Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění - Allianz pojišťovna


Allianz pojišťovna Vám nabízí 3 varianty havarijního pojištění. Základní asistence je stejně jako v případě uzavření povinného ručení ve všech variantách zdarma. Jednotlivé varianty se liší rejstříkem nabízených služeb a výhod a samozřejmě výší pojistného:

  •  varianta NORMAL poskytuje pojistné plnění v případě odcizení vozu, poškození vozu v případě živelní pohromy nebo poškození vozu cizí osobou (vandalismus). Klient může po dobu 5 dní užívat zdarma náhradní vozidlo.
  •  varianta OPTIMAL poskytuje pojistné plnění v případě havárie, poškození vozu v případě živelní pohromy nebo poškození vozu cizí osobou (vandalismus). Klient může po dobu 5 dní užívat zdarma náhradní vozidlo.
  •  varianta EXKLUZIV poskytuje navíc vedle plnění uvedených ve variantě Optimal také GAP a klientovi je zaručeno, že první škoda nebude mít vliv na bonus. Pojištění GAP umožňuje pojistit nové vozidlo pro ztrátě hodnoty, která neustále klesá. Toto pojištění v případě zničení nebo odcizení vozidla poskytne dostatek prostředků na nákup nového. Díky pojištění GAP Vám Allianz pojišťovna uhradí rozdíl mezi novou a tržní cenou a spoluúčast z havarijního pojištění.

Bonusy a výhody

Pokud máte u Allianz sjednané i povinné ručení, převádí se měsíce bez nehody na havarijní pojištění. Za jízdu bez nehody získáte slevu až 50 % a za vybrané zabezpečovací systémy máte nárok na slevu až 22 %. Výraznou výhodou pojistné smlouvy uzavřené u Allianz je možnost, že své vozidlo můžete půjčovat členům rodiny i přátelům. Pojistné plnění vyplatíme i v případě, že jste vozidlo sami neřídili. Bez významu pro Vaše úspory není ani to, že škody na vozidle plníme v nových cenách náhradních dílů.

Možnosti připojištění

Allianz nabízí i doplňkové pojištění, které se týká pojištění skel, zavazadel a úrazového pojištění osob ve vozidle.

  •  Pojištění skel – vedle čelního skla můžete pojistit všechna skla ve vozidle, a to pro případ jakékoli pojistné události. Limity pojistného plnění se pohybují od 5 000 Kč do 100 000 Kč.
  •  Pojištění zavazadel – pojistit můžete cestovní zavazadla i osobní věci uložené ve vozidle. Limity pojistného plnění jsou 15 000 Kč a 30 000 Kč.
  •  Pojištění náhradního vozidla – při tomto připojištění Vám pojišťovna uhradí náklady na užívání náhradního vozidla po dobu 10 dnů.
  •  Úrazové pojištění osob ve vozidle – pojištění se vztahuje na všechny osoby přepravované ve vozidle. Poškození (v případě smrti pozůstalí) díku tomuto pojištění mohou nárokovat denní odškodné při pobytu v nemocnici (50 Kč) i po dobu nezbytného léčení (50 Kč), odškodné za trvalé následky úrazu stanové procentuální sazbou z částky 200 000 Kč a částku 100 000 Kč za smrt následkem úrazu. Klienti si ale mohou zvolit limity až trojnásobné.


Mobilní web / Klasický web