Stanice technické kontroly Soběslav

Stanice technické kontroly Soběslav

Technickou kontrolu musí projít každé minimálně čtyři roky staré auto. Pouze u nového auta se předpokládá perfektní stav, proto je první STK nařízená až po čtyřech letech provozu. Od té chvíle už však automobil musí na povinnou prohlídku každý druhý rok.

Vyplatí se riskovat STK bez přípravy?

Odborníci doporučují za prvé dbát na průběžnou údržbu a za druhé nechat auto před STK prohlédnout v servisu. Spousta řidičů to však zkusí napoprvé ačkoliv tuší či dokonce ví, že jejich vůz není tak docela v pořádku. Buď projdou a nebo dostanou dočasné osvědčení na 30 dní a během této lhůty nechají opravit závady, které STK označila. Opakovaná kontrola stojí méně a na dva roky mají zase klid. Může se však stát, že kontrola odhalí nebezpečné závady a auto už do provozu nepustí.

Jak ušetřit na STK ve městě Soběslav

Povinná technická vyjde vlastníka vozidla cca na 1000 až 2000 korun dle stanice. Ty si totiž ceny určují sami. Vyplatí se navštívit STK spíše v menším městě, protože většinou stojí o něco méně. STK ve městě Soběslav si můžete vybrat dle přiložených kontaktů.

NÁŠ TIP: Mnohem větší úsporu přináší změna povinného ručení za levnější. Nechte si u nás zpracovat přehledné porovnání POV a vyberte si pro svůj vůz nejvýhodnější pojištění.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Soběslav:

1.Soběslav, PETA servis, spol. s r.o., Nová 514/II, 392 01, tel. 381 521 431

2.Soběslav, STK Týn nad Vltavou s.r.o., Nová 515, 392 01, tel. 381 521 530

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás