Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavoláme Vám
info@epojisteni.cz

Aktuality

Cestovní pojištění a studentské pobyty to jde dohromady! Zjistěte, jak na něj

13. září

Říká se, že nejlepší léta jsou ta studentská. Studenti, které čekají státnice, asi budou oponovat. Pravdou ale zůstává, že během studia na střední nebo vysoké škole máte spoustu času na průzkum české kotliny i zahraničních krás. Zároveň můžete využít celé řady dotovaných studentských pobytů v zahraničí, během nichž načerpáte řadu zkušeností, poznáte nové tváře, zdokonalíte se v jazyce a zpátky domů si přivezete nezapomenutelné zážitky. Aby studentský pobyt proběhl bez zbytečných zádrhelů a komplikací, vyplatí se sjednat si cestovní pojištění pro studenty.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky: Jak to funguje?

10. září

Patříme mezi milovníky domácích mazlíčků. V rámci Evropy jsme opravdovými přeborníky v počtu chovaných zvířat. Podle odhadu veterinářů žijí v českých domácnostech zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Častokrát s námi tihle chlupatí mazlíci navíc vyrážejí i na dovolenou. Zatímco sjednání cestovního pojištění je pro řadu z nás samozřejmostí, na svoje chlupáče zapomínáme. A to je chyba, která nám může udělat v peněžence pořádnou neplechu.

Číst celé...


Srovnání cen cestovního pojištění

7. září

Zodpovědný cestovatel nevyrazí za hranice bez cestovního pojištění. Otázkou je, zda si umí vybrat odpovídající pojištění a přitom využít možnosti srovnání ceny online za účelem výběru nejen nejvhodnějšího, ale také nejvýhodnějšího cestovního pojištění do zahraničí.

Číst celé...


Dovolená u moře na podzim: Kam vyrazit po letních prázdninách?

2. září

Představy o ideální letní dovolené bývají různé. Spousta lidí volí pobyty u moře, protože je tam krásně a báječně si tam odpočinou. Tento relax však většinou kazí mraky lidí, kterým se lze vyhnout jediným způsobem - vyrazit k moři mimo sezonu. Protože dovolená u moře po letních prázdninách má doslova moře výhod.

Číst celé...


Bulharsko, Řecko, Itálie či Španělsko: Jaká je situace pro cestování?

26. srpen

Kvůli celosvětové hrozbě koronaviru jsou možnosti cestování pro letošní rok hodně omezené. Hranice většiny zemích jsou turistům nadále uzavřené. Občané EU mohou sice od poloviny června svobodně cestovat v rámci zemí EU, ne vždy se to ale obejde bez omezení. Situace se navíc velmi rychle může změnit.

Číst celé...


Jak postupovat při reklamaci zájezdu? Zjistěte, na co máte nárok

19. srpen

Dovolené jsou v plném proudu, ale ne vždy vše probíhá podle našich představ. Nesplnila letošní dovolená vaše očekávání, které jste získali po prolistování katalogu? Ubytování neodpovídalo popisu, měli jste jinou kategorii stravování nebo některé slibované služby úplně chyběly? V tom případě neváhejte s okamžitou reklamací zájezdu.

Číst celé...


Cestovní pojištění k moři: Co se vyplatí připojistit?

12. srpen

Říkáte si, co by se vám asi tak mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu nebo na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Pravdou je, že cestování sebou nese mnohá rizika, na která se hodí být připraven díky dobrému cestovnímu pojištění.

Číst celé...


Chystáte se na roadtrip? Připravte se dobře na cestu

5. srpen

Letošní rok je kvůli celosvětovému problému s koronavirem jiný. Možnosti cestování jsou kvůli uzavřeným hranicím většiny zemí omezené a Evropané mohou cestovat bez omezení cestovat pouze v rámci EU, a to ještě ne všude. Jako ideální způsob strávení letošní dovolené se tak jeví starý dobrý road trip.

Číst celé...


Chorvatsko očima místních, Češi očima Chorvatů

2. srpen

Vzhledem k tomu, kolik Čechů každý rok Chorvatsko navštíví, jej lze označit téměř za naši druhou domovinu. Však se také místní Chorvaté podle toho chovají. Domluví se s velmi dobře česky a vědí, co na Čechy platí. Ani Čechům rozhodně neuškodí podívat se na Chorvatsko očima místních a lépe poznat jejich zvyky a tradice.

Číst celé...


Dovolená v Česku: 5 tipů, jak si ji užít i doma

16. červenec

Češi patří k náruživým cestovatelům a s velkou chutí navštěvují více či méně známé destinace daleko od českých hranic. Mnoho Čechů se těžko smiřovalo s faktem, že letošní letní dovolenou s největší pravděpodobností stráví doma v Česku. Není však čeho litovat. I dovolená v Česku může znamenat velké dobrodružství. Stačí si dobře vybrat.

Číst celé...


Jak ovlivní koronavirová opatření letošní letní dovolenou?

9. červenec

Karanténa a další přísná omezení týkající se volného pohybu nařízená v souvislosti s pandemií koronaviru zasadila celosvětovému cestovnímu ruchu tvrdý úder. Vývoj v posledních týdnech naštěstí naznačuje, že se život vrací do normálu a letos v létě se k moři přece jen podíváme. Budou nás při cestování omezovat nějaká nařízení?

Číst celé...


Dovolená v Chorvatsku v roce 2020: Jak se tam dostat a jaká opatření nás čekají?

2. červenec

Opatření týkající se cestování do Chorvatska vyvolaná pandemii koronaviru byla už konečně zrušena. Českými turisty oblíbené Chorvatsko tedy mohlo konečně otevřít hranice a zahájit novou turistickou sezónu. Mají se Češi připravit na nějaká omezení?

Číst celé...


Cestování v období dešťů: Kdy a kde vás zastihne?

24. červen

Cestování se pomalu uvolňuje a už brzy budeme moci opět cestovat do vzdálených exotických destinací. Možná už teď “sjíždíte” přibývající nabídku letenek a říkáte si, proč jsou některé nabídky levnější než jiné? Pokud si chcete užít krásného počasí a neriskovat hurikány a monzuny, velký pozor si dávejte na koupi výhodných letenek během období dešťů.

Číst celé...


Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

23. červen

Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

Číst celé...


Do jakých zemí můžete letos bez obav cestovat?

19. červen

Pandemie koronaviru obrátila naruby plány na letošní letní dovolenou tisícům Čechů. Mnozí z nich raději zůstanou v Česku, jiní se cestování do zahraničí vůbec nebojí. Do kterých zemí už se smí cestovat?

Číst celé...


Řidiči pozor! Zelená karta mění od 1. července barvu

2. červen

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (lidově nesprávně označované jako „povinné ručení“) musí mít každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz nebo je používáno na veřejných komunikacích. To, že je vozidlo řádně pojištěno, řidič dokládá tzv. zelenou kartou. Zelená karta, jako mezinárodní osvědčení o platném pojištění, byla vůbec poprvé vydána 25. ledna 1949. Její barva se ale od 1. července mění. Do budoucna by se měl změnit i její název.

Číst celé...


Cestování letadlem, autem nebo vlakem: Co je výhodnější?

23. duben

Cestování se pro mnoho z nás stalo oblíbeným koníčkem nebo dokonce životním stylem. Pohybovat se po světě lze různými způsoby, mezi ty nejčastější patří cestování letadlem, autem a vlakem. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody těchto dopravních prostředků a který z nich je nejvýhodnější?

Číst celé...


Cestování na vlastní pěst: Jaké výhody má cestování bez cestovky? - 2. díl

16. duben

V minulém článku jsme si představili některé výhody, které nabízí tzv. solo traveling, a to zejména co se týče dopravy a ubytování na dovolenou. Nyní se podíváme, jaké výhody má takové cestování z hlediska pobytu v dané destinaci.

Číst celé...


Návštěva Černobylu: Platí tu cestovní pojištění? - 2. díl

9. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, jakým způsobem se dá dostat na exkurzi do jaderné elektrárny v Černobylu, a jaké jsou varianty. Nyní si přiblížíme, jak jste na tom v případě, že na exkurzi onemocníte nebo se tam zraníte.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? 3. díl

3. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, že po zařízení auta a ubytování je dobré udělat si inventuru očkování a probrat situaci s lékařem, který vám následně může doporučit i to, jaké hygienické návyky v dané zemi dodržovat. Nyní se podíváme na to, jak na zařízení víz a dalších povinností.

Číst celé...