Povinné ručení podle SPZ

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na váš e-mail
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50 %
97 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení je zákonné pojištění, které musí mít sjednané každé vozidlo. Kryje škody způsobené při dopravní nehodě na zdraví a majetku třetích osob. Vztahuje se například na opravu nabouraných vozidel a svodidel, ale také na léčení úrazu či kompenzaci trvalých následků na zdraví. Povinné ručení však nekryje škody na vašem vlastním vozidle, k tomu musíte mít sjednané havarijní pojištění.

Co je SPZ

SPZ se přiděluje každému vozu, který je zapsaný v registru silničních vozidel ČR. Jízda bez SPZ je nezákonná. Státní poznávací značka slouží k jednoznačné identifikaci vozidla. Například když vůz způsobí dopravní nehodu, ale řidič ujede, policie použije značku pro vyhledávání majitele SPZ.

Jak zjistit pojištění podle SPZ

Na webových stránkách České kanceláře pojistitelů (ČKP) si podle SPZ můžete dohledat, zda má auto platné povinné ručení. Je potřeba do formuláře ČKP SPZ vyplnit a zvolit datum, ke kterému potřebujete ověřit platnost zákonného pojištění. Zobrazí se vám druh vozidla, tovární značka, pojišťovna a termín pojištění.

Není to ovšem způsob, jak zjistit majitele SPZ. Na to má právo pouze policie a další státní orgány. Kromě zjištění platnosti pojištění můžete SPZ využít i pro jednoduché sjednání povinného ručení online.

Sjednat povinné ručení

Výběr pojištění vozidla dle SPZ

Výběrem správného povinného ručení ušetříte až tisíce korun ročně. Ale jak najít to nejvýhodnější pojištění? Nabídky si můžete porovnat pomocí online kalkulačky. Obvykle však musíte vyplnit dlouhý formulář, protože každá pojišťovna zohledňuje jiné parametry – věk a bydliště řidiče, značku či stáří auta a další.

Se zdlouhavým vyplňováním je teď konec. V naší kalkulačce stačí zadat SPZ a potřebné údaje o vozidle se předvyplní automaticky. Nepotřebujete ani technický průkaz. Nejvýhodnější pojištění si tak vyberete kdykoliv a kdekoliv během pár minut. Pusťte se do srovnání povinného ručení hned.

Jak funguje kalkulačka pojištění podle SPZ?

Jednoduché, rychlé a efektivní. Takové je srovnání pojištění vozu s naší kalkulačkou. Stačí zadat registrační značku auta – okamžitě proběhne ověření vozidla podle SPZ a do formuláře se předvyplní jeho parametry.

Běžné online kalkulačky vyžadují kromě značky a modelu také objem a výkon motoru. Takové údaje si nejspíš z hlavy nepamatujete. Pokud nemáte zrovna po ruce technický průkaz, budete muset srovnání cen odložit nebo ho uděláte jen odhadem.

To je ale ztráta času – když vyplníte údaje úplně a pravdivě, můžete si výhodnou nabídku povinného ručení ihned také sjednat.

Výhody srovnání povinného ručení podle SPZ

  • Šetříte svůj drahocenný čas. Nemusíte složitě zjišťovat informace od několika pojišťoven, všechny nabídky najdete na jednom místě.
  • Ke srovnání pojištění podle SPZ nepotřebujete ani technický průkaz. Údaje o voze se načtou automaticky dle SPZ.
  • Nemusíte nikam chodit, ani tisknout formuláře. Srovnání i sjednání povinného ručení provedete online z pohodlí domova. Místo podpisu stačí kliknout na tlačítko a odeslat online platbu.
  • Získáte nejlepší dostupnou cenu. Nejen, že si na jednom místě porovnáte nabídky od několika pojišťoven, navíc získáte přístup ke speciálním a akčním nabídkám.
  • Nezdržujte se a vydejte se rovnou na cesty. Vybrané povinné ručení si hned můžete sjednat a zelenou kartu obdržíte obratem do e-mailu. Jste tak okamžitě připraveni vyrazit.
Spočítat cenu povinného ručení

Mluví se o nás

Reference našich zákazníků

Libor Š. hodnotí:
100%

Parádní přístup, rychlé řešení povinného ručení jak na auto, tak skútr. Nejlepší nabídka ceny vždy u vás.

Jitka S. hodnotí:
100%

Příjemně mě překvapilo, že mě vaše pracovnice kontaktovala večer (kolem 19 hod), což mi skvěle vyhovovalo.


Srovnávejte nabídky více jak 40 našich partnerů