Allianz pojišťovna, a.s.

Allianz pojišťovna je dceřinou společností holdingového koncernu Allianz New Europe Holding GmbH. Na českém trhu se Allianz pohybuje od roku 1993 a postupně se zařadila mezi tři největší pojišťovny v naší republice.

Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna je dceřinou společností holdingového koncernu Allianz New Europe Holding GmbH. Zázemí gigantické společnosti zajišťuje snadnou dostupnost ke zkušenostem na mezinárodní úrovni. Na českém trhu se Allianz pohybuje od roku 1993 a postupně se zařadila mezi tři největší pojišťovny v naší republice. Havarijní pojištění nabízí od roku 1995. V roce 1999 se stala jednou z prvních 12 pojišťoven, které začaly nabízet povinné ručení. V současné době Allianz pojišťovna poskytuje komplexní pojištění motorových vozidel pro občany i firmy.

První pojišťovna ze skupiny Allianz Group, jejíž je Allianz pojišťovna a.s. součástí, vzniká v roce 1890 v Berlíně. Tehdy nabízí klientům pouze dva základní produkty, životní a požární pojištění. V průběhu několika dalších desetiletí se z Allianz Versicherungs-AG, jak se společnost na počátku jmenovala, stává jedna z největších pojišťovacích společností na celém světě. V současné době Allianz Group obsluhuje více jak 78 miliónům soukromých klientů nebo podnikatelů a působí ve více než 70 státech světa.

Základní údaje

Obchodní firma:   Allianz pojišťovna, a.s.
Sídlo:   Praha 8, Ke Štvanici 656/3, PSČ 186 00
Akcionář:   Allianz New Europe Holding GmbH, Hietzinger Kai 101-105, 1130 Wien

Allianz v České republice

Na českém trhu se společnost Allianz poprvé objevuje v roce 1993 a nabízí pouze životní pojištění a pojištění majetku. V roce 1995 rozšiřuje své portfolio také o havarijní pojištění vozidel a o 4 roky později, jako jedna z mála společností, nabízí také povinné ručení. V dnešní době se pojišťovna Allianz zaměřuje jak na osobní, tak i na korporátní pojišťovnictví, a její klienti si kromě zmiňovaných pojištění mohou sjednat také cestovní pojištění, pojištění odpovědnosti nebo penzijní připojištění. Komplexní rozsah pojistných služeb na našem území kromě společnosti Allianz pojišťovny, a.s. zabezpečují také další dceřiné společnosti – Allianz penzijní společnost, Allianz Direct a Allianz nadační fond.


Sídlo společnosti:

Allianz pojišťovna, a.s.
Ke Štvanici 656/3
186 00 Praha 8

Otevírací doba:

● Pondělí  08:00-18:00
● Úterý     08:00-18:00
● Středa    08:00-18:00
● Čtvrtek   08:00-18:00
● Pátek     08:00-18:00


PRODUKTY A SLUŽBY:

 • POJIŠTĚNÍ VOZIDEL
  Povinné ručení
  Havarijní pojištění
  Pojištění skel

 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ
  Pojištění léčebných výloh
  Úrazové pojištění
  Pojištění zavazadel
  Pojištění odpovědnosti
  Doplňkové asistenční služby
  Pojištění storno poplatků

 • POJIŠTĚNÍ MAJETKU
  Pojištění domácností
  Pojištění nemovitostí
  Pojištění odpovědnosti
  Pojištění rekreačních objektů
  Asistenční služby Home Assistance

 • POJIŠTĚNÍ OSOB
  Rytmus – životní pojištění pro dospělé
  Rizikové pojištění
  Pastelka – životní pojištění pro rodiny s dětmi
  Allianz kapitálové pojištění

 • PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ
  Výběr z 16 druhů penzí
  Spoření s garancí
  Spoření se státním příspěvkem
  „Daňový automat“
Spočítat
ceny