epojisteni logo
rodina-pred-stanem

8 nejlépe hodnocených kempů v ČR aneb kam vyrazit na dovolenou pod stan

17. 3. 2021
|
Délka čtení: 8 min.

Kempování patří k českým národním sportům. Kdysi z finančních důvodů, dnes kvůli zábavě či náznaku dobrodružství. Změnily se i nároky a Češi upřednostňují kempy s kvalitním a moderním zázemím, případně netradiční typy kempů. Které české kempy si vydobyly nejlepší hodnocení?

Spousta Čechů alespoň na pár dní v roce vyrazí do kempu užít si dovolenou pod stanem, v chatce či obytném autě. Při výběru kempu sledují nejen cenu ubytování, ale také hodnocení návštěvníků. Důležitá je kvalita hygienického zázemí i možnosti zábavy a stravování (stánky s občerstvením, restaurace, sportovní hřiště apod.). Pojďme se podívat na osm českých kempů, které si dlouhodobě drží nejlepší hodnocení.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění se vyplatí i Česku

Pojištění na prodloužený víkend po České republice stojí okolo 100 Kč a navíc vám pokryje rizikové sporty, pojištění domácích mazlíčků či autoasistenci. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy i ve vaší zemi.

1. Autocamp Sedmihorky v Českém ráji 

Mezi vyhlášené čtyřhvězdičkové české kempy patří Sedmihorky v Českém ráji. Sedmihorky jsou ideální zejména pro rodiny s dětmi, pro které má připravené nejen kvalitní bydlení, ale také pro pestrou nabídku volnočasvých aktivit a programu. 

Kromě vlastních stanů lze využít ubytování v postavených stanech s podsadou, v chatkách, mobilhomech i v indiánském teepee. Kemp se nachází u rybníku Bažant, který obklopuje sportoviště pro malé i velké a nechybí ani dětská hřiště pro nejmenší. Malebné krajina Českého ráje přímo vybízí k procházkám, k pěším i cyklistickým výletům. 

2. Kemp Stará Živohošť na Slapech

Na břehu Slapské přehrady leží jeden z nejoblíbenějších kempů v celém Česku. Za rekreací sem jezdí rodiny s dětmi i mladí lidé toužící po zábavě. Ubytovat se lze nejen ve stanech a obytných autech, ale také v různě vybavených chatkách a hotelových pokojích.

Návštěvníci mají k dispozici různá sportoviště, velký bazén se slanou vodou, sto metrů dlouhé molo i restaurace a stánky s rychlým občerstvením. Půjčit si mohou šlapadla, loďky i moderní paddleboardy. Po večerech je oblíbené opékání buřtů, grilování a o víkendech i poslech živé hudby.

3. Kemp Stříbrný rybník v Královéhradeckém kraji 

Skvělou rodinnou dovolenou si můžete užít v kempu Stříbrný rybník u stejnojmenného a v tomto kraji i největšího rybníka. Kemp se nachází uprostřed krásné krajiny na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů.  

Návštěvníci sem však nejezdí pouze kvůli rybníku a malebnému okolí, ale oceňují upravený a moderně vybavený areál, čisté sociální zařízení, pestrou nabídku ubytování a výbornou restauraci i možnosti sportovních a doprovodných aktivit (volejbal, stolní tenis, petanque, trampolíny, adrenalinové a lanové centrum a další).

4. Indiánský kemp Liščí mlýn u Frenštátu pod Radhoštěm 

Tak trochu jiné kempování nabízí chatová osada Liščí mlýn, kde se můžete ubytovat nejen na pokojích a v chatkách, ale také v teepee určeném pro čtyři až pět osob.  Příjemnou a přátelskou večerní atmosféru zaručuje velké indiánské ohniště v centru kempu. 

Kromě běžných sportovních aktivit si návštěvníci mohou zajezdit na koni, zkusit střelbu ze vzduchovky nebo se zúčastnit originálního indiánského programu pro rodiny s dětmi i školní výlety. Těšit se můžete například na taneční a bubenické představení i workshopy, skvělé jsou také ochutnávky pravé indiánské kuchyně a show dravých ptáků.

5. Kemp Keramika u Hracholuské přehrady

Pohodovou dovolenou slibuje příjemný kemp ležící na břehu Hracholuské přehrady. Kromě tradičních stanů, karavanů, chatek, mobilheimů a ubytování na pokojích v hlavní budově se  můžete ubytovat v dřevěných sudech, které připomínají roztomilé hobití domky.  

K oblíbeným aktivitám patří koupání, výlety pěšky a na kole po okolní krajině, večer opékání buřtů a poslech živé hudby, která zde během hlavní sezóny hraje několikrát týdně. Samozřejmostí je pestrá nabídka sportovního vyžití přímo v kempu. 

              Kempování - karavan

6. Kemp u Kukačků na Lipně 

Ve vsi Horní Planá na břehu jihočeské přehrady Lipno se nachází pohodový kemp Kukačka, který byl v roce 2019 ohodnocen jak nejlepší kemp pro cyklisty.  Pokud tedy dovolenou v ČR trávíte primárně na kole, je tento moderní kemp pro vás to pravé.  

Těšit se můžete nejen na “bike friendly” prostředí a personál, ale také na moderní sociální zařízení a vybavenou společnou kuchyňku. Využít můžete rovněž prádelnu s pračkami a sušičkami, které se hodí zejména během deštivých a blátivých dní. 

7. Kemp Merkur v Pasohlávkách

Jedním z nejlepších moravských kempů je rekreační areál Merkur ležící na břehu rozlehlé Novomlýnské nádrže. Vedle vlastních stanů a aut se lze ubytovat v chatkách, bungalovech, boxech i apartmánech. Samozřejmostí zázemí je společná kuchyňka, čisté sociální zařízení a nechybí pestré možnosti zábavy a sportovních aktivit.  

Písčito-travnaté pláže umožňují pozvolný vstup do vody, což se líbí zejména rodinám s malými dětmi. Půjčit si lze šlapadla, loďky, paddleboard i windsurf. Vyznavači nudismu zde mají vlastní pláž. Nedaleko kempu se navíc nachází moderní akvapark Aqualand Moravia, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí.

8. Kemp Dolce na úpatí Krkonoš

Nedaleko města Trutnov leží kemp Dolce, který můžete navštívit po celý rok. Vzít si můžete vlastní stany nebo využít postavené prostorné stany, dřevěné a zděné chatky i nové mobilní domky.   

Součástí moderního kempu je velká rekreační nádrž, kde se lze během letní sezóny koupat a užívat si vodní sporty. Blízký rybník se využívá pro sportovní rybolov. Nechybí tu stánky s občerstvením, restaurace ani sportovní hřiště pro volejbal, tenis, nohejbal, badminton, golf, petanque a pro děti trampolíny a skákací hrad.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?