epojisteni logo

Asistenční služby k cestovnímu pojištění do zahraničí i ČR

  • Nepřetržitá pomoc na telefonu

  • Vyhledání lékařského zařízení nebo zajištění převozu do ČR

  • Nejlepší asistenční služby do zahraničí sjednané za pár minut

Výhody asistenčních služeb


Dostupnost 24/7


Komunikace v českém jazyce


Organizace zdravotní péče

Instrukce krok za krokem

Základní asistence na cestách

Asistenční služby k cestovnímu pojištění jsou podpůrné služby poskytované pojišťovnou nebo jejím partnerem. Jejich hlavním úkolem je zajistit pojištěnému rychlou a efektivní pomoc v případě škodních událostí a dalších neočekávaných situací. Asistence má standardně podobu nepřetržité telefonické podpory v českém jazyce.

Základní asistenční služby jsou u hlavních pojišťoven nedílnou součástí cestovního pojištění. Pracovníci asistence nejčastěji zajišťují:

1

Organizaci lékařského ošetření při onemocněních a úrazech

2

Koordinaci lékařské péče v zahraničí

3

Převoz pacienta do ČR (tzv. repatriaci)

4

Pomoc s uhrazením finančních nákladů zdravotnickému zařízení



Asistence přizpůsobená dopravnímu prostředku

Specifický typ asistenčních služeb představuje autoasistence. Reaguje na potřeby cestovatelů, kteří na dovolenou vyráží na dovolenou autem. Díky autoasistenci vám cestovní pojištění pokryje například opravu vozidla na místě, odtah do nejbližšího servisu nebo zapůjčení náhradního auta.

Některé pojišťovny nabízí také speciální asistenci při problémech v letecké dopravě. Využijete ji třeba při zpožděném, zrušeném či zmeškaném letu. Součástí může být i pomoc s uplatněním nároku na finanční kompenzaci u leteckých společností. Autoasistence i asistence pro leteckou dopravu je většinou nabízena jako doplňující služba k základnímu balíčku pojištění.



Rozšířená asistence

Pojišťovny obvykle nabízí asistenci ve více variantách. Základní verze bývá k cestovnímu pojištění zdarma. Je však poměrně omezená, a to jak z pohledu zahrnutých služeb, tak pojistných limitů. Při sjednávání cestovního pojištění si ale můžete připlatit rozšířené asistenční služby. Oproti základní variantě vám přinesou například:

  • telefonické tlumočení při jednání se zahraničními zdravotnickými zařízeními a místními orgány,

  • pomoc při ztrátě či odcizení cestovních dokladů včetně proplacení nákladů spojených s vystavením nových dokumentů,

  • zprostředkování právní pomoci,

  • informační servis před odjezdem,

  • finanční pomoc při řešení pojistných událostí,

  • uhrazení nákladů na cestu a ubytování při vyslání rodinného příslušníka do nemocnice v zahraničí,

  • neomezený limit kilometrů na odtah u autoasistence (do servisu či do ČR),

  • proplacení náhradního ubytování a dopravy.

Kdo nabízí nejlepší asistenční služby do zahraničí?

Srovnejte si nabídky cestovního pojištění v naší online kalkulačce. Pojišťovny většinou nabízí cestovní pojištění v několika tarifech, které se liší limity, rozsahem krytí i úrovní asistenčních služeb.

Kdy asistenční služby využijete

Jak asistence funguje v praxi? Podívejte se na několik modelových příkladů, kdy asistenční služby v zahraničí pomohou s řešením problémů na dovolené.

Faraonova kletba

Paní Marcela vyrazila s kamarádkami na dovolenou do Egypta. Pobyt ji bohužel zkomplikovala faraonova kletba. Po pár dnech samoléčby se potíže ještě zhoršily. Asistenční služba pomohla Marcele s výběrem vhodného zdravotnického zařízení a poskytla tlumočnickou pomoc při domluvě s lékařem.

Nešťastná lyžovačka

Asistenční služby v zahraničí ocenil i Michal, který vyrazil na snowboard do italských Alp. Při pádu si nešťastně zranil nohu a musel být operován. V italské nemocnici strávil téměř tři týdny. Michal se z nemocnice spojil s asistencí, aby se ujistil, že pojištění kryje vyslání rodinného příslušníka. Michalova maminka tak mohla přiletět do Itálie a být mu nablízku. Pojišťovna proplatila náklady na letenky i ubytování.

Nešikovný Honzík

Připojištění asistenční služby‌ se hodí i v ČR. Novákovi trávili letní dovolenou v Beskydech. Malý Honzík si venku hrál s míčem a rozbil okno penzionu. Majitel požadoval náhradu, která se panu Novákovi zdála přehnaně vysoká. Asistence u cestovního pojištění zahrnovala právní pomoc. Pan Novák tak mohl situaci konzultovat s právníkem. Ten nároky majitele penzionu označil za oprávněné. Zároveň však pana Nováka ujistil, že součástí sjednaného pojištění je i pojištění odpovědnosti, které podobné škody pokryje. Rozbité okno tedy zaplatila pojišťovna.



Jak postupovat při kontaktování asistenční služby

Číslo na asistenční službu najdete na kartičce, kterou vám pojišťovna vystaví po sjednání cestovního pojištění. Při uzavření smlouvy online ji obdržíte v elektronické podobě na e-mailovou adresu. Telefonní číslo asistence si raději uložte do telefonu – v případě potřeby ho budete mít okamžitě po ruce.

Asistenční službu při pojistných událostech kontaktujte neprodleně. Při onemocnění či úrazu vám pracovníci asistence rovnou pomohou s výběrem vhodného zdravotnického zařízení. Pokud hovor sami uskutečnit nemůžete, měli by asistenční službu co nejdříve kontaktovat vaši blízcí. Pracovníci na telefonní lince od vás budou potřebovat:


  • jméno, příjmení a datum narození osoby, které se událost týká,
  • číslo pojistné smlouvy (a případně také název sjednaného produktu),
  • stručný popis nastalého problému,
  • kontaktní telefonní číslo pro zpětné volání.



Kontaktní údaje asistenčních služeb

PojišťovnaTelefonní číslo asistenční služby

+ 420 272 099 911

+ 420 255 790 261

+420 296 339 644

+420 255 734 900



Čtete náš blog a zjistěte více

  • levna-dovolena-more
    05. prosince 2024|Jana Březinová
    Kam v zimě k moři?

    Zimní dovolená nemusí znamenat jen lyžování a stavění sněhuláků. Máme pro vás jiný plán – dovolenou u moře. Ať už chcete uniknout před vánočním stresem, nabrat energii během jarních prázdnin, nebo prostě jen vyměnit kabát za plavky, tady jsou ty nejlepší destinace, kam vyrazit za sluncem a teplem.

  • výlet na motorce v horách
    04. prosince 2024|Petr Pohůdka
    Povinná výbava auta a motorky 2025

    Ani v roce 2025 nesmíte na české silnice vyrazit bez povinné výbavy. Jak se povinná výbava motorového vozidla v ČR změnila, co k ní musíte doplnit při cestě do zahraničí a jaké další prvky obsahuje doporučená výbava do auta a na motorku?

  • 27. listopadu 2024|Jana Březinová
    Kam na lyže a snowboard v ČR

    Na hory ročně vyráží téměř 3 miliony Čechů, víc než 2,5 milionu na české svahy. Chystáte se letos na hory i vy? Jaká zimní střediska v ČR patří k nejlepším a kde si zalyžujete za rozumnou cenu? Máme tipy pro rodiny s dětmi i ostřílené sportovce.

  • zvire-na-silnici
    25. listopadu 2024|Jana Březinová
    Srážka se zvěří: Jak postupovat a jak se pojistit?

    Každý den se na českých silnicích stane 40–50 nehod se zvěří. Největší riziko číhá na lesních úsecích silnic v brzkých ranních a večerních hodinách. Průměrná škoda na vozidle dosahuje 40 000 Kč, ale povinné ručení ji nepokryje. Jak se srážce se zvěří vyhnout a jak se na takové situace pojistit?

  • ridic
    22. listopadu 2024|Jana Březinová
    Výměna řidičského průkazu: Jak ji vyřídit na úřadu nebo online

    Ať už vám končí platnost, změnili jste osobní údaje, nebo jste řidičský průkaz ztratili, poradíme, jak postupovat při jeho výměně. Dozvíte se, jak na výměnu řidičáku na úřadu i online, jaké doklady potřebujete i kolik zaplatíte.

  • auto-v-zime
    15. listopadu 2024|Jana Březinová
    Sněhové řetězy: Kdy je potřebujete a jak je správně používat?

    Sněhové řetězy pomůžou s vyjetím kopců na silné vrstvě sněhu nebo ledu. Postarají se o lepší záběr pneumatik a zkracují brzdnou dráhu. V označených úsecích je musíte použít povinně. Jak sněhové řetězy vybrat, jak je nasadit a jak s nimi správně jezdit?

  • autem na hory
    11. listopadu 2024|Petr Pohůdka
    Autem na hory: Jak připravit vůz na cestu?

    Chystáte se autem na hory? Dovolená na horách vyžaduje pečlivou přípravu, a to i na samotnou cestu. Co s sebou na hory vzít, jak vypadá zimní výbava do auta a jaký typ pojištění si před cestou sjednat?

  • Přezutí pneumatik v servisu
    31. října 2024|Petr Pohůdka
    Zimní pneumatiky: Od kdy jsou povinné, na co si dát pozor a jak ovlivňují bezpečnost

    Od listopadu do března jsou na českých silnicích povinné zimní pneumatiky. Povinnost sice neplatí za všech okolností, ale pokud v zimě jezdíte pravidelně, zimní či alespoň celoroční pneumatiky by měly být samozřejmostí. Kdy přezout letní gumy a proč jsou zimní pneumatiky důležité?

  • rozbité čelné sklo na aute
    30. října 2024|Jana Březinová
    Prasklé čelní sklo: Kolik stojí oprava, výměna či pojištění?

    Rozbité čelní sklo patří u autopojištění k nejčastějším pojistným událostem. Přestože na vině je typicky jen malý kamínek, škody se v průměru pohybují přes 10 tisíc Kč. Jak se pojistit, abyste tuto částku neplatili z vlastní kapsy a jakým způsobem prasklé čelní sklo řešit?

  • 28. října 2024|Petr Pohůdka
    Reflexní vesta do auta: Kdy a kde vám nesmí chybět?

    Reflexní vesta byla po dlouhou dobu součástí povinné výbavy motorových vozidel. V roce 2018 došlo k novelizaci příslušné vyhlášky a výstražná vesta byla ze seznamu vyškrtnuta. Jak to s reflexní vestou v ČR aktuálně je? Musíte ji mít, či nikoliv?