epojisteni logo
cestovni-pas-mapa-sveta

Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

5. 6. 2018
|
Délka čtení: 4 min.

Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

Nemá smysl diskutovat o tom, zda má cestovní pojištění vůbec smysl. To už by v dnešní době mělo být samozřejmostí. Můžeme se však pobavit o tom, jak by takové kvalitní cestovní pojištění mělo vypadat. Zatímco někteří užijí spíše krátkodobé cestovní pojištění sjednané na každou zvlášť, náruživí turisté by měli popřemýšlet nad celoročním pojištěním.



Krátkodobé cestovní pojištění je ideální pro všechny, kteří za hranice vyráží jednou za čas například na letní a zimní dovolenou a občas na prodloužený víkend. Sjednání cestovního pojištění zabere pouhých pár minut, zvlášť když tak činíte online. Samozřejmě byste měli vždy dobře vědět, co vše vybrané pojištění zahrnuje a jaké škody kryje. Orientovat se pouze podle ceny by totiž nemuselo vyplatit. Pokud ale během roku opakovaně vyjíždíte za hranice, nastal čas uvažovat o celoroční pojistce.

Zajímejte se o rozsah cestovního pojištění

Na prvním místě by mělo vždy stát zdraví, teprve poté peníze. Když si sjednáváme cestovní pojištění na rok, měli bychom se v první řadě soustředit na rozsah pojistné ochrany a limity pojistného plnění. Teprve poté je důležitá cena pojištění. Za levnou pojistku sice zaplatíte méně, ale když dojde k pojistné události, pojišťovna toho moc nezaplatí. Stručně a jasně je lepší ze svého zaplatit více na pojištění než za lékařskou péči v zahraničí.


Prvním kritériem je rozsah pojištění, který by měl odpovídat povaze vašich cest. Základní balíček cestovního pojištění vždy kryje léčebné výlohy (ošetření, hospitalizace, zákroky a operace, léky, převoz, repatriace) a asistenční služby. Ty však pojišťovna hradí za určitých podmínek. Pokud se například věnujete rizikovým a adrenalinovým sportům, musíte mít sjednané připojištění. Pokud vy se vám totiž stal úraz při seskoku padákem a vy jste neměli odpovídající připojištění, pojišťovna vám nic nezaplatí.


Kromě připojištění nebezpečných sportovních aktivit pojišťovny nabízí řadu další připojištění, které zvyšují a rozšiřují pojistnou ochranu. Jedná se například o pojištění odpovědnosti, pojištění úrazu, připojištění zavazadel, pojištění storno poplatku či zpoždění letu a další. Obzvláště důležité je pojištění odpovědnosti, které vás chrání před finančním následky škod, které můžete způsobit vy jiným osoba na jejich majetku, zdraví či dokonce životě.

Pozor na výši pojistných limitů a cílovou destinaci

Další důležité kritérium je výše pojistných limitů. Čím nižší jsou, tím méně za pojištění zaplatíte. Toto pravidla zní hezky při sjednávání pojištění. Pro vás by však mělo být důležitější pravidlo znějící “čím nižší limity, tím méně zaplatí pojišťovna”. Věřte, že přesáhnout jeden milion korun není vůbec těžké. Postačí k tomu komplikovaná zlomenina, která vyžaduje převoz vrtulníkem, operaci a převoz zpět do ČR.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

  • na-letisti-s-kufrem
    06. července 2024|ePojisteni
    Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

    Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

  • Výlet na motorce
    05. července 2024|ePojisteni
    Dovolená na motorce a cestovní pojištění

    Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • sbalene-kufry-zadny-odjezd
    01. července 2024|ePojisteni
    Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

    Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?