epojisteni logo
cestovni-pojisteni-gruzie

Jezdíte často na služební cesty? Nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění

22. 6. 2015
|
Délka čtení: 8 min.

Jezdíte často na služební cesty? Nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění

Pobyt v zahraničí sebou nese mnohá rizika. Je zcela jedno, zda se jedná o soukromou či služební cestu. Každá taková cesta však vyžaduje odpovídající cestovní pojištění. Běžné cestovní pojištění totiž zdaleka nekryje všechna možná rizika, které sebou nesou právě služební cesty.

Cestovní pojištění by mělo být součástí jakékoliv cesty do zahraničí. V každém případě by však mělo odpovídat náplni cesty a jejím rizikům. Služební cesta skýtá zcela odlišná rizika od cesty soukromé. Kromě úrazů a nemocí Vás mohou potkat i jiné záludnosti.

Velmi snadno lze například způsobit škodu na majetku či zdraví jiné osoby nebo dokonce společnosti, kterou v zahraničí navštívíte. Pokud máte svěřené drahé pracovní vybavení, zodpovídáte za něj také. Jeho ztráta, poškození či zničení by Vás bez náležitého pojištění mohlo přijít velmi draho. Ani v jednom případě by Vám běžné turistické cestovní pojištění nestačilo.

Pojištění služebních cest na míru

A právě proto některé pojišťovny přišly s rozšířením produktové nabídky o speciální pojištění služebních cest, které kryje podstatně více rizik. Pojištění bývá flexibilní a umožňuje individuální nastavení. Dle své profese, zaměření, destinaci, hrozícím rizikům i zvoleným pojistným limitům si zákazník zvolí pojištění přesně svým požadavků.

Konkrétně takové pojištění nabízí ERV pojišťovna, specialista na cestovní pojištění, která přišla s pojištěním služebních cest Business Travel. „Obsahuje krytí léčebných výloh, nonstop  asistenční služby  zajišťované vlastní sítí Euro-Center po celém světě, pojištění osobních i firemních věcí či ztráty zavazadel,“ říká Vlastimil Divoký, manažer komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění jako takové nabízí široké možnosti připojištění. Pojistit je možné například vyslání náhradního pracovníka, opatrovníka při nemoci, přerušení či zrušení služební cesty, zpoždění letu i možná bezpečnostní rizika. Samozřejmostí je zahrnutí pracovního vybavení, kam patří mobilní telefon, tablet, notebook a podobně. Do pojištění je možné také zahrnout svěřenou hotovost a to do výše akceptované vybranou pojišťovnou. Obvykle se částka pohybuje kolem 5 000 korun.

Obvyklou součástí je také pojištění odpovědnosti pro případy, kdy zaměstnanec může způsobit škodu jiné osobě. „Tyto škody mohou dosáhnout velmi vysokých částek. Z poslední doby máme případ, kdy náš klient na pracovní cestě v Německu vytopil z napouštěné vany čtyři další hotelové pokoje a způsobil tak škodu za téměř dva miliony korun,“ vysvětluje Vlastimil Divoký.

Vysoce rizikové oblasti i teambuildingové akce vyžadují speciální pojištění

Služebně se cestuje i do méně bezpečných oblastí. Typickým příkladem jsou zaměstnanci světoznámé humanitární organizace Člověk v tísni, která vyžadují opravdu specifické podmínky. „U klientů, jejichž pracovníci cestují do rizikových a válečných oblastí, sestavujeme spolu s naší vlastní asistenční službou předem scénáře pro případnou pomoc, protože její organizace v nestabilních zemích bývá velmi komplikovaná,“ pokračuje Vlastimil Divoký.

Objevují se také nabídky na pojištění pracovních cest na území České republiky, které zahrnují například zábavné a sportovní teambuildingové akce. Tato pojištění nejčastěji zahrnují zdravotní komplikace a pracovní úrazy. Běžné je, že společnosti uzavřou s pojišťovnou rámcovou pojistnou smlouvu  a tím jednoduše vyřeší služební cesty všech zaměstnanců. Navíc je to pro firmu cenově výhodnější a administrativně snazší.  Pojistné události jsou až na výjimky vyřešené během pár dnů až týdnů.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?