epojisteni logo
ceske-lazne

České lázně: Kde se nejlépe zrelaxujete?

19. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Ať už se potýkáte s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi nebo si potřebujete jednoduše oddychnout, jistě jste už nejednou zvážili návštěvu lázní. A věděli jste, že Česká republika patří společně s Maďarskem mezi lázeňské velmoci? Připravili jsme pro vás dnešní příspěvek, ve kterém zmapujeme ty nejlepší lázně v České republice. 

Karlovy Vary jsou největší lázně v ČR

Nemůžeme samozřejmě začít jinak, než proslulými lázněmi v Karlových Varech, které jsou známé po celé Evropě. Teplota zdejších termálních pramenů začíná na 42°C a dosahuje i 72°C. Prameny se používají k lázeňským koupelím a pitné kúře. O karlovarských pramenech se traduje, že mají omlazovací účinky a podporují dlouhověkost. Těšit se tady můžete na jedinečnou architekturu, která společně s kouzelnými zákoutími v lázeňských parcích a lesoparcích vytváří neopakovatelnou atmosféru tohoto více než 600 let starého města.

české lázně

Františkovy Lázně patří k těm nejlepší v Česku

5 kilometrů od Chebu najdete další české lázně, které jezdí navštěvovat nejen tuzemští, ale i zahraniční hosté toužící po odpočinku i rychlejší rekonvalescenci. Františkovy Lázně jsou zaměřené na léčbu srdečních a cévních chorob, ženských nemocí i onemocnění pohybového aparátu. První zmínky o léčivých pramenech se v této lokalitě začaly objevovat okolo roku 1502. Výstavba první budovy lázeňského charakteru tady ale byla zahájena až o tři století později. Dnes patří Františkovy lázně mezi nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocené lázně  v Česku.

Lázně Luhačovice uprostřed Bílých Karpat

Malebné lázeňské městečko najdete v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. Součástí Luhačovic je čtrnáct minerálních pramenů, jejichž teplota se pohybuje mezi 10 až 14 stupni Celsia. Osm z nich se využívá k inhalačním procedurám, pitné kúře nebo koupelím. Mezi nejznámější prameny patří nepochybně Vincentka, kterou seženete i v lékárnách nebo obchodech. Léčí se tady oběhový a dýchací systém, trávicí systém, poruchy látkové výměny, onkologické nemoci a pohybový aparát.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Klimkovice jsou nedaleko třetího největšího města

Od Ostravy jsou Klimkovice doslova, co byste kamenem dohodili. Krásné lázně se skvělou dostupností nabízejí jodobromové koupele ze solanky, která má mimořádné účinky na lidský organismus. Léčí se tady především pacienti s problémy pohybového ústrojí, cévního systému i s neurologickými a gynekologickými potížemi. Těšit se můžete nejen na rozmanité procedury, ale také bohaté sportovní a kulturní vyžití

Poděbrady jsou vzdálené pouhých 50 km od Prahy

Stejně oblíbené, i když o něco méně slavné, jsou i Lázně Poděbrady, které jsou součástí stejnojmenného města, rozkládajícího se v úrodném údolí řeky Labe. Lázně nejčastěji navštěvují pacienti, které trápí nemoci oběhového ústrojí, poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí a choroby pohybového ústrojí. Zajímavostí je, že prameny Lázní Poděbrady se řadí mezi nejlepší železité vody.

lázně v české republice

Mariánské Lázně vynikají pestrostí léčby

27 km jihovýchodně od Chebu se nacházejí další v ČR oblíbené lázně. Ty Mariánské léčí nemoci ledvin a močových cest, nervové choroby, nemoci vyvolané poruchami látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, nespecifické nemoci dýchacích cest, nemoci kožní, nemoci pohybového ústrojí. Mezi největší přednosti patří jistě pestrost léčby. V samotném městě se nachází zhruba čtyři desítky pramenů, v okolí pak necelá stovka. Další zajímavostí a zároveň důvodem, proč sem míří pacienti z celého Česka, je přítomnost několika vyhlášených golfových hřišť.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.