epojisteni logo

Cestovní pojištění do Rakouska

  • Online srovnání i sjednání

  • Pojistěte se na horskou turistiku
    a procházejte Alpy v bezpečí

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění do Rakouska

rakousko


Rakousko je naším jižním sousedem. I proto je velmi oblíbené na výlety i dovolené. Rakousko ale není jen Vídeň. Můžete zde obdivovat nádhernou přírodu  – jezera, hory i lesy, ale také množství historických památek  jako jsou hrady a zámky.


Rakousko je velmi navštěvované zejména v zimním období. Rakouské Alpy jsou jednou z nejvyhledávanějších lokalit pro zimní dovolenou a lyžování nejen mezi českými turisty. Kolem Vánoc můžete v rakouských městech navštívit řadu vánočních trhů.  Ty nejoblíbenější jsou ve Vídni.


Rakousko vás ale uchvátí i v létě. Vydejte se na horské treky a túry do Alp, například do národního parku Neusiedler See, který je jediným stepním národním parkem v Rakousku.  Národní park Donau-Aunen zase nabízí exkurzi na člunech a pěší túry. Nedaleko českých hranic pak leží národní park Thayatal. V něm najdete rozmanité druhy živočichů. A nakonec nezapomínejte ani na největší národní park ve střední Evropě – Hohe Tauern s nejvyšší horou Alp a ledovou jeskyní.


Ale ani milovníci městské turistiky se v Rakousku nebudou nudit. Kromě Vídně se zajeďte podívat do Salzburgu, města hudebníků, nebo do města Linz, jež je známé tím, že tu své mládí prožil Adolf Hitler - nedaleko je také koncentrační tábor Mauthausen,  který dnes slouží jako připomínka druhé světové války a lidské krutosti i jako památník obětem. Moderní kultura na vás zapůsobí ve městě Graz.

Sjednejte si cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko je oblíbené na delší dovolené, ale ani v případě, že se chystáte na jednodenní výlet byste neměli opomíjet cestovní pojištění . To vám kryje záda v případě úrazu nebo zdravotního problému. I když vám v Rakousku platí Evropský průkaz zdravotního pojištění EHIC, měli byste se krýt také cestovním pojištěním, protože „modrá karta“ platí pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních.


Základní cestovní pojištění  vám postačí na běžnou městkou turistiku a výlety po památkách. Pokryje vám léčebné výlohy i asistenční služby. Pro případy dovolené v horách a horskou turistiku je dobré zvážit komplexní cestovní pojištění a cestovní pojištění na hory, kde máte v případě úrazu zahrnutý i zásah horskou službou. Není na škodu si v tomto případě promyslet i možné připojištění rizikových sportů , kam se řadí horolezectví a ferraty, na které jsou rakouské Alpy jako dělané.


Na zimní dovolenou v některém z lyžařských středisek si sjednejte cestovní pojištění na lyže.  Pro určité druhy zimních sportů je také nutné připojištění, ale dejte si pozor, ne všechny sporty je možné pojistit. Sjednejte si cestovní pojištění online  a získejte to nejlevnější cestovní pojištění do Rakouska.


Pokud pojedete autem, nezapomeňte na placené dálnice v Rakousku. V takovém případě se vám pravděpodobně bude hodit i rakouská dálniční známka.rakousko2

Rakouské přírodní krásy a zajímavosti

Velmi oblíbeným místem je rakouské hlavní město Vídeň.  A není se čemu divit, k vidění je tu toho opravdu spousta. Projděte se starým centrem města, pokochejte se pohledem na Parlament, Operu nebo katedrálu sv. Karla.  V létě stojí za návštěvu také Filmový festival. Navštivte i zámek Belveder s nádhernými zahradami a nejstarší zoo na světě. Nedaleko Vídně najdete mimo jiné hrad Kreuzenstein a za zmínku stojí i těžařská vesnice Hallstat  se stejnojmenným jezerem a nejstarším solním dolem na světě.


Tyrolsko  je třetí největší spolkovou zemí v Rakousku. Je skvělým místem na výlety do Alp po celý rok. Oblíbeným místem je například Kitzbühel, lyžařské středisko s jednou z nejtěžších sjezdovek na světě. Nebo zajeďte obdivovat přírodu údolí Stubaital  nedaleko Innsbrucku. Ledovec, který se nachází na konci údolí, umožňuje lyžování až do června.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.