Stanice technické kontroly Skuteč

Stanice technické kontroly Skuteč

Každé nové vozidlo registrované v ČR musí první technickou kontrolu absolvovat po čtyřech letech od uvedení do provozu. Poté se návštěva STK opakuje každé dva roky. Podobná povinnost platí také pro měření emisí. Proto se tyto dva povinné úkony nejčastěji provádí společně v rámci jedné zákonné prohlídky.

Co to vlastně STK je a k čemu slouží?

STK se používá nejen jako zkratka pro stanice technické kontroly, ale také jako označení pro ze zákona povinné prohlídky technického stavu motorových vozidel. Bez osvědčení o technické způsobilosti nesmí žádné auto do provozu, jinak se vystavuje riziku pokuty až 10 tisíc korun, udělení trestných bodů i zákazu řízení až na 6 měsíců. Cílem kontrol je zajištění takového stavu vozidel, aby neohrožovaly bezpečnost silničního provozu.

Jak vybrat nejlevnější STK ve městě Skuteč

Na kolik technická kontrola vyjde? Ceny jsou různé a pohybují se mezi 1 000 Kč až 2 000 Kč. Vždy záleží na konkrétní stanici, jakou cenu si nastaví. Levnější bývají STK v menších městech. Ceny STK ve městě Skuteč si snadno zajistíte na základě přiložených kontaktů.

NÁŠ TIP: Už vás nebaví platit drahé pojištění vozidel? Porovnejte si ceny online a najděte si pro své auto výhodnější povinné ručení. Srovnání je nezávazné a samozřejmě zdarma.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Skuteč:

1.Skuteč, STK a EMISE Vincenci, V. Nováka 621, 539 73, tel. 469 318 088

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás