Stanice technické kontroly Sadov

Stanice technické kontroly Sadov

Na STK, celým názvem stanice technické kontroly, jednoho dne musí každé motorové vozidlo. U nového osobního auta ten den nastane čtyři roky po uvedení do provozu, u ostatních je nutno návštěvu STK opakovat každé dva roky. Co taková povinná kontrola vlastně obnáší?

Kdy musíte s osobním autem na technickou kontrolu

Na STK se prověřuje technická způsobilost vozidla k provozu kvůli zajištění bezpečnějšího silničního provozu. I vadné brzy, nefunkční světla či jiná vážná závada může mít za následek dopravní nehodu. Orientační datum technické kontroly je uvedeno na červené nálepce na zadní SPZ (měsíc a rok), přesné ve velkém technickém průkazu (den, měsíc a rok). Pozor na den. Proběhla-li poslední prohlídka 20. května 2019, musí být nové osvědčení zajištěno do 20. května 2021, nikoliv do konce května.

Kolik stojí STK ve městě Sadov

Cenu prohlídky technického stavu si každá stanice určuje sama. Nejčastěji se pohybuje od 1 500 do 2 000 Kč. Sehnat však lze i levnější STK a to i pod 1 000 Kč. Stačí výběru věnovat více pozornosti. S hledáním cenově příznivější kontroly vám pomůže i náš seznam STK pro město Sadov.

NÁŠ TIP: Řešíte současně nové povinné ručení? Neplaťte zbytečně moc za drahé pojištění a porovnejte si mezi sebou více pojistitelů. Online srovnání pojištění vozidel u nás je zdarma a trvá pouze pár minut.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Sadov:

1.Sadov, TÜV NORD Czech, s.r.o., Lesov ev.č. 8, 362 61, tel. 353 590 219

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás