Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Aktuality

Seznam nejzávažnějších přestupků, za které hrozí vysoká pokuta i zákaz řízení

18. červen

Od roku 2022 začne platit upravený bodový systém. Změny se týkají zejména vážných dopravních přestupků, za které budou řidičům hrozit přísnější tresty. Na co se mohou řidiči “těšit”?

Číst celé...


Jak zabalit příruční zavazadlo do letadla. Pozor na velikost a rozměry

9. červen

Zejména mezi mladými lidmi se uchytil trend cestovat nalehko. I na delší cesty vyráží se skromným batůžkem. Tomuto trendu nahrávají letecké společnosti. V ceně letenky totiž bývá stále častěji pouze příruční zavazadlo a spoustě lidí se nechce připlácet za velké zavazadlo, pokud vyloženě nemusí. Znáte pravidla pro příruční zavazadla?

Číst celé...


Praktický návod, jak si poradit s prasklým čelním sklem

2. červen

K častým škodám na vozidle patří rozbité čelní sklo, které většinou způsobí odlétnutý kamínek či nepříznivé počasí. Jak takovou situaci řešit? Povinné ručení se na tyto škody již nevztahuje a ideální není ani havarijní pojištění.

Číst celé...


Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat a na co si dát pozor

27. květen

Nejvíce dopravních nehod se odehrává během letních měsíců, kdy se silnice doma i v zahraničí zaplní vozidly jedoucími na dovolenou či se vrací zpět domů. K nehodě však může dojít kdykoli v roce. Poradíme vám, jak správně postupovat, když se stanete účastníky dopravní nehody v zahraničí.

Číst celé...


Sezónní versus krátkodobé havarijní pojištění

21. květen

Havarijní pojištění už není tak nedostupné jako dříve. Díky nabídkám připraveným na míru pro různé typy vozidel si vyberou i majitelé starších vozidel. Mezi méně obvykle varianty v oblasti pojištění vozidel patří také krátkodobé a sezónní havarijní pojištění. O co se jedná?

Číst celé...


Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

18. květen

Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

Číst celé...


Praktický průvodce dovolenou na poslední chvíli

7. květen

Člověk míní, život mění. Štědré odměny v práci či neplánovaný nákup levných letenek změní skromné léto na chalupě v dobrodružství. Aby se z dovolené na poslední chvíli nestala noční můra, pusťte se do rychlého avšak promyšleného plánování.

Číst celé...


Jak si sbalit kufr do letadla a proč je lepší letět jen s příručním zavazadlem

28. duben

Cestovat pouze s příručním zavazadlem má celou řadu výhod a my se na ně podíváme hezky zblízka. Že se do příručního kufru nikdy nevlezete? Vězte, že stačí zabalit pouze věci, které nejen potřebujete, ale které na svých cestách opravdu využijete.

Číst celé...


Rady a tipy na dovolenou do zahraničí aneb co všechno zařídit před cestou

22. duben

Zdaleka ne každý cestovatel se považuje za dobrodruha, který si doma rychle sbalí skromný batůžek a ostatní řeší až “za jízdy”. Obzvlášť v dnešní době se vyplatí být připraven na cokoliv. Na co se před cestou do zahraničí zaměřit především?

Číst celé...


Víte, že povinná výbava je vyžadována i u jízdního kola?

14. duben

Účastníky silničního provozu jsou chodci, cyklisté a auta. Bezpečný pohyb chodcům zajišťují chodníky a přechody, cyklistům jsou určeny cyklostezky a cyklopruhy, které však nejsou všude. Občas na silnici musí. Ve svém vlastním zájmu by měli dbát nejen na maximálně bezpečnou a opatrnou jízdu, ale také na povinnou výbavu.

Číst celé...


Jak na kvalitní pojištění auta? Nesnažte se ušetřit za každou cenu

8. duben

Pojištění vozidel nepatří zrovna k nejlevnějším záležitostem, obzvlášť pokud zahrnuje zákonné povinné ručení i dobrovolné havarijní pojištění. Kvůli úspoře pár stovek jsou lidé ochotni uzavřít levné, avšak mizerné pojištění auta. Neuvědomují si přitom, že je takové pojištění nakonec může vyjít mnohem dráž.

Číst celé...


Jak probíhá výměna řidičského průkazu v roce 2021?

3. duben

V roce 2021 končí platnost několika set tisíc řidičských průkazů. Dotčení řidiči ale s jeho výměnou nemusí chvátat, protože platnost řidičských průkazů i dalších dokladů bude prodloužena. Kolik času navíc získáte? Jak výměna probíhá? A co když pojedete do zahraničí?

Číst celé...


7 vyzkoušených tipů, jak ušetřit a cestovat levněji do všech koutů světa

25. březen

Cestovat a poznat pořádný kus světa lze i bez tučného konta a nemusíte přitom ubírat na pohodlí. Stačí znát osvědčené vychytávky, kde a jak se dá ušetřit nejvíce. Se svými zkušenostmi se ochotně podělí zkušení cestovatelé, stačí hledat na internetu nebo si přečíst náš článek, ve kterém jsem shrnuli nejdůležitějších sedm tipů.

Číst celé...


8 nejlépe hodnocených kempů v ČR aneb kam vyrazit na dovolenou pod stan

17. březen

Kempování patří k českým národním sportům. Kdysi z finančních důvodů, dnes kvůli zábavě či náznaku dobrodružství. Změnily se i nároky a Češi upřednostňují kempy s kvalitním a moderním zázemím, případně netradiční typy kempů. Které české kempy si vydobyly nejlepší hodnocení?

Číst celé...


Jak nejlépe pojistit firemní auto

10. březen

Nezbytnou součástí firemního majetku bývá vozový park, jehož velikost a složení se odvíjí od velikosti firmy a její činnosti. Odlišný bude vozový park u velké firmy, která se specializuje na dopravu, a drobného živnostníka. Jednu věc však potřebují všichni a to kvalitní pojištění vozidel za rozumnou cenu.

Číst celé...


Bezpečné cestování: Na co si dávat pozor vždy a všude?

23. únor

Češi patří mezi vášnivé cestovatele. Cestují kdykoliv v roce a kamkoliv po světě. Učí se, poznávají, baví se i pracují. Vedle získávání zkušeností, nových zážitků a přátel je však třeba myslet i na cestovatelská rizika a udělat maximum, abyste se na cestách vyhnuli nepříjemným překvapením.

Číst celé...


Co je bodový systém a jak funguje?

17. únor

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

Číst celé...


Povinné ručení pro elektromobily: Jak se liší od pojištění aut s klasickým pohonem?

13. únor

Při koupi auta hrají stále větší roli nové parametry - možnost úspory i ohled na životní prostředí. To jsou dva hlavní důvody, proč zájem o elektromobily každým rokem vzrůstá. Provoz elektromobilu totiž vychází o dost levněji. A jak je to tedy s cenou povinného ručení pro elektromobily?

Číst celé...


Jak vypadá cestování v době Covidu?

11. únor

Člověk míní a život mění. Jak moc je toto lidové přísloví pravdivé, ukázal loňský rok, kdy celý svět zasáhla epidemie koronaviru. Nebezpečí trvá i po roce a s ním celá řada omezení. Vycestovat za hranice však zakázáno není. Kromě důkladnější přípravy je ale také třeba počítat s různými omezeními, jak u nás i za hranicemi.

Číst celé...


Tipy na 10 nejlepších aplikací do auta, které ocení každý řidič

27. leden

Mapy a navigace nejsou zdaleka jedinými aplikacemi, které řidičům mohou každý den usnadnit a mnohdy i zpříjemnit čas strávený za volantem. Které z nich by si řidiči měli do svých telefonů nainstalovat téměř povinně, a které se prostě jen hodí používat či jsou určené čistě pro zábavu?

Číst celé...