Stanice technické kontroly Svitavy

Stanice technické kontroly Svitavy

STK je zkratka pro stanice technické kontroly, které se starají o to, aby na českých silnicích jezdila vozidla v co nejlepším technickém stavu. Ty totiž dle zákona musí STK navštěvovat v pravidelném intervalu.

STK slouží ke kontrole bezpečného stavu vozidel

U osobních vozidel tento interval činí dva roky až na nová auta, u kterých je první technická kontrola požadována po čtyřech letech provozu. Průběh kontroly se krok po kroku řídí metodikou vypracovanu specialisty z ministerstva dopravy. Kromě prohlídky technického stavu auta se provádí identifikace vozidla dle VIN a kontroluje se i povinná výbava. Neodpovídá-li stav nařízení, má vlastník 30 dní na nápravu a druhou opravnou kontrolu.

Najděte si výhodné STK ve městě Svitavy

STK se nemusí provádět v místě bydliště vlastníka či registrace auta. Sami si můžete vybrat stanici, kde necháte auto zkontrolovat třeba podle ceny. Na této stránce najdete kontakty na STK pro město Svitavy, stačí si zavolat a ověřit si aktuální cenu.

NÁŠ TIP: Připadá vám provoz auta drahý? Nešetřete na údržbě vozidla, raději si sjednejte levnější pojištění vozidel. Výběr vám usnadní online porovnání povinného ručení.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Svitavy:

1.Svitavy, STK SVITAVY s.r.o., Petrusova 2, 568 02, tel. 461 534 195

2.Svitavy, Autokontrol Pardubice s.r.o., V Zahrádkách 1, 568 02, tel. 461 532 664

3.Svitavy, Ing. Glena Rauerová, Dimitrovova 2, 568 02, tel. 461 619 920

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás