epojisteni logo

Povinné ručení podle SPZ

 • Online srovnání pojišťoven

 • Jednoduše a rychle do 2 minut

 • Zelená karta ihned na váš e-mail

epojištěni auto

Povinné ručení je zákonné pojištění, které musí mít sjednané každé vozidlo. Kryje škody způsobené při dopravní nehodě na zdraví a majetku třetích osob. Vztahuje se například na opravu nabouraných vozidel a svodidel, ale také na léčení úrazu či kompenzaci trvalých následků na zdraví. Povinné ručení však nekryje škody na vašem vlastním vozidle, k tomu musíte mít sjednané havarijní pojištění.

Co je SPZ

SPZ se přiděluje každému vozu, který je zapsaný v registru silničních vozidel ČR. Jízda bez SPZ je nezákonná. Státní poznávací značka slouží k jednoznačné identifikaci vozidla. Například když vůz způsobí dopravní nehodu, ale řidič ujede, policie použije značku pro vyhledávání majitele SPZ.

Jak zjistit pojištění podle SPZ

Na webových stránkách České kanceláře pojistitelů (ČKP) si podle SPZ můžete dohledat, zda má auto platné povinné ručení. Je potřeba do formuláře ČKP SPZ vyplnit a zvolit datum, ke kterému potřebujete ověřit platnost zákonného pojištění. Zobrazí se vám druh vozidla, tovární značka, pojišťovna a termín pojištění.

Není to ovšem způsob, jak zjistit majitele SPZ. Na to má právo pouze policie a další státní orgány. Kromě zjištění platnosti pojištění můžete SPZ využít i pro jednoduché sjednání povinného ručení online.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.


Výběr pojištění vozidla dle SPZ

Výběrem správného povinného ručení ušetříte až tisíce korun ročně. Ale jak najít to nejvýhodnější pojištění? Nabídky si můžete porovnat pomocí online kalkulačky. Obvykle však musíte vyplnit dlouhý formulář, protože každá pojišťovna zohledňuje jiné parametry – věk a bydliště řidiče, značku či stáří auta a další.

Se zdlouhavým vyplňováním je teď konec. V naší kalkulačce stačí zadat SPZ a potřebné údaje o vozidle se předvyplní automaticky. Nepotřebujete ani technický průkaz. Nejvýhodnější pojištění si tak vyberete kdykoliv a kdekoliv během pár minut. Pusťte se do srovnání povinného ručení hned.

Jak funguje kalkulačka pojištění podle SPZ?

Jednoduché, rychlé a efektivní. Takové je srovnání pojištění vozu s naší kalkulačkou. Stačí zadat registrační značku auta – okamžitě proběhne ověření vozidla podle SPZ a do formuláře se předvyplní jeho parametry.

Běžné online kalkulačky vyžadují kromě značky a modelu také objem a výkon motoru. Takové údaje si nejspíš z hlavy nepamatujete. Pokud nemáte zrovna po ruce technický průkaz, budete muset srovnání cen odložit nebo ho uděláte jen odhadem.

To je ale ztráta času – když vyplníte údaje úplně a pravdivě, můžete si výhodnou nabídku povinného ručení ihned také sjednat.

Výhody srovnání povinného ručení podle SPZ

 • Šetříte svůj drahocenný čas. Nemusíte složitě zjišťovat informace od několika pojišťoven, všechny nabídky najdete na jednom místě.

 • Ke srovnání pojištění podle SPZ nepotřebujete ani technický průkaz. Údaje o voze se načtou automaticky dle SPZ.

 • Nemusíte nikam chodit, ani tisknout formuláře. Srovnání i sjednání povinného ručení provedete online z pohodlí domova. Místo podpisu stačí kliknout na tlačítko a odeslat online platbu.

 • Získáte nejlepší dostupnou cenu. Nejen, že si na jednom místě porovnáte nabídky od několika pojišťoven, navíc získáte přístup ke speciálním a akčním nabídkám.

 • Nezdržujte se a vydejte se rovnou na cesty. Vybrané povinné ručení si hned můžete sjednat a zelenou kartu obdržíte obratem do e-mailu. Jste tak okamžitě připraveni vyrazit.


Ušetřete na autopojištění až 50 %

Naši zákazníci s námi ušetří až 50 % za povinné ručení. Buďte mezi nimi i vy. Zelenou kartu obdržíte do pár minut na e-mail.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo

Čtěte náš blog a zjistěte víc

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.

 • dalnice-aktualita
  15. srpna 2022|Marek Drahorád
  Cena dálničních známek u nás a v cizině

  Většina evropských zemí má stejně jako Česko zpoplatněno užívání dálnic a dalších vybraných úseků. Některé země využívají systém dálničních známek, jiné vybírají dálniční poplatky (mýto) při každém průjezdu. Existuje ale také několik zemí, které dálnice vůbec nezpoplatňují.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Na co nezapomenout, když si koupíte ojeté auto

  Koupě ojetého vozidla přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je finanční úspora. I za rok starý vůz totiž zaplatíte výrazně nižší částku než za nové vozidlo. Při koupi ojetého vozidla je důležitý zejména pečlivý výběr nejlépe za dohledu odborníka, díky kterému se vyvarujete koupi ojetého vozidla se spoustu úmyslně skrytých vad. Pokud už jste si v bazaru ojetý vůz vyhlédli, máme pro vás pár užitečných tipů.

 • zelena-karta-v-mobilu-za-volantem
  20. ledna 2022|Monika Šaríková
  Nově by si řidiči měli vystačit se zelenou kartu i v elektronické podobě

  Zelená karta v listinné podobě už nebude v Česku třeba. Ministerstvo financí na konci roku podpořilo řidiče, který v rámci silniční kontroly jako doklad o povinném ručení předložil dokument uložený v mobilním telefonu. Řidiči, kteří se k podobnému kroku odhodlají, by však měli být připraveni na to, že policie nemusí být ještě informována.

Slova našich klientů

 • Skvělá a rychlá komunikace. Specialisté vždy nápomocni a poradí s každou volbou. Velmi snadná obsluha i pro neznalého člověka. Už používám jen ePojištění!

  David O.
 • Kupoval jsem vozidlo Mercedes E 350 CDI, dva dny před zakoupením vozidla jsem kontaktoval ePojištění.cz a byl jsem příjemně překvapen, že další den jsem měl v mailu zelenou kartu a do třech dnů poté original PP. Děkuji za vynikající službu.

  p. Doležal
 • Pojistil jsem si u vás auto. Všechny informace byly přehledný a to, že jsem nemusel nikde běhat, je prostě bomba. Pokud si budu kupovat nový auto, je jasný, že si ho příště pojistím zase u vás. Díky moc.

  Petr N.