Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Přihlásit se do klientské sekce a vidět mé dřívější kalkulace.
840 888 444 Zavolejte nám info@epojisteni.cz

Aktuality

Doplňkové pojištění k povinnému ručení - které se hodí?

22. červen

Není žádným tajemstvím, že povinné ručení je nařízeno zákonem. Sjednané jej musí mít každý vlastník provozovaného vozidla. Co si však může motorista vybrat, je kvalita a rozsah povinného ručení. Společně s doplňkovými připojištěními může povinné ručení téměř nahradit havarijní pojištění.

Číst celé...


Jak na bezpečné cestování během těhotenství

20. červen

Těhotenství není nemoc. Pro většinu žen se naopak jedná o jedno z nejkrásnějších období jejich života. Zároveň to ale není procházka růžovým sadem. Těhotenství klade na ženu velké nároky a ovlivňuje každodenní život nastávající maminky.

Číst celé...


Zima skončila. Nezapomeňte zkontrolovat své auto

11. červen

Stejně jako auto připravujeme na zimní období, podobně bychom se měli zachovat i na začátku jara. Omezit se na výměnu pneumatik by se totiž nemuselo vyplatit. Zima s autem dokáže hodně zamávat, a proto odborníci doporučují nechat vůz důkladně prohlédnout v servis.

Číst celé...


Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

5. červen

Nemá smysl diskutovat o tom, zda má cestovní pojištění vůbec smysl. To už by v dnešní době mělo být samozřejmostí. Můžeme se však pobavit o tom, jak by takové kvalitní cestovní pojištění mělo vypadat. Zatímco někteří užijí spíše krátkodobé cestovní pojištění sjednané na každou zvlášť, náruživí turisté by měli popřemýšlet nad celoročním pojištěním.

Číst celé...


Ne vždy povinné ručení stačí. Úhrada škody může být i na viníkovi nehody

1. červen

Většina řidičů se domnívá, že povinné ručení za ně uhradí veškerou škodu. To však nemusí být pravda. Pokud škoda překročí sjednaný limit pojistného plnění, placení přechází na viníka nehody. Jednat se může i miliony korun.

Číst celé...


Chystáte se na dovolenou autem?

30. květen

Cestou na dovolenou nebo z dovolené na Vás a Vaše auto čeká spousta rizik. Připravili jsme pro Vás cestovní pojištění "Dovolená autem", které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou na a z dovolené

Číst celé...


4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

14. květen

Havarijní pojištění je příliš drahé a nevyplatí se. Nemá smysl havarijně pojišťovat staré auto. To jsou nejčastější dva argumenty řidičů, proč neutrácet za havarijko. Na jednu stranu mají pravdu. Havarijní pojištění opravdu něco stojí. Jeho význam si motoristé uvědomí v momentě, kdy musí ze svého uhradit škodu, kterou nekryje povinné ručení.

Číst celé...


Nejčastější příčina dopravních nehod v ČR? Nepřiměřená rychlost

7. květen

Každý den se na českých silnicích odehrávají tragické životní příběhy. Některé z nich mívají šťastnější konec, jiné dopadnou nesrovnatelně hůře. Přitom by stačilo dodržovat zákonné předpisy a smutně končících nehod by rázem ubylo. Jednu z nejčastějších příčin tragických nehod je nedodržení povolené rychlosti.

Číst celé...


Systém automatického volání eCall byl spuštěný do ostrého provozu

7. květen

Po dlouhém testování byl konečně spuštěn systém automatického volání eCall. Tento systém v případě dopravní nehody dokáže zkontaktovat tísňovou linku 112 bez lidské pomoci. Výrobci jsou nyní povinni instalovat jednotky tohoto systému do všech nově vyrobených osobních i nákladních vozidel do váhy 3,5 tuny.

Číst celé...


Pojišťovny varují: Povinné ručení se nevyplácí, zdražíme!

30. duben

Pojišťovny si na povinné ručení stěžují neustále. Pojistné je příliš nízké a platby od pojištěných nepokryjí celkové náklady. Největší ztráty hlásí u zákonného pojištění nákladních vozidel, kde údajně tratí jednu třetinu. Řidiči by se proto měli připravit na brzké zdražování.

Číst celé...