Stanice technické kontroly Jeseník

Stanice technické kontroly Jeseník

Pojem STK je známý především mezi vlastníky vozidel. Víte, co přesně STK znamená, co obnáší a jak se na ni připravit? Zkratka STK přesně znamená stanice technické kontroly a tyto stanice posuzují, zda je vozidlo způsobilé k provozu po technické stránce.

Kdy na STK a jak se připravit

Jedná se o ze zákona povinnou kontrolu, kterou musí projít každé auto vždy po dvou letech. Výjimku představuje pouze nové auto, u něhož je první STK požadována po čtyřech letech. Zejména starší vozidla je doporučeno před řádnou STK nechat zkontrolovatv odborném servisu a na jeho doporučení odstranit závady, které by schválení technické kontroly bránily. Některé autoservisy nabízí kromě přípravy i zařízení celého procesu STK.

Jak vybrat nejlevnější STK ve městě Jeseník

Cenu za provedení prohlídky si stanice určují samy. Mohou se tak značně lišit a to klidně až o dvojnásobek. Běžně se pohybují v rozmezí 1000 až 2000 Kč. Chcete-li platit co nejméně, udělejte si průzkum cen ve vašem okolí. Pomůže vám seznam STK pro město Jeseník hned po článkem.

NÁŠ TIP: Pomůžeme vám ušetřit i na pojištění. Klikněte na kalkulačku a nechte si porovnat nabídky na povinné ručení určené přímo pro váš vůz. Pokud vás některá z nabídek zaujme, pojištění si můžete vyřídit online.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Jeseník:

1.Jeseník, SLUŽBY BPK s.r.o., Slunná 98, 790 01, tel.724 358 645

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Mluví se o nás