epojisteni logo
cestovni-pojisteni-gruzie

Cestovní pojištění pro školy: Za děti nesou odpovědnost učitelé

20. 5. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

Cestovní pojištění pro školy: Za děti nesou odpovědnost učitelé

Pro děti “nudnou” výuku ve školách tu a sem zpestří zajímavá exkurze, školní výlet, školka v přírodě, lyžařský výcvik a jiné zábavnější školní aktivity. Zatímco pro děti je každé vybočení ze školního stereotypu vítanou zábavou, pro zaměstnance školy je to nápor zejména z pohledu velké zodpovědnosti. Právě proto má cestovní pojištění pro školy smysl.

V momentě, kdy dvacítka rozpustilých dětí opustí školu a nasedne do autobusu vstříc novému dobrodružství, začíná jejich učitelům a profesorům doslova perný den či dny. Děti jsou děti, občas jsou veselé, občas hodné, občas zlobí a někdy jsou doslova nezvladatelné. Uhlídat “bandu” dovádějících dětí není nikdy snadné. Veškerou zodpovědnost za jejich činy a důsledky jejich činů na školních akcí na svá bedra přebírají právě učitelé.

Na školních akcích číhají nebezpečí

Pohodový školní výlet mohou narušit tři hrozící nebezpečí - úraz dítěte, poškození zdraví třetích osob dětmi a poškození věcí třetích osob dětmi. Stačí trocha dětská neposlušnosti a chvilka nepozornosti a potíže jsou na světě. Cestovní pojištění pro školy takovým situacím zabránit nedokáže, dokáže však zmírnit finanční důsledky takovýchto událostí.

 •   Úraz dítěte - za zraněné dítě nese odpovědnost učitel a škola. Dítě, resp. jeho rodiče mohou v takovém případě po škole požadovat úhradu bolestného a další platby s ohledem na vážnost úrazu a případných následků. Je-li škola pojištěná a k pojistné  události došlo v souladu s pojistnými podmínkami, škoda je uhrazena z pojištění.

 •   Škody na zdraví třetích osob způsobené dětmi - i nevinné hry se mohou občas zvrtnout. Děti se mezi sebou perou, předhání se a o úraz bohužel není nouze. Odpovědnost opět nese zaměstnance školy pověřený dohledem nad dětmi.

 •   Poškození věcí třetích osob - zničené brýle, rozbité školní pomůcky či elektronika. Stačí málo a na školním výletě v zahraničí dítě zvrhne cenný předmět v muzeu a škoda je na světě. Jelikož je za dítě odpovědný učitel, škodu musí uhradit škola.

Pojišťovny nabízí cestovní pojištění určené pro školy

Jak již bylo řečeno, zabránit všem situacím není v silách žádného učitele. Škola by se proto měla chránit prostřednictvím cestovního pojištění pro mateřské, základní či střední školy před finančním důsledky majetkových a odpovědnostních škod způsobených dětmi a škod na zdraví dětí.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?