Stanice technické kontroly Nový Bor

Stanice technické kontroly Nový Bor

Řidiči a hlavě majitelé motorových vozidel mají celou řadu povinností, které musí splnit ještě před tím, než s vozidlem poprvé vyjedou na silnici. Jedná se zejména o sjednání povinného ručení a zajištění osvědčení o technické způsobilosti.

Jak získat osvědčení o technické způsobilosti

Toto osvědčení prokazuje, že vozidlo splňuje zákonné a bezpečnostní požadavky kladené na jeho technický stav. Potvrzení vystavují stanice technické kontroly na základě pravidelné prohlídky. U osobních vozidel platí interval dva roky s výjimkou nových aut, u nichž se první kontrola provádí po čtyřech letech. V rámci prohlídky se kontrolu celkový stav aut i funkce jednotlivých součástí a systému. Překážku k udělení osvědčení představují vážné závady, které by měl majitel ideálně odstranit před návštěvou STK.

Proč se vyplatí srovnání cen STK ve městě Nový Bor

Za provedení STK se platí různě vysoké poplatky. Některé stanice si účtují pouze 800 korun, jiná až 2000 korun. Není-li vám jedno, kolik vás kontrola bude stát, porovnejte si ceny raději předem. Kontakty na STK pro město Nový Bor jsme vyhledali za vás.

NÁŠ TIP: Náklady na provoz vozidla lze snížit i jinak. Srovnáním nabídek na povinné ručení od různých pojistitelů můžete najít levnějšího pojistitele a ušetřit každý rok na pojištění vozidel.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Nový Bor:

1.Nový Bor, KLIMEX s.r.o., Liberecká 558, 473 01, tel. 702 264 372

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás