epojisteni logo
ceske-lazne

České lázně: Kde se nejlépe zrelaxujete?

19. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Ať už se potýkáte s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi nebo si potřebujete jednoduše oddychnout, jistě jste už nejednou zvážili návštěvu lázní. A věděli jste, že Česká republika patří společně s Maďarskem mezi lázeňské velmoci? Připravili jsme pro vás dnešní příspěvek, ve kterém zmapujeme ty nejlepší lázně v České republice. 

Karlovy Vary jsou největší lázně v ČR

Nemůžeme samozřejmě začít jinak, než proslulými lázněmi v Karlových Varech, které jsou známé po celé Evropě. Teplota zdejších termálních pramenů začíná na 42°C a dosahuje i 72°C. Prameny se používají k lázeňským koupelím a pitné kúře. O karlovarských pramenech se traduje, že mají omlazovací účinky a podporují dlouhověkost. Těšit se tady můžete na jedinečnou architekturu, která společně s kouzelnými zákoutími v lázeňských parcích a lesoparcích vytváří neopakovatelnou atmosféru tohoto více než 600 let starého města.

české lázně

Františkovy Lázně patří k těm nejlepší v Česku

5 kilometrů od Chebu najdete další české lázně, které jezdí navštěvovat nejen tuzemští, ale i zahraniční hosté toužící po odpočinku i rychlejší rekonvalescenci. Františkovy Lázně jsou zaměřené na léčbu srdečních a cévních chorob, ženských nemocí i onemocnění pohybového aparátu. První zmínky o léčivých pramenech se v této lokalitě začaly objevovat okolo roku 1502. Výstavba první budovy lázeňského charakteru tady ale byla zahájena až o tři století později. Dnes patří Františkovy lázně mezi nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocené lázně  v Česku.

Lázně Luhačovice uprostřed Bílých Karpat

Malebné lázeňské městečko najdete v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. Součástí Luhačovic je čtrnáct minerálních pramenů, jejichž teplota se pohybuje mezi 10 až 14 stupni Celsia. Osm z nich se využívá k inhalačním procedurám, pitné kúře nebo koupelím. Mezi nejznámější prameny patří nepochybně Vincentka, kterou seženete i v lékárnách nebo obchodech. Léčí se tady oběhový a dýchací systém, trávicí systém, poruchy látkové výměny, onkologické nemoci a pohybový aparát.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Klimkovice jsou nedaleko třetího největšího města

Od Ostravy jsou Klimkovice doslova, co byste kamenem dohodili. Krásné lázně se skvělou dostupností nabízejí jodobromové koupele ze solanky, která má mimořádné účinky na lidský organismus. Léčí se tady především pacienti s problémy pohybového ústrojí, cévního systému i s neurologickými a gynekologickými potížemi. Těšit se můžete nejen na rozmanité procedury, ale také bohaté sportovní a kulturní vyžití

Poděbrady jsou vzdálené pouhých 50 km od Prahy

Stejně oblíbené, i když o něco méně slavné, jsou i Lázně Poděbrady, které jsou součástí stejnojmenného města, rozkládajícího se v úrodném údolí řeky Labe. Lázně nejčastěji navštěvují pacienti, které trápí nemoci oběhového ústrojí, poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí a choroby pohybového ústrojí. Zajímavostí je, že prameny Lázní Poděbrady se řadí mezi nejlepší železité vody.

lázně v české republice

Mariánské Lázně vynikají pestrostí léčby

27 km jihovýchodně od Chebu se nacházejí další v ČR oblíbené lázně. Ty Mariánské léčí nemoci ledvin a močových cest, nervové choroby, nemoci vyvolané poruchami látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, nespecifické nemoci dýchacích cest, nemoci kožní, nemoci pohybového ústrojí. Mezi největší přednosti patří jistě pestrost léčby. V samotném městě se nachází zhruba čtyři desítky pramenů, v okolí pak necelá stovka. Další zajímavostí a zároveň důvodem, proč sem míří pacienti z celého Česka, je přítomnost několika vyhlášených golfových hřišť.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • 09. září 2024|Petr Pohůdka
    Kam na lyže a snowboard do zahraničí v roce 2024

    Na hory vyráží v zimní sezóně zhruba čtvrtina Čechů. Podstatná část z nich směřuje do zahraničí. Láká především lyžování v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích. Oblíbené jsou ale také slovenské Tatry nebo polské sjezdovky u hranic. Kam na lyže v roce 2024? Projděte si přehled nejlepších středisek.

  • snowboard-alpy
    06. září 2024|Petr Pohůdka
    Pojištění rizikových sportů: Co vám pojišťovna (ne)pojistí?

    Odpočinek na dovolené vám nic neříká a své volné dny raději trávíte aktivně? Před sportováním si zkontrolujte, jak na dané aktivity pohlíží vaše pojišťovna. Běžnou turistiku, běh či plavání vám cestovní pojištění pokrývá. Na adrenalinové sporty se ale většina základních pojistek nevztahuje. Jak funguje pojištění rizikových sportů?

  • Kalkulačka cestovního pojištění - počítač s mapou, brýle, muž s mobilem v ruce, globus, klobouk
    20. srpna 2024|Jana Březinová
    Vyplatí se cestovní pojištění sjednané u CK k zájezdu?

    Při koupi zájezdu vám v cestovní kanceláři nabídnou i cestovní pojištění. Často se tak cena zájezdu navýší o několik tisíc korun. Snaží se vám pojišťovna vnutit nevýhodný produkt, nebo se takové pojištění vyplatí?

  • 30. července 2024|Petr Pohůdka
    Jaká rizika hrozí dětem na dovolené

    Bezstarostná dovolená s dětmi vyžaduje důkladnou přípravu. Ať už jedete k moři, na hory nebo do města, je důležité znát potenciální nebezpečí. Na děti často číhají odlišná rizika než na dospělé. Náš přehled vám pomůže děti lépe chránit před nejrůznějšími hrozbami.

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|Hana Fabianová
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|Hana Fabianová
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|Hana Fabianová
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|Hana Fabianová
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.