Cena povinného ručení od Allianz se odvíjí zejména od počtu najetých kilometrů. Zjistěte, kolik zaplatíte za pojištění vozu u Allianz. Povinné ručení Allianz - ceník | ePojisteni.cz

Allianz pojišťovna - ceník povinného ručení

Allianz pojišťovna je třetí největší pojišťovna v České republice. Tuto příčku si drží, i co se týče povinného ručení – u Allianz pojišťovny má sjednáno pojištění vozidel více než milion řidičů. Kromě povinného ručení a havarijního pojištění nabízí také pojištění majetku, životní pojištění a cestovní pojištění.

Společnost je součástí světové pojišťovací skupiny Allianz Group, která sídlí v Mnichově. Na pojišťovacím trhu působí už od roku 1890 a celosvětově má přes 100 milionů klientů. Pojištění pro soukromé osoby i podnikatele poskytuje v 70 zemích světa.

Povinné ručení od Allianz

Allianz nabízí čtyři balíčky autopojištění – ve všech najdete povinné ručení. Allianz pojištění vozu ve všech variantách zahrnuje alespoň základní úrazové pojištění řidiče.

  • Základní balíček KOMFORT obsahuje kromě zákonného pojištění ještě právní poradenství a asistenci na telefonu 24/7.
  • Balíček PLUS zahrnuje navíc pojištění vozidla pro případ neočekávaných přírodních událostí a poškození zvířetem.
  • Balíček EXTRA pokrývá navíc rizika odcizení vozidla, vandalismu nebo poškození skel.
  • Nejvyšší balíček MAX obsahuje navíc pojištění vozu pro případ havárie, zahrnuje tedy povinné ručení a komplexní havarijní pojištění.

Ačkoliv ze zákona si musíte sjednat povinné ručení s limitem alespoň 35 milionů korun na zdraví a 35 milionů korun na majetek, povinné ručení od Allianz si můžete zvolit s limitem až do výše 150/150 milionů korun.

Mám zájem o výhodné povinné ručení

Allianz pojištění “Jezdím málo, platím málo”

Proč je Allianz pojištění u českých řidičů tak oblíbené? Cena povinného ručení se totiž primárně odvíjí od ročního nájezdu kilometrů. Allianz je jedna z mála pojišťoven na trhu, která tuto možnost nabízí. Čím méně kilometrů ročně najezdíte, tím méně za pojištění zaplatíte.

Při sjednání povinného ručení odhadnete, kolik tisíc kilometrů ročně najedete. Podle toho se zařadíte do intervalu, který určuje slevu na pojištění vozidla. Průměrná cena povinného ručení je tedy nejnižší pro příležitostné řidiče s ročním nájezdem do 5 000 km. V dalším pojistném období se zařadíte do intervalu podle skutečného stavu tachometru.

Roční nájezd kilometrůSleva na povinné ručeníSleva na havarijní pojištění
do 5 000 km 35 % 26 %
do 7 500 km 25 % 22 %
do 10 000 km 20 % 18 %
do 12 500 km 10 % 10 %
do 15 000 km 0 % 5 %
do 20 000 km přirážka 0 %
nad 20 000 km přirážka přirážka

Zdroj: Allianz pojišťovna

Cena povinného ručení u Allianz

Podívejte se na příklady, jak vychází ceny povinného ručení u Allianz

Roční nájezd  kilometrůCena povinného ručení Allianz varianta KOMFORT, 70/70  mil. Kč
do 5 000 km od 1 953 Kč
10 000 km od 2 469 Kč
20 000 km od 3 359 Kč

Zdroj: kalkulačka ePojisteni.cz, kalkulace pro vozidlo Škoda Octavia 1,5 TSI, řidič 35 let, Praha

Allianz pojištění vozidla na rozdíl od jiných pojišťoven sice zohledňuje roční nájezd kilometrů, přesto nemusí být nejlevnější ani pro příležitostné řidiče. Cena povinného ručení se totiž odvíjí od mnoha dalších faktorů, mezi něž patří například značka a model vozidla, zdvihový objem motoru či výkon, bydliště a věk pojistníka a další.

Chcete zjistit, u které pojišťovny si sjednáte povinné ručení za nejnižší cenu? Srovnejte si nabídky s naší kalkulačkou. Srovnání zabere jen pár minut a okamžitě uvidíte, jestli vám nejlevnější povinné ručení nabídne Allianz, nebo jiná pojišťovna. Výhodné pojištění si můžete také ihned sjednat – online z pohodlí domova.

Srovnat ceny povinného ručení

Mluví se o nás