epojisteni logo

Stanice technické kontroly Kostelec nad Černými Lesy

Nezbytnou podmínkou k provozování auta v ČR je technický stav odpovídající zákonným požadavkům. Kontrolou stavu jsou pověřeny stanice technické kontroly neboli STK, které toto osvědčení vystavují. Jak taková kontrola probíhá?

Na povinnou STK vždy po dvou letech

Dle příslušného zákona jsou technické kontroly povinné pro každé vozidlo registrované na území ČR. Za zajištění prohlídky odpovídá vlastník auta, který na STK musí vozidlo odvézt každé dva roky. Pouze u nových aut se první technická provádí po čtyřech letech. Pokud na STK odhalí vážné nebo dokonce nebezpečné závady, musí je vlastník na vlastní náklady odstranit ve stanovené lhůtě, která je dlouhá jeden měsíc, jinak nové osvědčení nezíská.

Jak vybrat STK v Kostelci nad Černými lesy

Blíží se konec platnosti STK a přemýšlíte nad tím, kam s vozidlem zamířit, aby vás povinná kontrola nevyšla příliš draho? Obvolejte všechny STK pro město Kostelec nad Černými lesy, jejichž kontakty najdete na této stránce, a zvolte nejlevnější z nich.

Náš tip

Rádi byste ušetřili také jinde než jen na STK, které se koná jednou za dva roky? Najděte si levnější povinné ručení. S porovnáním vám pomůže naše kalkulačka pojištění, samotný výběr už je na vás.

Stanice technické kontroly Kostelec nad Černými Lesy

ČSAD POLKOST spol. s r.o.

nám. Smiřických 16

Kostelec nad Černými Lesy

281 63

http://www.csadpolkost.cz/sluzby-motoristum.php