Stanice technické kontroly Ústí nad Labem

Stanice technické kontroly Ústí nad Labem

Hlavním úkolem stanic technické kontroly (častěji jen STK) je testování technického stavumotorových vozidel, která byla registrovaná v ČR. Tyto kontroly se starají o to, aby se na našich silnicích nevyskytovaly nebezpečné “vraky”.

Průvodce technickou kontrolou krůček za krůčkem

Majitelé osobních vozidel ví, že bez platného osvědčení o technické způsobilosti nesmí na silnice. To získají na STK s tím, že je platné na dva roky. Poté je nutno prohlídku opakovat. Výjimka platí u nových aut, kde se první kontrola provádí po čtyřech letech. Na kontrolu musí přijet auto čisté, zbavené nákladu a bez poklic. S sebou je třeba mít velký technický průkaz, osvědčení o registraci a případně potvrzení o měření emisí. Na konci kontroly obdrží vlastník protokol a v případě úspěchu razítko do techničáku a malou červenou nálepku na zadní SP.

Jak si srovnat ceny STK ve městě Ústí nad Labem

Ceny STK se liší stanice od stanice. Většinou se pohybuje kolem tisíc korun, ale může být i mnohem vyšší. Proto se vyplatí před návštěvou povinné kontroly porovnat ceny stanic ve vašem městě a jeho okolí. Přehled STK pro město Ústí nad Labem je k dispozici dole na stránce.

NÁŠ TIP: Víte, že na zákonném pojištění odpovědnosti vozidel můžete docela dost ušetřit? Porovnejte si u nás ceny povinného ručení a zjistěte, kolik přesně to bude.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Ústí nad Labem:

1.Ústí nad Labem, Terri s.r.o., Hrbovická 2, 400 02, tel. 475 601 147

2.Ústí nad Labem, B.K. syn CENTRUM s.r.o., Havířská 360/29, 400 00, tel. 475 504 414; 475 504 410

3.Ústí nad Labem, STK Děčín 35.02 a.s., Podhoří 361/2, 400 01, tel. 475 316 934

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 5

Mluví se o nás