epojisteni logo
zaoceanska-lod

Plavba kolem světa: Kde sjednat cestovní pojištění?

28. 10. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Plavba kolem světa slibuje nezapomenutelný a unikátní zážitek. Je to však také velmi náročný projekt vyžadující spoustu plánování, jehož nezbytnou součástí by mělo být odpovídající cestovní pojištění. Co by takové cestovní pojištění na plavbu kolem světa mělo zahrnovat?

Plavba kolem světa není běžný typ dovolené, kterou si může dovolit kdokoliv. Jedná se o hodně časově i finančně náročnou cestu. Taková cesta kolem světa je zpravidla dlouhá několik týdnů až měsíců a vyjde na stovky tisíc korun. Podniknout ji lze jak na vlastní pěst (to však vyžaduje zkušenosti), tak bez zkušeností formou zájezdu od cestovní kanceláře, která se na dlouhé zaoceánské plavby specializuje.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Plavba kolem světa trvá 3 měsíce a déle

Pokud máte dostatek volného času, málo povinností a ještě více peněz, může se vaše životní dovolená odehrávat na palubě luxusní zaoceánské lodi. Délka plavby kolem světa je různá a odvíjí se od počtu navštívených míst v průběhu plavby. Nejčastěji taková plavba trvá zhruba 120 dní a cestující navštíví i přes 50 zemí. 

Před rokem jedna taková výletní loď uspořádala plavbu kolem světa dlouhou 245 dní zhruba pro tisíc pasažérů. Kromě Antarktidy obeplula všechny kontinenty a cestující navštívili celkem 53 zemí. Plavba jednoho pasažéra vyšla na 1,9 milionů korunu. Za tyto peníze měli na lodi k dispozici nejen luxusní ubytování, ale také veškeré služby včetně několika restaurací a bazénů. 

Většina lidí, kteří touží zažít cestu kolem světa na lodi, volí zájezd od cestovní kanceláře, která zařídí vše potřebné. Nabídky plaveb kolem světa jsou různé dle typu lodi, délky i plánovaných aktivit. Milovníci dobrodružství a zkušení mořeplavci se mohou vyrazit plavit kolem světa třeba na jachtě. Takový typ “dovolené” však zdaleka není pro každého. 

Kde sjednat cestovní pojištění na plavbu kolem světa?

S ohledem na zvolený typ plavby kolem světa je nutné zvolit odpovídající cestovní pojištění. Zcela jinak bude cestovní pojištění řešit člověk, který se kolem světa bude plavit na bezpečné zaoceánské lodi s cestovkou, a mořeplavec, který na moře na své či pronajaté lodí. Je doporučeno obrátit se na pojišťovny, které cestovní pojištění na plavbu kolem světa nabízí. 

V prvním případě stačí víceméně běžné cestovní pojištění, které je buď určené přímo na zaoceánské plavby, nebo jej lze pro tento případ zahraniční cesty upravit. Pojištění by se mělo vztahovat na pobyt na zaoceánské lodi, zahrnovat by mělo také připojištění  úrazu, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. Cena hotového cestovního pojištění se poté odvíjí zejména od rozsahu pojištění, výše pojistných limitů, celkové délky plavby a počtu navštívených míst. Roli samozřejmě hraje také věk cestujícího.

V případě druhém cestovatel, dobrodruh a mořeplavec řeší nejen odpovídající cestovní pojištění pro sebe, případně celou posádku, ale také pojištění expediční lodi (protože na dlouhé plavby je nutná speciální loď). Takové pojištění je poměrně složitá záležitost a je ideální ji řešit přímo s odborníky. 

Jak je to vlastně s lékařskou péčí na zaoceánských lodích? 

O zdraví se na velké lodi bát nemusíte. Vlastně je to o dost jednodušší než na normální dovolené. U velkých zaocenásnkých lodí určených až pro několik tisíce pasažérů je k dispozici lékařská péče přímo na lodi. V případě potřeby může cestující vyhledat lékařský personál, který poskytuje kvalifikovanou lékařskou péči a to včetně běžných i náročných ošetření a zákroků. 

Lékařská péče na zaoceánské lodi je většinou v ceně. Ještě aby ne, když je to pořádně drahá dovolená. Přesto je nezbytné mít sjednané vysoce kvalitní komerční cestovní pojištění, s nímž máte odpovídající péči zajištěnou za každých okolností, v jakékoliv destinaci, při pobytu na lodi i mimo ni.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?