epojisteni logo

Cestovní pojištění pro důchodce

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Nejen mladí rádi cestují do zahraničí. Také čeští senioři se stále více vydávají na cesty a pro cestovní kanceláře jsou důležitou klientelou. A právě kvůli zvýšeným zdravotním rizikům by senioři neměli v žádném případě cestovat bez uzavřeného cestovního pojištění.


Změny klimatu jsou u seniorů nejčastější příčinou srdečního selhání, infarktu či mozkové příhody. Vyšetření lékařem a dostatečná zásoba léku by mělo být před každou cestou samozřejmostí. Vzhledem ke zdravotním rizikům, které s věkem bohužel narůstají, je však také třeba počítat s jinými měřítky u cestovního pojištění.


Cestovní pojištění pro seniory je nejvíce komplikováno zdravotním stavem a věkem. To sice nejsou důvody, proč přestat cestovat, může to však být komplikace při sjednávání pojištění. Zcela pojistit odmítají pojišťovny seniory, kteří jsou starší 70 let.


O to více zde platí, že je nutné si zjistit veškeré podmínky a výluky pojištění. Zejména pak, které zdravotní úkony jsou z cestovního pojištění hrazeny, a které nikoliv.Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.