epojisteni logo
blg-srt-happy

Pojištění šperků a hodinek

20. 2. 2016
|
Délka čtení: 8 min.

Květina a šperk: Dárek, který neomrzí

Šílenství kolem Valentýna je opět za námi a mnoho dívek a žen se těší z pěkného dárku. Některé dostaly romantickou květinu, jiné se pyšní novým šperkem do sbírky. Příležitostí k obdarování šperkem je však v průběhu roku mnohem více a ženy mnohdy ani netuší, jaký “poklad” doma vlastní.

Ženy milují krásné věci a mezi ně jednoznačně patří také drahé šperky. Náušnice, řetízky, přívěsky, prsteny, náramky i hodinky. Stříbro, zlato i drahé kameny. To vše v různé kvalitě a hodnotě najdeme ve šperkovnici téměř každé ženy. Šperky však nelákají pouze ženy ale také nenechavé ruce zlodějů.

Znáte svůj poklad dobře?

Právě pojišťovny upozorňují na to, že ženy netuší, v jaké celkové hodnotě šperky vlastní a na odpovídající pojištění zapomínají úplně. A pokud nezapomenou, tak si leckdy nedokáží vybavit, co konkrétně jejich “malé” bohatství zahrnuje.

„A nejen jakou mají hodnotu, ale často ani neví, kolik jich je a jak přesně vypadají. Proto již u sjednání pojištění doporučujeme, aby klienti, nebo v tomto případě spíše klientky měly alespoň fotografie svých klenotů. A v případě cennějších, nebo třeba starožitných kusů, je ideální i ohodnocení soudního znalce. Při likvidaci je pak mnohem snazší dokumentovat cenu,“ doporučuje Monika Hotová, produktová manažerka pojištění majetku v pojišťovně Allianz.

Krádeží luxusních šperků přibývá

Ekonomická situace se od dob finanční krize zlepšuje a ruku v ruce s tím roste nákupní síla obyvatel. Lidé více utrácí a to i za cenné šperky či hodinky. S tím souvisí i nárůst počtů krádeží, které cíli právě na šperky. Nemusí se však jednat o nové kousky, zloději se s oblibou zaměřují i na starožitné šperky, jejichž hodnota je leckdy nevyčíslitelná.

„Řešíme jak menší škody, kdy poškození většinou dokládají rodinné fotografie, z nichž je patrné, že majitelka domácnosti odcizený klenot měla a nosila. Jindy okradení své klenoty pouze popisují, případně kreslí, což samozřejmě není ideální situace pro řešení  pojistné  události. Průměrná škoda na špercích u rozsáhlejších krádeží rodinných domů je zhruba 150 tisíc korun, ale výjimkou nejsou ani újmy přesahující milionové částky,“ uvádí Hana Jurová z oddělení likvidace majetkových škod u Allianz.

Klienti, kteří vlastní opravdu drahé a luxusní šperky, je mají uložené v trezoru. I ty však nejsou dokonalé a úroveň zabezpečení by měla odpovídat hodnotě šperků v něm uložených. Skříňka na zámek není u opravdu drahých šperků považována za kvalitní zabezpečení.

Nezapomeňte na pojištění

Hodnotě šperků by také měla odpovídat pojistná částka. Obecně platí, že postačí běžné pojištění domácnosti. V případě zájmu lze pojistnou částku  navýšit. Pojištěný  by měl v ideálním případě uchovávat účty od šperků, znalecké posudky, certifikáty pravosti či fotografie šperků. Tyto informace dokáží řešení  pojistné události značně urychlit.

Své šperky ochráníte díky našim tipům:

• Uchovávejte si veškeré doklady ke šperkům. • Šperky mějte uložené ve zabezpečeném trezoru. • Nenoste drahé šperky při sportování. • Šperků a drahým kamenů nesvědčí chemické prostředky. Před úklidem je proto odkládejte na bezpečné místo. • Nenoste šperky volně po kapsách nebo v kabelce. • U šperků značné hodnoty mějte vystavený znalecký posudek.

Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídku

Hledáte co nejlevnější půjčku nebo se chcete ujistit, že je vaše stávající půjčka stále výhodná? Vyzkoušejte náš online srovnávač půjček.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistnéhopojistnéhopojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance. plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.