Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavoláme Vám
info@epojisteni.cz

Aktuality

Dovolená v Chorvatsku v roce 2020: Jak se tam dostat a jaká opatření nás čekají?

2. červenec

Opatření týkající se cestování do Chorvatska vyvolaná pandemii koronaviru byla už konečně zrušena. Českými turisty oblíbené Chorvatsko tedy mohlo konečně otevřít hranice a zahájit novou turistickou sezónu. Mají se Češi připravit na nějaká omezení?

Číst celé...


Cestování v období dešťů: Kdy a kde vás zastihne?

24. červen

Cestování se pomalu uvolňuje a už brzy budeme moci opět cestovat do vzdálených exotických destinací. Možná už teď “sjíždíte” přibývající nabídku letenek a říkáte si, proč jsou některé nabídky levnější než jiné? Pokud si chcete užít krásného počasí a neriskovat hurikány a monzuny, velký pozor si dávejte na koupi výhodných letenek během období dešťů.

Číst celé...


Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

23. červen

Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

Číst celé...


Do jakých zemí můžete letos bez obav cestovat?

19. červen

Pandemie koronaviru obrátila naruby plány na letošní letní dovolenou tisícům Čechů. Mnozí z nich raději zůstanou v Česku, jiní se cestování do zahraničí vůbec nebojí. Do kterých zemí už se smí cestovat?

Číst celé...


Řidiči pozor! Zelená karta mění od 1. července barvu

2. červen

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (lidově nesprávně označované jako „povinné ručení“) musí mít každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz nebo je používáno na veřejných komunikacích. To, že je vozidlo řádně pojištěno, řidič dokládá tzv. zelenou kartou. Zelená karta, jako mezinárodní osvědčení o platném pojištění, byla vůbec poprvé vydána 25. ledna 1949. Její barva se ale od 1. července mění. Do budoucna by se měl změnit i její název.

Číst celé...


Cestování letadlem, autem nebo vlakem: Co je výhodnější?

23. duben

Cestování se pro mnoho z nás stalo oblíbeným koníčkem nebo dokonce životním stylem. Pohybovat se po světě lze různými způsoby, mezi ty nejčastější patří cestování letadlem, autem a vlakem. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody těchto dopravních prostředků a který z nich je nejvýhodnější?

Číst celé...


Cestování na vlastní pěst: Jaké výhody má cestování bez cestovky? - 2. díl

16. duben

V minulém článku jsme si představili některé výhody, které nabízí tzv. solo traveling, a to zejména co se týče dopravy a ubytování na dovolenou. Nyní se podíváme, jaké výhody má takové cestování z hlediska pobytu v dané destinaci.

Číst celé...


Návštěva Černobylu: Platí tu cestovní pojištění? - 2. díl

9. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, jakým způsobem se dá dostat na exkurzi do jaderné elektrárny v Černobylu, a jaké jsou varianty. Nyní si přiblížíme, jak jste na tom v případě, že na exkurzi onemocníte nebo se tam zraníte.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? 3. díl

3. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, že po zařízení auta a ubytování je dobré udělat si inventuru očkování a probrat situaci s lékařem, který vám následně může doporučit i to, jaké hygienické návyky v dané zemi dodržovat. Nyní se podíváme na to, jak na zařízení víz a dalších povinností.

Číst celé...


AirBnB aneb sdílené bydlení: Na co si dát pozor na dovolené? - 2. díl

2. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, jak fungují krátkodobé pronájmy přes platformu AirBnB a na co si dát pozor, když ji budete chtít využít. Nyní si přiblížíme další faktory, které je dobré neopomenout.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? 2. díl

20. březen

V minulém článku jsme si přiblížili, jak začít plánovat dovolenou bez cestovní kanceláře. Zejména fakt, že nejprve je dobré si prověřit situaci v zemích, kam se chystáte, a následně jako první koupit letenky. Nyní se podíváme, jaké kroky by měly následovat.

Číst celé...


Víte, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění? - 2. díl

19. březen

V minulém článku jsme si popsali, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění v případě, že vás na dovolené postihne úraz či nemoc. Tedy uplatňujete pojistné plnění z pojištění léčebných výloh. V rámci cestovního pojištění si ale můžete sjednat řadu připojištění, na která se nyní zaměříme.

Číst celé...


Vízová povinnost pro Čechy: Kam se bez víz nedostanete?

19. březen

O vízum se nemusíte vůbec starat, cestujete-li po Evropské unii. Potřeba není ani cestovní pas, vystačíte si s platným občanským průkazem. Mimo EU je však potřebný nejen cestovní pas, ale občas také vízum. V některých případech je dokonce nutné jet do zahraničí i kvůli získání víza.

Číst celé...


Cestování na vlastní pěst: Jaké výhody má cestování bez cestovky? - 1. díl

17. březen

Sezóna dovolených se blíží a lidé tak brzy začnou řešit, kam si letos pojedou odpočinout. A hlavně jakou formou. Jestli zvolí dovolenou zajištěnou cestovní kanceláří, nebo se někam vypraví na vlastní pěst. Dovolená, kdy vyrazíte sami na vlastní pěst, má řadu výhod. Pojďme si některé z nich přiblížit.

Číst celé...


Koronavirus: cestovní pojištění

13. březen

Připravili jsme pro vás informace ohledně cestovního pojištění v souvislosti s šířením nákazy koronavirem označovaným jako SARS-CoV-2 způsobující nemoc Covid-19.

Číst celé...


AirBnB aneb sdílené bydlení: Na co si dát pozor na dovolené? - 1. díl

12. březen

Při plánování dovolené na vlastní pěst hledáme i vyhovující ubytování. V dnešní době už se navíc nemusíme omezovat jen na hotely či penziony, k dispozici je v řadě destinací také mnoho variant ubytování u soukromých osob, tedy u místních.

Číst celé...


Víte, jak postupovat při uplatnění pojistného plnění z cestovního pojištění? - 1. díl

12. březen

Na dovolenou si jedete odpočinout a načerpat síly. Bohužel ale nikdo neví, co vás může potkat, a tak je všeobecně doporučováno si před cestou sjednat cestovní pojištění. Češi berou prevenci vážně, a tak na dovolenou v drtivé většině případů vyráží pojištěni.

Číst celé...


Jaká očkování potřebujete na dovolenou v Africe?

11. březen

S návštěvou exotických zemích je kromě úžasných zážitků spojeno vyšší riziko vzniku nemocí, na které v Evropě nejsme zvyklí. Jednou z věcí, které byste při plánování cesty rozhodně neměli podcenit, je vedle cestovního pojištění, odpovídající očkování.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro chronicky nemocné: Jak ho sjednat?

11. březen

Osoby trpící chronickým onemocněním mohou mít velký problém sjednat si cestovní pojištění do zahraniční. Respektive některé pojišťovny chronicky nemocné osoby odmítají pojistit, jiné pouze v případě dlouhodobě stabilizovaného zdravotního stavu.

Číst celé...


Návštěva Černobylu: Platí tu cestovní pojištění? - 1. díl

10. březen

Zájezdy do Černobylu nabývají v posledních letech na popularitě. A zejména po loňské minisérii Černobyl z produkce HBO došlo k masivnímu nárůstu zájmu. Jak je to ale s cestovním pojištěním, když se do těchto míst vypravujete?

Číst celé...COVID-19