epojisteni logo

Sjednejte si povinné ručení levněji

Srovnání povinného ručení

stars
cz
Garance nejnižší ceny
Průměrná roční úspora 2 100 Kč
85 % zákazníků s námi ušetří

Nejširší srovnání povinného ručení na trhu

7 000

pojištěných klientů týdně

95%

spokojenost našich zákazníku

Příklady konkrétních úspor povinného ručení

 • Povinné ručení

  Škoda Octavia

  Ušetřeno665 Kč
  2 941 Kč

  2 276 Kč

 • Povinné ručení

  Škoda Fabia

  Ušetřeno707 Kč
  Fabia - homepage
  2 654 Kč

  1 947 Kč

 • Povinné ručení

  Volkswagen Golf

  Ušetřeno2 065 Kč
  4 198 Kč

  2 133 Kč

 • Povinné ručení

  Ford Mondeo

  Ušetřeno2 248 Kč
  3 879 Kč

  1 631 Kč

 • Povinné ručení

  Renault Megane

  Ušetřeno2 326 Kč
  3 639 Kč

  1 313 Kč

 • Povinné ručení

  Peugeot 206

  Ušetřeno2 168 Kč
  3 628 Kč

  1 460 Kč

Slova našich klientů

 • Kupoval jsem vozidlo Mercedes E 350 CDI, dva dny před zakoupením vozidla jsem kontaktoval ePojištění.cz a byl jsem příjemně překvapen, že další den jsem měl v mailu zelenou kartu a do třech dnů poté original PP. Děkuji za vynikající službu.

  p. Doležal
 • Pojistil jsem si u vás auto. Všechny informace byly přehledný a to, že jsem nemusel nikde běhat, je prostě bomba. Pokud si budu kupovat nový auto, je jasný, že si ho příště pojistím zase u vás. Díky moc.

  Petr N.

Proč si sjednat povinné ručení online?

1

Ušetříte víc, než si myslíte

 • 85 % lidí s námi ušetří

 • Průměrná roční úspora 2 100 Kč

 • Zelenou kartu máte v e-mailu do 5 minut

2

Jsme v tom s vámi, vše vám zůstává pod kontrolou

 • Pojištění ušité na míru vašim potřebám

 • Pomůže vám získat lepší nabídku i od vaší současné pojišťovny

3

Vše na jednom místě s garancí nejnižší nabídky

 • Pokud naleznete výhodnější nabídku, tak vám ji dorovnáme
  Více o garanci

 • Nejaktuálnější nabídky přímo od pojišťoven

 • Akční slevy a specialní online akce jen u nás

Nejlevnější povinné ručení

Jsme největší a nejvyužívanější srovnávač a prodejce pojištění v ČR. Naše ceny jsou na úrovni nejnižších cen nabízených samotnými pojišťovnami a to včetně slev a bonusů. Pojišťujeme měsíčně tisíce automobilů a motocyklů, máme u pojišťoven vyjednané zvýhodněné sazby a můžeme vám proto zařídit povinné ručení online za absolutně nejvýhodnějších podmínek na trhu. Zařídíme vám zdarma povinné ručení u pojišťovny, kterou si vyberete.


Porovnejte si pojištovny

Stejně jako změnou mobilního operátora, také změnou pojišťovny můžete ušetřit poměrně dost peněz. Vyzkoušejte si v naší kalkulačce, o kolik méně můžete za povinné ručení platit.

Naše srovnání povinného ručení je zcela zdarma. Stačí, abyste zadali základní údaje o vozu a jeho vlastníkovi a naše online kalkulačka vám přehledně seřadí varianty povinného ručení od mnoha pojišťoven. Za pár vteřin můžete vybírat povinné ručení z naší široké nabídky.

Zvolené povinné ručení si u nás můžete zdarma také sjednat. Buď sami celý proces dokončíte jednoduše online, nebo s pomocí našich specialistů, kteří se s vámi automaticky spojí a proces Vám pomohou dokončit tak, abyste ještě týž den měli zaslanou zelenou kartu i smlouvu s pojišťovnou a mohli bez problémů vyrazit na silnice. A pokud vám cokoliv není jasné, na jakýkoliv dotaz vám mile rádi okamžitě odpovíme. Neváhejte nás kontaktovat!


Jaké je u nás momentálně nejlevnější povinné ručení?

Objem v cm3Běžná cenaCena s ePojisteni.czGarantovaná úspora

do 1000

1725 Kč

811 Kč

914 Kč

1001 - 1250

2 142 Kč

1 290 Kč

852 Kč

1251 - 1350

2 480 Kč

1 641 Kč

839 Kč

1351 - 1400

2 991 Kč

1 711 Kč

1 280 Kč

1401 - 1650

3 089 Kč

1 764 Kč

1 325 Kč

1651 - 1850

3 596 Kč

1 824 Kč

1 772 Kč

1851 - 2000

3 667 Kč

2 028 Kč

1 639 Kč

2001 - 2500

3 702 Kč

2 112 Kč

1 590 Kč

nad 2500

3 741 Kč

2 256 Kč

1 485 Kč

Kalkulováno pro pojistníka 55 let, bydliště Rudná, 288 měsíců bez nehody.


Pojištění auta

Povinné ručení je zákonné pojištění vozu, které musí mít uzavřené každý majitel vozidla. V případě nehody vám takové autopojištění pokryje škody způsobené ostatním. Pokud nemáte platnou pojistku na auto a nechcete platit vysokou pokutu, neměli byste vůbec vyjíždět na silnici.

Po sjednání povinného ručení dostanete zelenou kartu, s kterou se budeme moci prokázat i v zahraničí. Seznam zemí, ve kterých vám bude platit, najdete přímo na zelené kartě.


Povinné ručení motocyklů

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které musí mít zařízené nejen řidiči všech druhů automobilů, ale i motocyklů. Do kategorie motocyklů spadají veškerá dvoukolová motorová vozidla, tedy motorky, skútry, mopedy, mokiky, kola motorová kola, motorové koloběžky, sidecary, ale také motorové tříkolky a čtyřkolky. Povinné ručení motocyklů poskytuje většina pojišťoven. Jejich nabídky si můžete porovnat s pomocí naší online kalkulačky.


Co kryje povinné ručení

Povinné ručení vám pokryje většinu nákladů na vámi způsobenou škodu na zdraví a majetku třetích osob. Jedná se například o škody vzniklé poškozením, zničením či ztrátou vozidla. Povinné ručení vám navíc pokryje i náklady spojené s právním zastoupením.

Jeho rozsah je dán v pojistné smlouvě a nelze jej změnit. Rozsah pojištění však můžete zvýšit dokoupením havarijního pojištění nebo připojištění.


Co má vliv na cenu?

Je mnoho faktorů, které o ceně povinného ručení rozhodují. Z těch, které se týkají vozidla, ovlivňuje výpočet zejména objem a výkon motoru, nebo stáří vozu. Z faktorů týkajících se majitele auta je to například věk, místo bydliště a zejména počet měsíců, které absolvoval bez zaviněné nehody. Na základě této "šikovnosti" řidiče udělují pojišťovny řidiči tzv. bonusy, které mohou cenu povinného ručení snížit až o 60 %. Každá pojišťovna pak jednotlivým faktorům přikládá různou důležitost. Vyzkoušejte náš kalkulátor ať zjistíte, na kolik vyjde povinná pojistka auta vás. Najdeme vám levné a zároveň kvalitní pojištění vašeho vozu.


Podle čeho povinné ručení vybrat?

Pro většinu českých řidičů je nejdůležitější cena. Právě proto také seřazujeme jednotlivá povinná ručení právě podle ceny. Velmi důležitá je ale také výše limitů neboli maximální částka, kterou je vám pojišťovna schopna vyplatit v případě nehody. Pojišťovny nabízejí limity od státem nařízených minimálních 35 milionů až po 150 milionů. Podstatný je ale také například rozsah asistenčních služeb a obzvláště v poslední době se pojišťovny předhánějí i v mnohých dalších přidaných hodnotách, které jejich produkt obsahuje a snaží se tak ulovit zákazníky právě top kvalitou svých produktů. Vyberte si z naší nabídky to, co je nejlepší pro vás.


Povinné ručení podle SPZ

S pomocí SPZ jednoduše zjistíte, zda má váš vůz platné povinné ručení. Kromě informací o vašem vozu si ale můžete ověřit i vůz, který vás naboural. Vše lze jednoduše zjistit při zadání dané SPZ do databáze České kanceláře pojistitelů. V případě, že nemáte platné povinné ručení, neměli byste vůbec vyjet na silnici.

Nejjednodušší způsob, jak si rychle sjednat povinné ručení, je online s pomocí naší kalkulačky. Po zadání SPZ vašeho vozu do kalkulačky vám přehledně srovnáme nabídky jednotlivých pojišťoven a tu nejvýhodnější vám pomůžeme i sjednat.


Nejčastější dotazy k povinnému ručení

Co je povinné ručení?

Jak celý proces sjednání pojištění probíhá?

Co potřebuji k uzavření smlouvy online?

Jak probíhá platba pojistného?

Je nutné chodit pro smlouvu na poštu a pak ji skladovat doma v šuplíku?

S kým mám řešit případnou pojistnou událost?

Jak zjistit bonusy a převést je k jiné pojišťovně?

Co se stane, když nezaplatím povinné ručení?

Jak vypovědět současnou smlouvu při zdražení?

Čtete náš blog a zjistěte více

 • blg-srt-spz
  12. července 2024|Petr Woff
  Krádeže vozidel v ČR: Statistiky a tipy pro každý kraj

  Zloději každoročně ukradnou tisíce českých aut, přičemž některé lokality a modely vyhledávají častěji než jiné. Mezi nejrizikovější oblasti patří Praha, Liberecký nebo Ústecký kraj. Nejohroženějšími značkami jsou Škoda, Volkswagen a Ford. Krádeže aut zachycujeme v regionálních, celostátních a mezinárodních statistikách, které odhalují zajímavé trendy.

 • 03. července 2024|Petr Pohůdka
  Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

  Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

 • dalnice-aktualita
  30. června 2024|Petr Pohůdka
  Dálniční známky v ČR a Evropě 2024

  Ve většině evropských zemí je stejně jako v ČR zpoplatněné užívání dálnic a dalších vybraných vozovek. Některé státy využívají dálniční známky, jinde funguje systém mýtného. V několika zemích mohou řidiči jezdit po dálnicích dokonce zadarmo. Jaké jsou ceny dálničních známek v Evropě, jak se dálniční známky kontrolují a kde zjistíte jejich platnost?

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.