Stanice technické kontroly Toužim

Stanice technické kontroly Toužim

V České republice jsou technické kontroly povinné a pravidelných prohlídek se musí účastnit každé motorové vozidlo v zákonem stanoveném termínu. Pro osobní vozidla platí dvouletý interval, u motorek čtyřletý. Pouze u nových aut se první prohlídka dělá po čtyřech letech.

Proč je technická kontrola povinná

Motorová vozidla jsou složitá zařízení, u nichž postupem času dochází k opotřebení a vzniku méně či vážných závad, které mohou ohrožovat nejen funkce auta, ale i bezpečnost provozu. Vlastník vozidla by měl dbát na jeho pravidelnou údržbu a odstraňování závad. Povinné kontroly na STK jsou určené k tomu, aby tuto činnost nezanedbávali. Vážné a nebezpečné závady jsou totiž důvodem k zamítnutí osvědčení o technické způsobilosti.

Lze na STK ve městě Toužim ušetřit?

Zatímco ve větším městě si stanice klidně naúčtuje dva tisíce, v menším to můžete mít za polovinu. Než se na povinnou kontrolu objednáte, ověřte si raději ceny STK ve vašem okolí. Kontakty na STK pro město Toužím najdete zde.

NÁŠ TIP: Povinné ručení je sice povinné, vy si však můžete vybrat pojistitele. Konkurence je velká a díky rychlému online porovnání pojištění si můžete najít opravdu výhodné POV.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Toužim:

1.Toužim, F+T AUTO-TECHNIK s.r.o., Plzeňská 575, 364 01, tel. 353 311 542

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás