí může během chvilky zkazit ztráta osobních dokladů. Není přitom až tak rozhodující, zda šlo o vaši nepozornost, nedbalost nebo nenechavé ruce zloděje. Výsledek je stejný. Nacházíte se v zahraničí, chybí vám osobní doklady a musíte to řešit stůj co stůj. Jinak se také nemusíte dostat zpátky domů.

Číst celé...


Kdy už nestačí běžné turistické cestovní pojištění

3. říjen

Sjednat si cestovní pojištění na zahraniční cesty představuje pro většinu Čechů téměř automatickou činnost. Češi cestovní pojištění berou velmi vážně a neváhají si připlatit za kvalitu. Přesto mnozí Češi do zahraničí odjíždí s nevhodným pojištěním. Nejčastěji se jedná o nedostatečný rozsah cestovního pojištění.

Číst celé...