epojisteni logo

Pojištění majetku

Spočítejte si cenu pojištění

Byt
Dům nebo chata
Ve spolupráci seSrovnejto logo
Porovnejte si nabídky největších pojišťoven do 2 minut
maxima-logo
DIRECT- ePojisteni
KOOPERATIVA- ePojisteni
logo-ČPP
VZP - ePojisteni
ČSOB-ePojisteni
PILLOW - ePojisteni

Co všechno pojištění majetku kryje

Pojištění majetku, zahrnuje pojištění nemovitosti a domácnosti, vám bude krýt záda v případě škody způsobené přírodními živly nebo zlodějem.

Požár, úder blesku a další živly

Vodovodní škody

Odcizení a vandalismus

Přepětí, podpětí a zkrat

Každá pojišťovna nabízí různou úroveň ochrany. Součástí pojištění majetku mohou být i asistenční služby nebo pojištění domácích zvířat. Je nezbytné promyslet správný rozsah pojištění, pojistná rizika i výši pojistné částky. Abyste měli přehled, co všechno pojišťovny nabízí, vyplatí se srovnat si všechny nabídky pomocí praktické online kalkulačky pojištění majetku.

Co všechno můžete pojistit

Hlavním účelem pojištění domácnosti a nemovitosti není zabránit vzniku události, protože to i přes veškerou opatrnost nelze, ale adekvátně nahradit vzniklou škodu prostřednictvím pojistného plnění.

Domácnost

Vztahuje se na vybavení domu nebo bytu. Vhodné i pro nájemníky.

 • Elektronika i elektrospotřebiče

 • Nábytek a starožitnosti

 • Oblečení a osobní majetek

 • Sportovní vybavení

Nemovitost

Vztahuje se na stavbu a veškeré její pevné součásti.

 • Podlahy

 • Stěny a stropy

 • Střecha i okapy

 • Dveře, okna i chodník

Odpovědnost za škodu

Pokryje škody na cizím majetku nebo újmu na zdraví.

 • Vytopení sousedů

 • Pád stromu na sousedův pozemek

 • Sesuv námrazy ze střechy na cizí auto

 • Poškození sedací soupravy psem

Proč si pojistit majetek?

Bezpečí

Peníze ale i čas, který jste investovali do vašeho majetku, budou v bezpečí. 
S ohledem na současné ceny nemovitostí a dalšího vybavení a zařízení jde o stovky tisíc až miliony korun. V případě pojistné události získáte peníze zpět na nezbytné opravy nebo nákup nového vybavení.

Pojištěný máte i sklep a garáž

Pojistit lze nemovitost, v níž žijete, kterou pronajímáte, i rekreační objekt, ve kterém přebýváte pouze občas. Pojistit lze vše, co k nemovitosti patří včetně garáže, bazénu, plotu i materiálu na rekonstrukci uloženém na pozemku.

Sportovní vybavení v domě i mimo něj

Pojištění domácnosti se vztahuje také na sportovní vybavení a to i v době, kdy se nachází mimo. Pojištění se vztahuje na jízdní kolo i na věci uložené ve skříňce v tělocvičně. Už nemusíte mít strach o své drahé vybavení.

Jak funguje srovnání cen pojištění

1

Jednoduše vyplníte pár údajů o vašem domě či bytě

2

Nezávazně vám srovnáme ceny od prověřených pojišťoven

3

Vybrané pojištění si můžete hned sjednat online

Často se nás ptáte

Co všechno se považuje za vedlejší stavby v rámci pojištění nemovitosti?

Co je to podpojištění majetku a jak se mu vyhnout?

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?

Je nutná osobní prohlídka nemovitosti, pokud si budu sjednávat pojištění majetku online?

Je nutné chodit pro smlouvu na poštu a pak ji skladovat doma v šuplíku?

Vztahuje se pojištění majetku i na sklep?

Jak sjednat pojištění nemovitosti a domácnosti?

Zařídit si pojištění svého domova je velmi snadné. Stačí během pár minut zadat do našeho jednoduchého formuláře základní informace o pojišťovaném majetku, vybrat si z nabídky pojišťoven, případně navrch ještě z široké nabídky doplňkových připojištění. A pojištění můžete mít snadno sjednáno. S jakýmkoli dotazem Vám rádi poradíme a naši pojišťovací specialisté Vám s uzavřením pojištění pomohou.


V čem se liší jednotlivé nabídky?

Nabídky pojišťoven se mezi sebou liší v mnoha ohledech. Kromě ceny pojištění jsou to ještě míra spoluúčasti, moznosti připojištění, výše limitů pro jednotlivá rizika a výčet těchto rizik. Jednotlivé pojišťovny se liší i v pojetí toho, co je bráno za běžné vybavení domácnosti. Vždy je dobré pročíst si pojistné podmínky konkrétní pojišťovny.


Pojištění domova snadno online

S ePojisteni.cz máme již více než čtrnáctiletou zkušenost s online pojištěním a za tu dobu jsme se stali jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů pojištění na trhu vůbec. Nabízíme velký výběr produktů, velmi snadné a rychlé vyřízení, komfortní servis a spolehlivé řešení pojistných událostí. Jsme rádi, že tisíce spokojených klientů jsou toho důkazem. Stejně úspěšné jako naše donedávna „vlajkové“ povinné ručení je již dnes naše pojištění domácnosti a nemovitosti. Díky pojištění domácnosti a nemovitosti můžeme pojistit svůj domov proti všem rizikům a to opět za nejnižší ceny na trhu


Chcete pojistit nebytovou jednotku?

Pojištění můžete sjednat u některé z následujících pojišťoven:


Chcete pojistit bytový dům?

Pojištění můžete sjednat u některé z následujících pojišťoven:

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo

Čtěte náš blog a zjistěte víc

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.

Slova našich klientů

 • Kupoval jsem vozidlo Mercedes E 350 CDI, dva dny před zakoupením vozidla jsem kontaktoval ePojištění.cz a byl jsem příjemně překvapen, že další den jsem měl v mailu zelenou kartu a do třech dnů poté original PP. Děkuji za vynikající službu.

  p. Doležal
 • Pojistil jsem si u vás auto. Všechny informace byly přehledný a to, že jsem nemusel nikde běhat, je prostě bomba. Pokud si budu kupovat nový auto, je jasný, že si ho příště pojistím zase u vás. Díky moc.

  Petr N.