epojisteni logo

Proč a jak zařídit povinné ručení online?

Nejlepší povinné ručení nemusí nutně znamenat totéž jako nejdražší. Již při hledání kvalitního povinného ručení lze ušetřit nemalé peníze. Pokud se rozhodnete vyřídit celé pojištění vozidel online, můžete se těšít na celou řadu příjemných slev a bonusů.

POV-jak-usetrit

Ujasněte si, o jaké pojištění vozidel máte zájem

Než se začnete zabývat výběrem konkrétní nabídky na pojištění vašeho vozidla, ujasněte si nejprve, zda vám jde pouze o zákonné povinné ručení nebo chcete komplexní pojištění zahrnující nejen POV, ale také dobrovolné HAV a případně další vybraná doplňková pojištění. 

V případě komplexního pojištění bude cena samozřejmě vyšší. Hlavním účelem pojištění je však ochrana před škodami způsobenými na vlastním i cizím majetku, a proto se při výběru pojištění vyplatí myslet dopředu. Čím lepší pojištění si vyberete, tím méně peněz půjde z vaší kapsy v případě pojistné události.

Dva základní druhy pojištění vozidel:

Dva základní druhy pojištění vozidel:

  • Povinné ručení (POV) je zákonné pojištění vozidel, které se vztahuje na škody na majetku, zdraví a životě třetích osob. Netýká se však škod na vlastním vozidle, nemá-li pojištěný sjednané odpovídající připojištění. 

  • Havarijní pojištění (HAV) - dobrovolné pojištění vozidel kryjící škody na vlastním vozidle způsobenými nejen při dopravní nehodě, ale také živelnou událostí, krádeží či vandalismem.

Jaké slevy nabízí povinné ručení online?

Většina pojišťoven podporuje výběr a sjednání vybraných druhů pojištění včetně pojištění vozidel online. Jako motivace slouží zajímavá sleva kolem 10 % za online sjednání. Ušetřit peníze však lze už při výběru vhodného pojištění, kdy se vyplatí použít online porovnání povinného ručení či havarijního pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.


Online porovnání různých pojistných produktů nabízí tzv. internetové srovnávače. Obvykle stačí vyplnit krátký formulář, na základě kterého obdržíte porovnání vhodných nabídek na pojištění. Výhodou je fakt, že online srovnání pojištění vozidel je bezplatné a nezávazné. Díky porovnání můžete objevit kvalitní povinné ručení za bezkonkurenční cenu.

Navíc můžete získat další slevy nebo bonusy související s online sjednáním povinného ručení. Bonus za bezeškodní průběh je samozřejmostí. Nemáte-li na bonus nárok nebo je malý, existuje možnost sjednání pojištění na osobu s lepším bezeškodním průběhem (např. rodiče, prarodiče apod.). Standardní jsou rovněž slevy za sjednání povinného ručení společně s havarijním pojištěním a narazit můžete také na různé akční nabídky a balíčky za lepší ceny.

Sjednání povinného ručení online krok za krokem

Proces online pojištění je jednoduchý, rychlý a pohodlný. Vše je intuitivní a pojištění máte vyřízeno za pár minut, aniž byste vstali od počítače. Jak to probíhá?

  1. Online dotazník - nejprve je nutné vyplnit krátký formulář. Potřebovat budete nejen osobní doklady (občanský průkaz), ale také doklady o pojištěném vozidle (velký technický průkaz). Tyto informace jsou nezbytné pro vypracování odpovídající nabídky na pojištění.

  2. Výběr nabídky - z porovnání si vyberete nabídku na pojištění, které vám vyhovuje. Sledujte nejen cenu, ale také rozsah pojištění, výši pojistných limitů, doplňková připojištění apod. Mnohdy se vyplatí připlatit si pár korun za mnohem lepší pojištění.

  3. Zaplaťte pojistné - jakmile si vyberete konkrétní nabídku, stačí kliknout na objednat (sjednat apod.) a uhradit pojistné. Pojištění lze uhradit jednorázové na celý rok nebo až na čtyři splátky (čtvrtletně). Po provedení platby vám na vaši emailovou adresu přijdou doklady včetně dočasné zelené karty.

  4. Zelená karta - zelenou kartu včetně pojistné smlouvy vám můžeme na vyžádání zaslat i poštou.

    Ušetřete na autopojištění až 50 %

    Naši zákazníci s námi ušetří až 50 % za povinné ručení. Buďte mezi nimi i vy. Zelenou kartu obdržíte do pár minut na e-mail.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo