epojisteni logo

Allianz pojišťovna, a.s.

Allianz pojišťovna je dceřinou společností holdingového koncernu Allianz New Europe Holding GmbH. Zázemí gigantické společnosti zajišťuje snadnou dostupnost ke zkušenostem na mezinárodní úrovni. Na českém trhu se Allianz pohybuje od roku 1993 a postupně se zařadila mezi tři největší pojišťovny v naší republice. Havarijní pojištění nabízí od roku 1995. V roce 1999 se stala jednou z prvních 12 pojišťoven, které začaly nabízet povinné ručení. V současné době Allianz pojišťovna poskytuje komplexní pojištění motorových vozidel pro občany i firmy.

První pojišťovna ze skupiny Allianz Group, jejíž je Allianz pojišťovna a.s. součástí, vzniká v roce 1890 v Berlíně. Tehdy nabízí klientům pouze dva základní produkty, životní a požární pojištění. V průběhu několika dalších desetiletí se z Allianz Versicherungs-AG, jak se společnost na počátku jmenovala, stává jedna z největších pojišťovacích společností na celém světě. V současné době Allianz Group obsluhuje více jak 78 miliónům soukromých klientů nebo podnikatelů a působí ve více než 70 státech světa.

Jako univerzální pojišťovna má své klienty Allianz připravena kompletní sadu pojištění majetku a odpovědnosti, u většiny svých produktů nabízí tři úrovně ochrany - Normal, Optimal a Exkluziv. Pojištění majetku od Allianz skýtá tyto možnosti:

  •  Pojištění nemovitosti dovoluje klientům pojistit nejenom své domy a byty, ale například i objekty, které nejsou určeny k trvalému pobytu, jako jsou rekreační objekty, garáže, takzvané „vedlejší“ budovy (bazény, oplocení,...) i budovy teprve rozpracované, včetně nástrojů a materiálů pro jejich stavbu. Allianz poskytuje „bonus“ za bezeškodné období pojistky, slevu až 30% při načítání 5% každý rok.

  • Pojištění domácnosti poskytuje klientům ochranu domácnosti a jejího vybavení. V základní variantě chrání před působením požáru, blesku, vichřice, vloupání i vytopení vodou z vodovodní sítě. Nejširší varianta ochrany je pak připravena i na takové věci, jako je vytopení domácnosti akváriem nebo škody způsobené nadzvukovými letadly.

  • Pojištění odpovědnosti za škodu chrání klienty před riziky spojené s jejich vlastním jednáním, ať už jde o každodenní aktivity nebo například rekreační sportování. Vyšší varianty pokrývají i odpovědnost za škodu psa, případně i více psů nebo dokonce i hospodářských zvířat. Úplný výčet případů, ve kterých jsou klienti chráněni, je však mnohem delší (provádění stavebních prací svépomocí, náklady na léčbu,...)

  • Pojištění rekreačních plavidel se vztahuje pouze na plachetnice určené k rekreaci, nebo motorové čluny s výkonem do 200 kW a pojištění lze sjednat i na území Evropy a Středozemního moře.

  • Pojištění letadel patří mezi povinná pojištění pro majitele (provozovatele) těchto dopravních prostředků. Stejně jako u pojištění motorových vozidel existují i zde dvě varianty- obdoba povinného ručení, tedy pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla a pak také havarijní pojištění. Tento produkt lze sjednat pro území České republiky, případně individuálně i na území dalších států, jejichž zákonným limitům pojištění Allianz samozřejmě svůj produkt přizpůsobí. Lze sjednat pro letadla, jak motorová, tak bezmotorová, i vzducholodě a horkovzdušné balóny.

  • Pro své klienty má Allianz vždy připraveny asistenční služby.

Allianz pojišťovna, a.s.

Napište nám

info@allianz.cz

Zavolejte nám

+420 241 170 000

Adresa

Ke Štvanici 656/3, 186 00 Praha 8

Webová stránka

www.allianz.cz

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo