Stanice technické kontroly Zábřeh

Stanice technické kontroly Zábřeh

Stejně jako povinné ručení je i absolvování pravidelné dvouleté technické kontroly na STK u osobních aut nařízeno zákonem. Kdo toto nařízení ignoruje, čeká jej pokuta až 10 000 Kč a v nejhorším případě i odebrání řidičského průkazu.

Co vše obnáší zákonná STK

Technici na STK jsou povinni zkontrolovat celé motorové vozidlo. Musí přitom dodržet legislativou předepsaný postup, co a jak mají zkontrolovat, a jak mají hodnotit různé závady. Na každém z osmi stanovišť STK se vlastník může podívat, co technik prohlíží. Vše musí být na viditelném místě vyvěšeno a popsáno včetně hodnocení. Zjistí-li technik závadu, patří k jeho povinnostem ukázat ji vlastníkovi a vysvětlit mu či poradit, jak ji odstranit. Pokud jsou závady vážného až nebezpečného charakteru, získá vlastník 30 dní na nápravu a opravný termín kontroly.

Kolik stojí STK ve městě Zábřeh

Vlastníci vozidel by měli znát, na kolik je taková kontrola vyjde. Ceny se většinou pohybují kolem 1000 až 1500 Kč. Chtějí-li ušetřit, měli by si ceny STK ve městě Zábřeh zjistit dříve, než se někam objednají.

NÁŠ TIP: Neplaťte za pojištění vašeho vozidlo více, než je nutné. Porovnejte si aktuální nabídky na povinné ručení od různých pojišťoven z pohodlí domova online, nezávazně a zdarma.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Zábřeh:

1.Zábřeh, Autoservis Martin Krejčí, Tunklova 952/7, 789 13, tel. 777 069 869

2.Zábřeh, Autocentrum Zábřeh s.r.o., Lesnická 2179/2a, 789 13, tel. 583 499 499

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10

Mluví se o nás