epojisteni logo

Cestovní pojištění pro motorkáře

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Motorkáři jsou známí milovníci nebezpečně rychlé jízdy na silných strojích. Za pěkného počasí vyráží brázdit silnice u nás i za hranice naší krajiny, aby se kochali nejen adrenalinovou jízdou, ale často i okouzlující okolní krajinou. Není divu, že mnoho vášnivých motorkářů můžeme potkat za hranicemi, kde si užívají tak trochu “adrenalinovou” dovolenou.

Cestovní pojištění jako samozřejmost

Dobrodružná dovolená na motorce se může během pár sekund proměnit v noční můru. Proto by mělo být samozřejmou součástí příprav vyřízení cestovního pojištění pro motorkáře. Běžné cestovní pojištění stačit nebude, protože pojišťovny cestování na motorce považují za rizikoví neboli adrenalinový sport.


Správně vybrané pojištění musí proto zahrnovat všechna rizika, která se týkají přímo motorkáře. Základem je dostatečně vysoký limit pojistného plnění. V ideálním případě by cestovní pojištění mělo kromě léčebných výloh zahrnovat také pojištění odpovědnosti, asistenční služby či například pojištění zavazadel. Nezapomeňte, že léčebné náklady i škody způsobené na cizím majetku jinak zaplatíte ze svého kapsy.

Na co si dát pozor

V první řadě se ujistěte, že jste s vybraným pojištění důkladně obeznámení. Měli byste například vědět, jaká rizika jsou z pojištění vyloučena. U motorek bývá mezi výluky zařazeno například zabezpečení zavazadel pro případ jejich odcizení. Pojištěný musí být schopen dokázat, že zavazadla byla umístěna v zavazadlovém prostoru a nebyla viditelná.


Odlišné bude také pojištění, pokud používáte motorku pouze jako dopravní prostředek nebo pro motoristickou sportovní činnost (např. motorkářské soutěže, tréninky či cesty po neoznačených cestách v terénu). Pro druhý případ existuje speciální připojištění sportovní činnosti a mnohé pojišťovny jej dokonce nepojišťují vůbec.Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.