epojisteni logo

Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

5. 10. 2023
|
Délka čtení: 7 min.

Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

Rodiče chtějí pro své děti pouze to nejlepší, chtějí je učinit šťastnými a poskytnout jim bezpečí. Nestačí naplánovat pobyt u moře nebo na horách se zábavným programem, důležité je postarat si i o to, co děti vůbec nezajímá. Součástí skvělé dovolené by tak mělo být i precizně vybrané cestovní pojištění, které celé rodině poskytne dostatečnou finanční podporu v případě úrazu či nemoci.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Jaká rizika hrozí dětem na dovolené

Děti všeobecně patří do rizikové skupiny, co se týče cestování. Daleko snáze přijdou k úrazu, náchylnější jsou i na nemoci. Citlivěji vnímají změnu prostředí, časové posuny i klimatické rozdíly. Mezi nejčastější zdravotní potíže, které na dovolenou postihují malé děti, patří zejména průjmová onemocnění, kožní problémy (spáleniny, vyrážky, svědění), horečnatá onemocnění, nemoci dýchacích cest a infekce močových cest.

Příprava na dovolenou by proto měla zahrnovat nejen výběr pěkného penzionu blízko moře, ale i kontrolu vybavení cestovní lékárničky. V té by v žádném případě neměly chybět léky na průjem, zácpu, bolesti, horečku, probiotika, opalovací krémy, repelenty apod. Dobré je ujistit, že má dítě všechna potřebná očkování. Na místě myslete zejména na dodržování hygieny.

Cestovní pojištění pro celou rodinu

Vážnější průběh nemoci a úraz je lepší řešit v lékařské ordinaci. Pro klid v duši a peněžce je proto dobré mít sjednané kvalitní cestovní pojištění. Cestovní pojištění lze sjednat jednotlivě, v rámci celé rodiny je zcela určitě lepší, výhodnější i levnější jedna společná pojistná smlouva. Pro rodiny lze navíc vybírat z různých balíčků nabízející slevy a různé výhody pro rodiny.

Výhodou je možnost sjednání cestovního pojištění online. V klidu domova a bez tlaku pojistitelů si tak můžete vybrat pojištění, které ochrání vás i vaše děti. V první řadě je třeba sledovat pojistné limity, které by v případě rodiny neměly být nižší než 5 milionů korun. Volte raději vyšší pojistné limity, nesnažte se za každou cenu ušetřit.

Stále více pojišťoven umožňuje sjednání pojištění na míru. Pro každého člena rodiny lze sjednat pojištění různých aktivit. Zatímco maminka bude s dětmi bezpečně sjíždět jednoduché sjezdovky, tatínek si může užívat freeride v lese, samozřejmě v povolených oblastech

Následuje rozsah pojištění, který by měl odpovídat náplni dovolené. Máte v plánu sportovní nebo dokonce adrenalinové aktivity? Nezapomeňte se ujistit, že se vybrané pojištění vztahuje na všechny plánované činnosti. Chybět by nemělo ani připojištění úrazu a zejména pak pojištění odpovědnosti. Škodu totiž můžete způsobit také vy, s dětmi to není vůbec nic těžkého.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.