epojisteni logo

Hlavním úkolem stanic technické kontroly (častěji jen STK) je testování technického stavumotorových vozidel, která byla registrovaná v ČR. Tyto kontroly se starají o to, aby se na našich silnicích nevyskytovaly nebezpečné “vraky”.

Průvodce technickou kontrolou krůček za krůčkem

Majitelé osobních vozidel ví, že bez platného osvědčení o technické způsobilosti nesmí na silnice. To získají na STK s tím, že je platné na dva roky. Poté je nutno prohlídku opakovat. Výjimka platí u nových aut, kde se první kontrola provádí po čtyřech letech. Na kontrolu musí přijet auto čisté, zbavené nákladu a bez poklic. S sebou je třeba mít velký technický průkaz, osvědčení o registraci a případně potvrzení o měření emisí. Na konci kontroly obdrží vlastník protokol a v případě úspěchu razítko do techničáku a malou červenou nálepku na zadní SP.

Jak si srovnat ceny STK ve městě Ústí nad Labem

Ceny STK se liší stanice od stanice. Většinou se pohybuje kolem tisíc korun, ale může být i mnohem vyšší. Proto se vyplatí před návštěvou povinné kontroly porovnat ceny stanic ve vašem městě a jeho okolí. Přehled STK pro město Ústí nad Labem je k dispozici dole na stránce.

Náš tip

Víte, že na zákonném pojištění odpovědnosti vozidel můžete docela dost ušetřit? Porovnejte si u nás ceny povinného ručení a zjistěte, kolik přesně to bude.

Stanice technické kontroly Ústí nad Labem

B.K. syn CENTRUM s.r.o.

Havířská 360/29

Ústí nad Labem

400 00

www.stk-usti.cz/