epojisteni logo

Na technickou kontrolu musí každé vozidlo, ať už se jeho vlastníkovi chce či nikoliv. Jedná se totiž o zákonnou povinnost podobně jako povinné ručení. Poprvé musí osobní auto na STK po čtyřech letech, potom už každé dva roky.

Podmínky, pravidla a průběh STK krok za krokem

Prvním krokem je příprava vozidla, kterou nejlépe obstará profesionální servis. Následuje druhý krok v podobě telefonického objednání termínu na vybranou STK. V den STK sundejte poklice z kol, vyložte z auta přebytečný náklad a zajeďte na myčku. Třetím krokem je měření emisí, čtvrtým samotná prohlídka technického stavu, jejíž postup přesně určuje konkrétní zařízení. Začíná identifikací vozidla, vede přes osm různých stanovišť a končí kontrolou povinné výbavy. Posledním krokem je vydání nového osvědčení a nalepení nové červené samolepky na zadní registrační značku.

Průměrné ceny STK ve městě Zbraslav

Cena celé technické kontroly včetně měření emisí obvykle nepřesáhne 2 000 Kč. Může být ale o dost nižší, dáte-li si práci s hledáním nejlevnější STK ve svém okolí. Využijte seznam kontaktů STK pro město Zbraslav pod textem a zaplaťte za kontrolu co nejméně.

Náš tip

Spočítejte si za pomoci naší online kalkulačky pojištění vozidel, kolik přesně lze každý rok ušetřit za povinné ručení v porovnání s vaším stávajícím pojištěním.

Stanice technické kontroly Zbraslav

Stanislav Pelant

Zbraslav 448

Zbraslav

664 84

www.stanice-technicke-kontroly.cz/jihomoravsky-kraj/stanislav-pelant