Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Aktuality

Jak na kvalitní pojištění auta? Nesnažte se ušetřit za každou cenu

8. duben

Pojištění vozidel nepatří zrovna k nejlevnějším záležitostem, obzvlášť pokud zahrnuje zákonné povinné ručení i dobrovolné havarijní pojištění. Kvůli úspoře pár stovek jsou lidé ochotni uzavřít levné, avšak mizerné pojištění auta. Neuvědomují si přitom, že je takové pojištění nakonec může vyjít mnohem dráž.

Číst celé...


7 vyzkoušených tipů, jak ušetřit a cestovat levněji do všech koutů světa

25. březen

Cestovat a poznat pořádný kus světa lze i bez tučného konta a nemusíte přitom ubírat na pohodlí. Stačí znát osvědčené vychytávky, kde a jak se dá ušetřit nejvíce. Se svými zkušenostmi se ochotně podělí zkušení cestovatelé, stačí hledat na internetu nebo si přečíst náš článek, ve kterém jsem shrnuli nejdůležitějších sedm tipů.

Číst celé...


8 nejlépe hodnocených kempů v ČR aneb kam vyrazit na dovolenou pod stan

17. březen

Kempování patří k českým národním sportům. Kdysi z finančních důvodů, dnes kvůli zábavě či náznaku dobrodružství. Změnily se i nároky a Češi upřednostňují kempy s kvalitním a moderním zázemím, případně netradiční typy kempů. Které české kempy si vydobyly nejlepší hodnocení?

Číst celé...


Jak nejlépe pojistit firemní auto

10. březen

Nezbytnou součástí firemního majetku bývá vozový park, jehož velikost a složení se odvíjí od velikosti firmy a její činnosti. Odlišný bude vozový park u velké firmy, která se specializuje na dopravu, a drobného živnostníka. Jednu věc však potřebují všichni a to kvalitní pojištění vozidel za rozumnou cenu.

Číst celé...


Bezpečné cestování: Na co si dávat pozor vždy a všude?

23. únor

Češi patří mezi vášnivé cestovatele. Cestují kdykoliv v roce a kamkoliv po světě. Učí se, poznávají, baví se i pracují. Vedle získávání zkušeností, nových zážitků a přátel je však třeba myslet i na cestovatelská rizika a udělat maximum, abyste se na cestách vyhnuli nepříjemným překvapením.

Číst celé...


Co je bodový systém a jak funguje?

17. únor

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

Číst celé...


Povinné ručení pro elektromobily: Jak se liší od pojištění aut s klasickým pohonem?

13. únor

Při koupi auta hrají stále větší roli nové parametry - možnost úspory i ohled na životní prostředí. To jsou dva hlavní důvody, proč zájem o elektromobily každým rokem vzrůstá. Provoz elektromobilu totiž vychází o dost levněji. A jak je to tedy s cenou povinného ručení pro elektromobily?

Číst celé...


Jak vypadá cestování v době Covidu?

11. únor

Člověk míní a život mění. Jak moc je toto lidové přísloví pravdivé, ukázal loňský rok, kdy celý svět zasáhla epidemie koronaviru. Nebezpečí trvá i po roce a s ním celá řada omezení. Vycestovat za hranice však zakázáno není. Kromě důkladnější přípravy je ale také třeba počítat s různými omezeními, jak u nás i za hranicemi.

Číst celé...


Tipy na 10 nejlepších aplikací do auta, které ocení každý řidič

27. leden

Mapy a navigace nejsou zdaleka jedinými aplikacemi, které řidičům mohou každý den usnadnit a mnohdy i zpříjemnit čas strávený za volantem. Které z nich by si řidiči měli do svých telefonů nainstalovat téměř povinně, a které se prostě jen hodí používat či jsou určené čistě pro zábavu?

Číst celé...


Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem...

22. leden

Nabídka ojetých vozů je v Česku bohatá. Přesto ale stále hodně lidí preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je lepší nabídka specifických modelů, často lepší technický stav i nižší cena a profesionální přístup.

Číst celé...


Co je glamping a proč ho vyzkoušet?

18. leden

Kempování nemusí být vyhrazeno pouze pro otrlé dobrodruhy, kterým ke štěstí stačí karimatka, spacák a v lepším případě stan. Kempování může mít i netradiční, luxusní podobu, pro kterou se ujalo označení “glamping”.

Číst celé...


Kam v zimě za teplem? Tipy na bezpečné země v době koronaviru

14. leden

Letošní rok cestování nepřeje. Může za to koronavirus, kvůli kterému se mnozí lidé bojí opustit svou zemi. Cestovat však zakázáno není. Pokud dodržíte bezpečnostní zásady a nařízení, můžete si i letos užít pěknou dovolenou v teple.

Číst celé...


Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

12. leden

15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

Číst celé...


Nejdražší auto na světě: Které to je a kolik stojí?

11. leden

Téměř každý rok se na trhu objeví nějaký ten luxusní “super” vůz, který usiluje o titul nejrychlejšího nebo nejdražšího auta na světě, nejlépe obojí. Za neskutečné ceny se prodávají také starší dnes už legendární supersportovní vozidla. Která z nich ohromila svět nejvíce?

Číst celé...


Elektronické dálniční známky: Jak fungují a kam se s nimi můžete vydat?

6. leden

Od ledna na českých dálnicích funguje elektronicky systém dálničních známek. Čeští řidiči si dálniční známky pro rok 2021 mohou online koupit od 1. prosince. Zatímco u nás jde o novinku, v zahraničí elektronické dálniční známky úspěšně fungují několik let.

Číst celé...


Co je tuzemské cestovní pojištění a jak funguje?

17. prosinec

Tuzemské cestovní pojištění nepatří mezi pojistné novinky, naopak existovalo dávno před koronavirem, kvůli kterému bylo značně omezeno cestování po světě. Spousta českých rodin dovolenou po dlouhých letech strávily doma v Česku. Ke slovu se tak dostalo i dosud opomíjené komerční pojištění cest v domácím prostředí.

Číst celé...


Jak se připravit na dovolenou v Karibiku?

8. prosinec

Už léta tajně sníte o dovolené v Karibiku? Proměnte svůj velký sen v reálný zážitek a třeba už na příští rok si naplánujte dovolenou na Kubě, Haiti, Bahamách, Barbadosu, Jamajce či jiném karibském ostrově. Máme pro vás několik tipů, jak si užít Karibik, a neutratit přitom majlant.

Číst celé...


Luxusní dovolená: Které destinace jsou pro ni jako stvořené?

21. listopad

Jelikož jste si letos z pochopitelných důvodů odpustili tradiční letní dovolenou u moře a ani s víkendovým cestováním to nebyla žádná sláva, hodláte si následující volno užít na maximum. Však si také pilně šetříte, aby to po takové době stálo za to.

Číst celé...


Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

14. listopad

Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

Číst celé...


Cestovní pojištění na lyže: Pozor si dejte na extrémní zimní sporty

7. listopad

S očekáváním prvního sněhu začnou zimní střediska v zahraničí i ČR zahajovat novou sezónu. Však už se také spousta lidí těší, až vytáhnou lyže nebo snowboardy, a prosviští prvním prašanem. Zapomínat by přitom neměli ani na ochranu svého zdraví, zejména pokud mají rádi adrenalinovou či dokonce extrémní zábavu.

Číst celé...