epojisteni logo

Některé povinnosti mají řidiči nařízené za zákona, aby se jim nesnažili vyhnout. Jedná se o povinné ručení a kontrolu technického stavu. Jenomže zatímco povinné ručení stačí sjednat jednou, na STK musíte s autem jezdit každé dva roky.

Postup krok za krokem, jak projít STK

Pouze nové vozidlo smí na povinnou prohlídku až po čtyřech letech od prvního dne zahájení provozu. Potom už se opakují po dvou letech. Datum každé další kontroly si uložte nejméně s měsíčním předstihem do diáře kvůli přípravě. Před STK odvezte auto do vašeho servisu a nechte jej zkontrolovat a odstranit doporučené závady. Teprve poté můžete mít jistotu, že STK projdete na první pokus. Vážné závady jsou důvodem udělení dočasného osvědčení na 30 dní, přičemž závady jste povinni odstranit tak jako tak.

Jak efektivně ušetřit na STK ve městě Plzeň

Hledáte, kam se objednat na STK, aby vás nepřekvapila vysoká cena? Využijte seznam STK pro město Plzeň uvedený na této stránce, porovnejte ceny a vyberte si stanici technické kontroly za nejlepší cenu.

Náš tip

Povinné ručení sice stačí uzavřít jednou, kvůli úspoře se však doporučuje srovnat si ceny alespoň jednou za dva roky a v případě lepší nabídky změnit pojistitele.

Stanice technické kontroly Plzeň

AUTOKOMPLET-SERVIS Plzeň, s.r.o.

Domažlická 126

Plzeň

318 03

autokomplet91.cz

STK Nepomucká s.r.o.

Nepomucká 119

Plzeň

326 00

www.stknepomucka.cz

PLZEŇSKÁ STK s.r.o.

Koterovská 156

Plzeň

326 00

www.stk-plzen.cz