Stanice technické kontroly Roztoky

Stanice technické kontroly Roztoky

STK je pojem, který by měli znát všichni motoristé a zejména ti, co vlastní motorové vozidlo. Jedná se o stanice technické kontroly a jejich “návštěva” je jednou za čas povinná. Podle příslušného zákona totiž musí mít každé registrované a provozované vozidlo v ČR platné osvědčení o technické způsobilosti.

Co obnáší STK a na co nezapomenout

Kontroly osobních vozidel je dle zákona nutno opakovat po dvou letech. Před každou STK je vhodné nechat vozidlo prohlédnout v běžném autoservisu, kde doporučí opravy závad, které obnovení osvědčení vadí. Na STK je třeba auto přivézt umyté a bez poklic na kolech. Sebou je nezbytné mít všechny doklady k vozidlu. Na závěr vlastník obdrží protokol s hodnocením a seznamem vad. Mírné vady nevadí, u vážných vad je 30-ti denní lhůta na jejich odstranění a kvůli nebezpečným závadám bývá auto označeno za nezpůsobilé provozu.

Jak najít levné STK ve městě Roztoky

Technická kontrola trvá cca hodinu, za kterou majitel auto zaplatí cca od 900 Kč až do 2 000 Kč. Je-li pro vás cena důležitá, porovnejte si stanice technických kontrol ve svém okolí. Níže na stránce najdete seznam STK pro město Roztoky, zvolte si nejlevnější z nich. Vyrazit však můžete i do sousedních měst.

NÁŠ TIP: Když šetřit, tak pořádně. Vedle STK si porovnejte nabídky na pojištění vozidel. Jde to online a za pár minut vašeho času můžete mít kvalitní, ale mnohem levnější povinné ručení než dosud.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Roztoky:

1.Roztoky, Auto Holý s.r.o., Přílepská 1909, 252 63, tel. 233 910 035

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Mluví se o nás