Stanice technické kontroly Nová Paka

Stanice technické kontroly Nová Paka

Pojem STK, celým názvem stanice technické kontroly, by měli znát všichni majitelé aut, ať už se jedná o motocykl, osobní auto, nákladní auto, ale i autobusy, přívěsy a další. Na tyto stanice totiž musí jezdit všichni na technickou kontrolou. O co se jedná?

Co je technická kontrola a k čemu slouží

STK se zaměřuje na celkový stav vozidla a funkčnost jeho součástí a systém. Kontroluje se brzdový systém, světla, motor a jeho výkon, skla, karoserii, podvozek, kola i pneumatiky a výjimkou není ani povinná výbava. Závady se rozlišují na mírné, vážné a nebezpečné. Na mírné pracovníci STK většinou pouze upozorní, ty vážné vedou k udělení dočasného osvědčení. V takovém případě má vlastník jeden měsíc na uvedení vozidla do požadovaného stavu.

Tipy, jak vybrat nejlepší STK ve městě Nová Paka

Víte, kolik stojí povinná prohlídka na STK? Ceny se pohybují v rozmezí od tisíce do dvou tisíc korun. Pokud nechcete platit vyšší částku, sežeňte si ve svém okolí nejlevnější stanici technické kontroly. Adresy včetně kontaktů na STK pro město Nová Paka najdete hned pod tímto textem.

NÁŠ TIP: Nejen na STK můžete ušetřit. Porovnejte si ceny povinného ručení a sjednejte se také levnější pojištění pro váš vůz. Naše stránky vám nabízí srovnání pojištění online. Vše je zdarma a nezávislé.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Nová Paka:

1.Nová Paka, All Cars Nová Paka s.r.o., Kumburský Újezd čp. 90, 509 01, tel. 725 699 599

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Mluví se o nás