epojisteni logo
cestovni-pas-mapa-sveta

Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

5. 6. 2018
|
Délka čtení: 4 min.

Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

Nemá smysl diskutovat o tom, zda má cestovní pojištění vůbec smysl. To už by v dnešní době mělo být samozřejmostí. Můžeme se však pobavit o tom, jak by takové kvalitní cestovní pojištění mělo vypadat. Zatímco někteří užijí spíše krátkodobé cestovní pojištění sjednané na každou zvlášť, náruživí turisté by měli popřemýšlet nad celoročním pojištěním.Krátkodobé cestovní pojištění je ideální pro všechny, kteří za hranice vyráží jednou za čas například na letní a zimní dovolenou a občas na prodloužený víkend. Sjednání cestovního pojištění zabere pouhých pár minut, zvlášť když tak činíte online. Samozřejmě byste měli vždy dobře vědět, co vše vybrané pojištění zahrnuje a jaké škody kryje. Orientovat se pouze podle ceny by totiž nemuselo vyplatit. Pokud ale během roku opakovaně vyjíždíte za hranice, nastal čas uvažovat o celoroční pojistce.

Zajímejte se o rozsah cestovního pojištění

Na prvním místě by mělo vždy stát zdraví, teprve poté peníze. Když si sjednáváme cestovní pojištění na rok, měli bychom se v první řadě soustředit na rozsah pojistné ochrany a limity pojistného plnění. Teprve poté je důležitá cena pojištění. Za levnou pojistku sice zaplatíte méně, ale když dojde k pojistné události, pojišťovna toho moc nezaplatí. Stručně a jasně je lepší ze svého zaplatit více na pojištění než za lékařskou péči v zahraničí.


Prvním kritériem je rozsah pojištění, který by měl odpovídat povaze vašich cest. Základní balíček cestovního pojištění vždy kryje léčebné výlohy (ošetření, hospitalizace, zákroky a operace, léky, převoz, repatriace) a asistenční služby. Ty však pojišťovna hradí za určitých podmínek. Pokud se například věnujete rizikovým a adrenalinovým sportům, musíte mít sjednané připojištění. Pokud vy se vám totiž stal úraz při seskoku padákem a vy jste neměli odpovídající připojištění, pojišťovna vám nic nezaplatí.


Kromě připojištění nebezpečných sportovních aktivit pojišťovny nabízí řadu další připojištění, které zvyšují a rozšiřují pojistnou ochranu. Jedná se například o pojištění odpovědnosti, pojištění úrazu, připojištění zavazadel, pojištění storno poplatku či zpoždění letu a další. Obzvláště důležité je pojištění odpovědnosti, které vás chrání před finančním následky škod, které můžete způsobit vy jiným osoba na jejich majetku, zdraví či dokonce životě.

Pozor na výši pojistných limitů a cílovou destinaci

Další důležité kritérium je výše pojistných limitů. Čím nižší jsou, tím méně za pojištění zaplatíte. Toto pravidla zní hezky při sjednávání pojištění. Pro vás by však mělo být důležitější pravidlo znějící “čím nižší limity, tím méně zaplatí pojišťovna”. Věřte, že přesáhnout jeden milion korun není vůbec těžké. Postačí k tomu komplikovaná zlomenina, která vyžaduje převoz vrtulníkem, operaci a převoz zpět do ČR.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.