Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Aktuality

Pojištění storno poplatků a storno letenky. Víte vše?

29. listopad

Plánování dovolené s předstihem s sebou přináší rizika, která vám mohou v nejhorším případě znemožnit někam vyrazit. Stačí chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V takových případech se hodí mít sjednané pojištění letenky a storna zájezdu, díky kterému lze zachránit velkou část již vynaložených peněz na dovolenou. Na co se při jeho pořizování zaměřit?

Číst celé...


Co dělat při srážce se zvěří? Zachovejte chladnou hlavu a volejte policii

22. listopad

Pandemie nového typu koronaviru změnila mnohé. A to dokonce i chování zvířat a hustotu provozu. Oproti minulým letům tak došlo k menšímu počtu srážek se zvěří, což ale neznamená, že by riziko střetu se srnou nebo divočákem bylo nižší. Co dělat, pokud ke střetu dojde a jak vzniklou situaci řešit?

Číst celé...


Přepis vozidla na nového majitele a povinné ručení

12. listopad

Stalo se běžnou praxí, že je vozidlo při přepisu pojištěno dvakrát. V den prodeje si povinné ručení uzavře nový majitel a zároveň stále běží původní pojistka. Ze zákona takový postup není nutný a pro nového majitele přináší zbytečné náklady. aktuality-prepis-vozidla-na-noveho-majitele

Číst celé...


Praktický návod, jak řešit prasklé čelní sklo

5. listopad

Rozbité čelní sklo patří k častým škodám na vozidle. Většinou ji způsobí odlétnutý kamínek nebo nepříznivé počasí. Jak takovou situaci řešit? Běžné povinné ručení ani havarijní pojištění často nebude stačit.

Číst celé...


Při prodeji auta nezapomínejte na zrušení povinného ručení! Poradíme, jak na to!

28. říjen

Prodáváte auto? Pak byste měli vědět, že povinné ručení nezaniká automaticky ani ho nelze převést na další vůz, který si kupujete. Jakmile budete mít v rukou doklad o prodeji, začněte jednat! Ušetříte si problémy i spoustu finančních prostředků. Jak na zrušení povinného ručení z důvodu prodeje vozidla? Poradíme!

Číst celé...


Jaké zvolit pojištění pro začínající řidiče?

26. říjen

Všechno je jednou poprvé. Možná jste právě dostali řidičák a pořídili si své první auto. Jednou z věcí, kterou musíte zařídit, než vyjedete na silnici, je povinné ručení. K němu můžete zvolit i další pojištění nebo připojištění. Připravili jsme pro vás proto návod, díky němuž se rychle zorientujete.

Číst celé...


Jedete na lyže? Nezapomeňte na cestovní pojištění

22. říjen

Zimní lyžování je stále oblíbenější sportovní aktivitou, a tak mnoho z nás i letos vyráží za sněhem do zahraničí. Ne všichni se ale na takové cesty pojišťují. Prostředí hor je přitom místem častých úrazů, a tak spoléhat se pouze na evropský zdravotní průkaz vás může vyjít pěkně draho. Jak se ochránit?

Číst celé...


Jízda bez STK vás může vyjít i na miliony. Proč zbytečně riskovat?

11. říjen

Vyjíždět na silnice bez povinného ručení a platné STK se nevyplácí. Co vám hrozí, když si technickou zapomenete prodloužit? Počítejte s tučnou pokutou a v krajním případě i zákazem řízení. Pokud navíc bez platné STK způsobíte dopravní nehodu, může vás to vyjít na mnohem víc.

Číst celé...


Cestovní pojištění a repatriace: Kolik stojí převoz nemocného zpět do ČR?

29. září

Čas letních dovolených se opět chýlí ke konci. To však neznamená, že přestaneme být obezřetní při výběru cestovního pojištění. Drahá totiž není pouze samotná léčba, ale i takový převoz nemocné či zraněné osoby ze zahraniční dovolené domů se může vyšplhat nejen na desítky, ale i stovky tisíc až miliony korun.

Číst celé...


Praktický návod, jak rychle a online ověřit VIN kód při koupi ojetého vozidla

22. září

Konečně jste sehnali ojetý vůz, který splňuje vaše požadavky, a chystáte se k podpisu kupní smlouvy? Než tak učiníte, dobře si prověřte původ vybraného vozidla. Jinak se může stát, že si domů přivezete kradený kousek.

Číst celé...


Pojištění storna zájezdu: Jak funguje a kdy je zbytečné

18. září

Pořízení výhodné dovolené ve velkém předstihu s sebou přináší nejen pozitiva v podobě ušetřených peněz, ale i jistá rizika, která vám mohou v nejhorším případě znemožnit někam vyrazit. Dobrou zprávou je, že své finance můžete do jisté ochránit díky sjednanému připojištění storna zájezdu. Na co všechno se vztahuje?

Číst celé...


3 možnosti financování vozidla

8. září

Automobil je pravděpodobně pro většinu lidí po bydlení druhou nejdražší věcí, kterou si v životě kupují. A i když nemít auto je pro řadu z nás dnes již nereálné, mít auto, které pro nás finančně dává smysl, rozhodně je reálné i žádoucí. Proto je potřeba předem zvážit, zda koupit auto nové nebo ojeté, spočítat náklady na provoz, pojistky, údržbu a opravy a pak se rozhodnout pro způsob financování.

Číst celé...


Podzimní dovolená. Nejoblíbenější místa za dobrou cenu

31. srpen

Neměli jste možnost užít si oddych v létě? Vydejte se na podzimní dovolenou. Vyhnete se tak nejen nesnesitelně vysokým teplotám, davům turistů, ale především méně zatížíte rodinný rozpočet. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší tipy.

Číst celé...


Jak pečovat o domácí mazlíčky v létě? Důležitý je stín, voda a pozor na beton!

26. srpen

Česko ovládly tropy. Zatímco někteří z nás se radostně svlékají do tenkých letních outfitů, naši domácí mazlíčci musí vedra přečkat v huňatém kožíšku. Jak jim ulevit, aby se nepřehřívali a zvládli třeba i delší společný výlet nebo cestu autem? Stačí dodržovat několik základních zásad.

Číst celé...


Má smysl uzavírat životní pojištění, když jste single?

11. srpen

O důležitosti pojištění asi netřeba dlouze spekulovat. Vybrat to kvalitní byste měli při odjezdu na dovolenou nebo třeba v nové práci, kde zodpovídáte za firemní automobil nebo služební notebook. Jsou ovšem i životní situace, které nás o nutnosti pojištění nutí objektivně přemýšlet. Jednou takovou je třeba single život a potřeba životního pojištění. Má smysl ho uzavírat nebo ne?

Číst celé...


Výluky z pojištění – na co si dát pozor před uzavřením pojistky auta

4. srpen

Každé pojištění obsahuje tzv. výluky. Jsou to situace a události, které když nastanou, nebude pojišťovna hradit škody. Vztahují se jak k povinnému ručení a havarijnímu pojištění, tak i k možným připojištěním, jenž jsou v rámci těchto produktů sjednávány. Proto je nutné se s nimi seznámit ještě před uzavřením pojistné smlouvy. Jejich neznalost může být zdrojem nepříjemných překvapení.

Číst celé...


Kdy se vyplatí sjednat si cestovní pojištění na celý rok

30. červen

Zatímco doma v Česku naše zdraví jistí veřejné zdravotní pojištění, za hranicemi se už musíme ochránit na vlastní pěst. O zajištění odpovídající zdravotní péče a její úhradu se nejlépe postará cestovní pojištění. Kdy se vyplatí celoroční varianta?

Číst celé...


15 tipů na zábavné jednodenní výlety po Česku, které nadchnou dospělé i děti

23. červen

Už vám došly nápady na výlety doma v Česku? Máme pro vás tipy na zajímavá místa, jejichž návštěva potěší oči i duši. Jistě mezi nimi najdete i místa, která dosud unikala vaší pozornosti.

Číst celé...


Seznam nejzávažnějších přestupků, za které hrozí vysoká pokuta i zákaz řízení

18. červen

Od roku 2022 začne platit upravený bodový systém. Změny se týkají zejména vážných dopravních přestupků, za které budou řidičům hrozit přísnější tresty. Na co se mohou řidiči “těšit”?

Číst celé...


Jak zabalit příruční zavazadlo do letadla. Pozor na velikost a rozměry

9. červen

Zejména mezi mladými lidmi se uchytil trend cestovat nalehko. I na delší cesty vyráží se skromným batůžkem. Tomuto trendu nahrávají letecké společnosti. V ceně letenky totiž bývá stále častěji pouze příruční zavazadlo a spoustě lidí se nechce připlácet za velké zavazadlo, pokud vyloženě nemusí. Znáte pravidla pro příruční zavazadla?

Číst celé...Archiv