epojisteni logo

Povinné ručení motocyklu

 • Online srovnání pojišťoven

 • Jednoduše a rychle do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

Povinné ručení - motocykl

Co spadá do kategorie motocyklů

Povinné ručení musí mít všechny druhy motocyklů, ať už silnice brázdíte na cestovní nebo sportovní motorce, cestovním enduru, chopperu nebo crossové motorce. Do kategorie motorek patří také skútry, mopedy, tříkolky, čtyřkolky, elektrické motorky a elektroskútry.

Nově musí mít pojištění koloběžky a další drobná elektrická vozidla s maximální rychlostí nad 25 km/h, nebo hmotností nad 25 kg a maximální rychlostí nad 14 km/h.

V našem online srovnání povinného ručení rozdělujeme vozidla na motocykly (všechny motocykly se spalovacím motorem) a elektromoto (všechny motorky, skútry, koloběžky s elektrickým pohonem). Důvod je ryze praktický – u vozidel se spalovacím motorem je pro výpočet ceny pojištění nutný i zdvihový objem motoru, u elektro vozidel stačí výkon motoru.


Srovnejte si povinné ručení na motocykl a ušetřete až desítky procent

Neplaťte za pojištění motorky víc, než je nutné. Díky online srovnání získáte nabídky od několika pojišťoven a snadno si vyberete tu nejvýhodnější.

Kolik stojí pojištění motorky – cena 2024

Řidič: 30 let, bydliště Praha-Holešovice, bez bonusů, roční platba pojistného

Limit pojistného plnění: 100 mil. Kč škody na zdraví, 100 mil. Kč škody na majetku

Typ motorkyCena povinného ručení

Honda CB 125R (125 cm³, 11 kW)

578 Kč

Kawasaki Ninja 250R (249 cm³, 24 kW)

578 Kč

CF Moto 300NK (292 cm³, 20,5 kW)

578 Kč

KTM 390 Duke (373 cm³, 32 kW)

933 Kč

Honda CBR 500R (471 cm³, 35 kW)

933 Kč

Aprilia RS 660 Tribute (659 cm³, 73,5 kW)

1 466 Kč

Kawasaki Versys 650 (649 cm³, 49 kW)

1 466 Kč

BMW R1250 RS (1 254 cm³, 100 kW)

1 466 Kč

KTM 1290 Super Adv (1 301 cm³, 118 kW)

1 466 Kč

Harley-Davidson Night Rod (1 247 cm³, 88 kW)

1 466 Kč

Jedná se o ilustrační příklady nejlevnější nabídky z kalkulačky povinného ručení na ePojisteni.cz, nejedná se o obchodní nabídku. Údaje ze dne 15. 5. 2024.Povinné ručení kryje škody, které způsobíte ostatním, a to na zdraví i na majetku. Minimální limity pojistného plnění jsou stanoveny zákonem na 50/50 mil. Kč. Pro větší klid si ale můžete zvolit vyšší limity plnění. Ty se hodí, pokud byste například způsobili hromadnou dopravní nehodu. Některé pojišťovny nabízí limit až 250/250 mil. Kč.


Všechny nabídky pojištění na jednom místě do 2 minut

Neztrácejte čas obcházením poboček nebo vyplňováním několika kalkulaček na webech jednotlivých pojišťoven. Z pohodlí domova najdete povinné ručení, které bude vyhovovat vašim potřebám. Díky naší online kalkulačce to zabere jen pár minut.


Kolik stojí pojištění skútru a čtyřkolky – cena 2024

Řidič: 30 let, bydliště Praha-Holešovice, bez bonusů, roční platba pojistného

Limit pojistného plnění: 100 mil. Kč škody na zdraví, 100 mil. Kč škody na majetku

Typ motorkyCena povinného ručení

Babetta 210 (49 cm³, 1,75 kW)

404 Kč

E-skútr HECHT BETIS RED (800 W)

404 Kč

VESPA Primavera 50 (50 cm³, 2,4 kW)

404 Kč

Honda PCX 125 (125 cm³, 9,2 kW)

586 Kč

APRILIA SR GT 200 (200 cm³, 13 kW)

586 Kč

KYMCO XCITING S 400i ABS (400 cm³, 26,5 kW)

948 Kč

Tříkolka Yamaha Tricity 300 (300 cm³, 20,6 kW)

586 Kč

Čtyřkolka Leramotors XTR big Hummer (200 cm³, 8,7 kW)

586 Kč

Čtyřkolka GLADIATOR X850 G3 (800 cm³, 45 kW)

1 491 Kč

Elektrokoloběžka Speedway Leger Pro (1000 W)

404 Kč

Jedná se o ilustrační příklady nejlevnější nabídky z kalkulačky povinného ručení na ePojisteni.cz, nejedná se o obchodní nabídku. Údaje ze dne 15. 5. 2024


Co ovlivňuje cenu povinného ručení na motorku

 • značka a model motocyklu

 • způsob užití motocyklu – běžný provoz, půjčovna, rozvoz aj.

 • zdvihový objem a výkon motoru

 • věk řidiče

 • bydliště řidiče

 • bonusy a malusy

 • limity pojistného plnění

 • úroveň asistenčních služeb

 • doplňková připojištění (např. úraz, zavazadla)

Havarijní pojištění motocyklu

 • Při jízdě na dvou kolech hrozí pády i těm nejopatrnějším řidičům, poškození motorky tak bývají častější než aut. Malé podklouznutí na mokrých kostkách nebo na štěrku v zatáčce může na motorce zanechat následky za desítky tisíc korun. Před větším poškozením vás částečně ochrání padací rám, ale ani ten není všemocný.

  U nových motorek se proto vyplatí mít sjednané havarijní pojištění. Kryje nejen škody způsobené při nehodě, ale ochrání motorku i před krádeží nebo poškozením přírodními živly či vandaly. Havarijní pojištění motocyklu vám poskytne klid a jistotu, že kvůli smolné události nebudete muset platit opravu motorky z vlastní kapsy.

Sami si zvolíte, na co přesně chcete motorku pojistit

Jenom krádež, nebo i havárie? Rozhodněte se sami. V online srovnání uvidíte několik pojistek na motorku, které jsou přehledně seřazené podle ceny a doplňkových služeb. Na jednom místě tak získáte veškeré potřebné informace. Výběr pojištění nikdy nebyl snazší!

Sezónní pojištění motorky

 • Většina motorkářů se na vyjížďky vydává jen v letní sezóně. A myslí na ně i pojišťovny, které nabízí sezónní pojištění motorky. To pokrývá jen období od jara do podzimu. Přes zimu pojištění motocyklu neplatíte, ale zároveň nemusíte se značkami do depositu.

  Sezónní pojištění na motorku nabízí například Kooperativa. S pomocí našich poradců si ho můžete sjednat i u ČPP, Generali České pojišťovny, Pillow, Direct nebo UNIQA. Sezónní pojistka na motorku se ale vyplatí spíše v rámci havarijního pojištění. I celoroční povinné ručení na motorku totiž vyjde jen na pár stovek korun, a tak bývá rozdíl v ceně mizivý.

Jak si sjednat povinné ručení při registraci nové motorky

1

Po podpisu kupní smlouvy máte 10 dnů na přihlášení vozidla. Přepis provedete na registru vozidel na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností.

2

K přihlášení motorky budete potřebovat povinné ručení. Nejvýhodnější nabídku si vyhledáte pomocí online srovnání.

3

Sjednání povinného ručení online zabere jen pár minut a zelená karta vám přijde obratem do e-mailu.

4

Žádost o registraci motocyklu můžete podat osobně nebo společně s prodávajícím online přes Portál dopravy.

5

K žádosti se přikládá kupní smlouva, velký a malý technický průkaz a zelená karta, případně plná moc prodávajícího. Správní poplatek činí 800 Kč.Jak změnit pojišťovnu u povinného ručení motocyklu

Chcete si sjednat výhodnější povinné ručení na motorku? Nejprve si ověřte, kdy můžete vypovědět stávající smlouvu. Bez udání důvodu můžete podat výpověď vždy 6 týdnů před výročím smlouvy.

S dostatečným předstihem si vyberte nové povinné ručení motocyklu. V online kalkulačce jednoduše najdete pojištění, které nejlépe splňuje vaše potřeby a rozpočet. Snadno si ho také hned sjednáte a do e-mailu obdržíte zelenou kartu.

Stávající pojišťovně doručte výpověď smlouvy, formuláře obvykle najdete přímo na jejích webových stránkách. Výpověď musíte pojišťovně doručit v písemné podobě poštou nebo osobně, některé pojišťovny umožňují i online podání.Nejčastější otázky o povinném ručení motorky

Co je povinné ručení a proč ho na motorku potřebuji?

Jaké jsou minimální zákonné limity plnění u povinného ručení motocyklu?

Jaké faktory ovlivňují cenu povinného ručení motocyklu?

Musím platit povinné ručení, i když motocykl nepoužívám?

Co je zahrnuto v ceně povinného ručení?

Kdy povinné ručení začíná platit?

Kolik stojí pojištění motorky 50 cm3?

Kolik stojí pojištění koloběžky?

Čtěte náš blog a zjistěte víc

 • blg-srt-spz
  12. července 2024|Petr Woff
  Krádeže vozidel v ČR: Statistiky a tipy pro každý kraj

  Zloději každoročně ukradnou tisíce českých aut, přičemž některé lokality a modely vyhledávají častěji než jiné. Mezi nejrizikovější oblasti patří Praha, Liberecký nebo Ústecký kraj. Nejohroženějšími značkami jsou Škoda, Volkswagen a Ford. Krádeže aut zachycujeme v regionálních, celostátních a mezinárodních statistikách, které odhalují zajímavé trendy.

 • 03. července 2024|Petr Pohůdka
  Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

  Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

 • dalnice-aktualita
  30. června 2024|Petr Pohůdka
  Dálniční známky v ČR a Evropě 2024

  Ve většině evropských zemí je stejně jako v ČR zpoplatněné užívání dálnic a dalších vybraných vozovek. Některé státy využívají dálniční známky, jinde funguje systém mýtného. V několika zemích mohou řidiči jezdit po dálnicích dokonce zadarmo. Jaké jsou ceny dálničních známek v Evropě, jak se dálniční známky kontrolují a kde zjistíte jejich platnost?

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.