epojisteni logo

Krátkodobé povinné ručení

  • Porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven

  • Najdeme a zařídíme vám levnější povinné ručení

  • 85 % řidičů s námi ušetří na povinném ručení

epojištěni auto

Krátkodobé povinné ručení

Povinné ručení se zpravidla uzavírá na dobu neurčitou s pojistnou dobou jeden rok, která se každoročně automaticky prodlužuje. Pokud jste tedy s povinným ručením spokojeni, pojištění tak může fungovat i několik let za sebou. V posledních letech ovšem začínají pojišťovny nabízet také krátkodobé povinné ručení.

Pro koho je dočasné povinné ručení vhodné?

Toto krátkodobé dočasné povinné ručení se uzavírá na pojistnou dobu kratší než jeden rok. Nejvíce jej využívají především motorkáři, kteří si sjednávají pouze sezónní povinné ručení přes letní měsíce, ve které motocykl doopravdy využijí. Tímto způsobem tak ušetří za pojištění během zimních měsíců, kdy jsou jejich stroje fakticky odstavené v garáži.

Povinné ručení na 14 dní

Kromě motorkářů a jiných sezónních řidičů, využívají krátkodobé povinné ručení také řidiči, kteří potřebují vůz jen přemístit, ale nechtějí zbytečně platit za celoroční pojištění. Sjednají si tedy povinné ručení na 14 dní a získají tak dostatek času k vyřízení potřebných formalit bez toho, aniž by platili vysoké sankční poplatky za jízdu na pozemní komunikaci bez platného povinného ručení.

Povinné ručení na měsíc

Další možností je sjednat si pojištění auta na měsíc. Taková varianta se hodí především pro řidiče, kteří budou svůj vůz brzy obratem prodávat a potřebují pár týdnů na vyřízení veškerých záležitostí spojených s prodejem. Pojišťovna by vám v případě prodeje sice vrátila peníze i za nevyužité roční pojištění, ale na vrácení peněz byste museli nějakou dobu čekat.

Cena krátkodobého povinného ručení

Povinné ručení na měsíc se odvíjí od podobných faktorů jako cena u tradičního dlouhodobého pojištění. V celkovém součtu ovšem vychází lépe měsíční povinné ručení, protože nemusíte hradit pojištění za celý rok, ale pouze za jeho část.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo