Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavoláme Vám
info@epojisteni.cz

Aktuality

Jak na dovolenou bez cestovky? 3. díl

3. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, že po zařízení auta a ubytování je dobré udělat si inventuru očkování a probrat situaci s lékařem, který vám následně může doporučit i to, jaké hygienické návyky v dané zemi dodržovat. Nyní se podíváme na to, jak na zařízení víz a dalších povinností.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? 2. díl

20. březen

V minulém článku jsme si přiblížili, jak začít plánovat dovolenou bez cestovní kanceláře. Zejména fakt, že nejprve je dobré si prověřit situaci v zemích, kam se chystáte, a následně jako první koupit letenky. Nyní se podíváme, jaké kroky by měly následovat.

Číst celé...


Víte, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění? - 2. díl

19. březen

V minulém článku jsme si popsali, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění v případě, že vás na dovolené postihne úraz či nemoc. Tedy uplatňujete pojistné plnění z pojištění léčebných výloh. V rámci cestovního pojištění si ale můžete sjednat řadu připojištění, na která se nyní zaměříme.

Číst celé...


Vízová povinnost pro Čechy: Kam se bez víz nedostanete?

19. březen

O vízum se nemusíte vůbec starat, cestujete-li po Evropské unii. Potřeba není ani cestovní pas, vystačíte si s platným občanským průkazem. Mimo EU je však potřebný nejen cestovní pas, ale občas také vízum. V některých případech je dokonce nutné jet do zahraničí i kvůli získání víza.

Číst celé...


Koronavirus: cestovní pojištění

13. březen

Připravili jsme pro vás informace ohledně cestovního pojištění v souvislosti s šířením nákazy koronavirem označovaným jako SARS-CoV-2 způsobující nemoc Covid-19.

Číst celé...


Víte, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění? - 1. díl

12. březen

Na dovolenou si jedete odpočinout a načerpat síly. Bohužel ale nikdo neví, co vás může potkat, a tak je všeobecně doporučováno si před cestou sjednat cestovní pojištění. Češi berou prevenci vážně, a tak na dovolenou v drtivé většině případů vyráží pojištěni.

Číst celé...


Jaká očkování potřebujete na dovolenou v Africe?

11. březen

S návštěvou exotických zemích je kromě úžasných zážitků spojeno vyšší riziko vzniku nemocí, na které v Evropě nejsme zvyklí. Jednou z věcí, které byste při plánování cesty rozhodně neměli podcenit, je vedle cestovního pojištění, odpovídající očkování.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro chronicky nemocné: Jak ho sjednat?

11. březen

Osoby trpící chronickým onemocněním mohou mít velký problém sjednat si cestovní pojištění do zahraniční. Respektive některé pojišťovny chronicky nemocné osoby odmítají pojistit, jiné pouze v případě dlouhodobě stabilizovaného zdravotního stavu.

Číst celé...


Jak si užít dovolenou v Jižní Americe?

5. březen

Vysnili jste si pro letošní rok dovolenou v nespoutané Jižní Americe a hledáte užitečné informace? Pak jistě oceníte praktické rady, jak se na cestu co nejlépe připravit, a tipy na nejkrásnější místa.

Číst celé...


Vydejte se objevovat Oceánii: Známé i neznámé ostrovy a co na nich zažít?

2. březen

Oceánie – zeměpisný a kulturní celek rozkládající se v Tichém oceánu patří politicky k Austrálii (oficiálně jde o největší ostrov Oceánie), geograficky jde ale o zcela samostatnou část, jejíž součástí je asi 20 000 tichomořských ostrůvků. Seznamte se s těmi nejkrásnějšími ostrovy Oceánie a zjistěte, co tady během dovolené podniknout.

Číst celé...


Koronavirus: Informace k cestování do zahraničí a rady pro cestovatele

28. únor

Kvůli šíření čínského koronaviru označovaného nově jako SARS CoV-2, způsobující nemoc COVID-19 v Asii a zejména v posledních dnech i v zemích Evropské unie, vydala česká vláda prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí doporučení ohledně cest do zahraničí.

Číst celé...


Objevte krásy Gruzie: Co navštívit?

24. únor

Na dovolenou do Gruzie? A proč ne! Země nacházející se při východním okraji Černého moře nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Těšit se můžete na vysoké kopce Kavkazu, významné architektonické památky i koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. Tohle jsou místa, která musíte během návštěvy Gruzie navštívit.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? 1. díl

20. únor

Být vlastním pánem. Bydlet tam, kde mi to vyhovuje, zdržet se na hezkých místech tak dlouho, jak budu sama chtít. Cestovat podle momentální nálady a ne podle předem daného itineráře. Ušetřit. Nejen tyto myšlenky vedou řadu cestovatelů k tomu, že místo placení zájezdů u cestovní kanceláře zvolí vycestování na vlastní pěst.

Číst celé...


České lázně: Kde se nejlépe zrelaxujete?

19. únor

Ať už se potýkáte s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi nebo si potřebujete jednoduše oddychnout, jistě jste už nejednou zvážili návštěvu lázní. A věděli jste, že Česká republika patří společně s Maďarskem mezi lázeňské velmoci? Připravili jsme pro vás dnešní příspěvek, ve kterém zmapujeme ty nejlepší lázně v České republice.

Číst celé...


Kolik zaplatíte za cestovní pojištění v roce 2020?

17. únor

Konkurenční prostředí zamávalo s cenami pojistek, nabídkou služeb a jejich kvalitou. Připojištění a vyšší limity, které byste si ještě předloni kvůli ceně odepřeli, jsou letos dostupnější. Zjistěte, podle čeho pojišťovny určují cenu pojistného, co nabízí v základních balíčcích a za co si připlatíte.

Číst celé...


Program Work and Travel: Jak to funguje a co budete potřebovat? (2. díl)

10. únor

V minulém článku jsme si přiblížili program Work and Travel pro cestování do USA. V tomto článku poukážeme na další informace, které je dobré vědět a představíme si podobný program pro Kanadu.

Číst celé...


Na co si dát pozor při cestě do Číny?

3. únor

Čína stále nepatří mezi ty nejoblíbenejší destinace, kam se Češi vydávají na dovolenou, nicméně je to opravdu fascinující země s notnou dávkou exotiky, a tak není divu, že ji vyhledává stále více a více cestovatelů a to nejen kvůli její kultuře, památkám, kuchyni či tradicím. Spoustu věcí vás tu však může překvapit a to jak pozitivně, tak i negativně. Na co si tedy během cestování po Číně dát pozor?

Číst celé...


Kam na hory? 6 tipů na nejlepší horská střediska bez tlačenic

30. leden

Jakmile propukne zima, vyhlášená evropská zimní střediska se zaplní návštěvníky k prasknutí. Střediska jsou to sice krásná a okolní příroda ještě více, méně nadšení už ale vzbuzují přeplněné sjezdovky, fronty na lanovky i narvané restaurace. Naštěstí se najde ještě pár míst, které turisté lačnící po zimních radovánkách neobjevili.

Číst celé...


Pozor na extrémní sporty: Které není možné pojistit?

16. leden

Cestovní pojištění je pro většinu turistů automatickou součástí příprav na cestu do zahraničí. To je sice zodpovědné, ale jen málokdo se opravdu ujistí, že se vybrané pojištění vztahuje na všechny plánované aktivity včetně rizikových, adrenalinových a extrémních sportů. A to může být kámen úrazu.

Číst celé...


Program Work and Travel: Jak to funguje a co budete potřebovat? (1. díl)

13. leden

Láká vás poznat novou kulturu, něco zažít a zároveň si i vydělat nějaké peníze? Jednou z variant je využití programu Work and Travel, který funguje pod záštitou amerického Ministerstva zahraničí. V praxi funguje tak, že odcestujete do cizí země, několik měsíců tam pracujete a následně můžete nějaký čas strávit cestováním po dané zemi a poznáváním místního života. Podívejme se, jak to funguje.

Číst celé...