epojisteni logo
pariz-kolotoc

5 nejlepších destinací na eurovíkendy

29. 10. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Češi patří mezi vášnivé cestovatele. Za hranice nevyráží strávit pouze letní nebo zimní dovolenou, ale klidně jen na pár dní. Zejména mladí si oblíbili tzv. eurovíkendy, jejichž náplní je během standardního či prodlouženého víkendu poznat nějaké to známější evropské město. Která jsou považována za ta “nej”?

Romantická Paříž

Kde jinde požádat milovanou dívku o ruku nežli v Paříží? Jedním z nejnavštěvovanějších evropských metropolí je jednoznačně dechberoucí Paříž.  Francouzské hlavní město se proslavilo jako město stvořené pro lásku.  Není divu, že Paříž vyhledávají především zaláskované páry, ať už ke strávení romantického víkendu či rovnou líbánek.

Paříž je známá také jako město umění, módy, luxusní kosmetiky, historických památek a nekonečně dlouhých moderních bulvárů. K hlavním dominantám Paříže patří Eiffelova věž, galerie umění Louvre, katedrála Notre Dame, chrám Sacre Coeur, rušný bulvár Champs Elysées, monumentální Vítězný oblouk či působivá čtvrť Montmartre. 

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Vášnivá Barcelona

Slavné španělské město a přístav ležící na pobřeží Středozemního moře a zároveň metropole Katalánska. Barcelona se pyšní nejen bohatou historií a skvostnými památkami, ale také bohatým kulturním a společenským životem.  Chcete-li si vychutnat atmosféru prosluněných jihoevropských měst, rozhodně vyrazte na eurovíkend do Barcelony.

Jedním z největších lákadel Barcelony jsou všudypřítomná umělecká díla a originální stavby rodáka a světoznámého umělce Antonia Gaudího. Nejznámější je nedokončený chrám nejsvětější rodiny Sagrada Familia. Barcelonu také proslavil jeden z nejznámějších malířů světa Pablo Picasso. Kromě toho je Barcelona plná zelených parků a romantických pobřeží. Z ulic je vyhlášená La Rambla, kterou rozhodně musíte vidět a navštívit některých z barů a restaurací.

Svobodomyslný Amsterdam

Hlavní město Nizozemí Amsterdam patří mezi vyhlášená evropská kulturní centra, které je charakteristické soustavou vodních kanálů, které protínají město skrz na skrz.  Amsterdam patří mezi metropole s vysokou tolerancí vůči různým etnikům i náboženstvím, díky čemuž se jedná o velice specifické multikulturní město. 

Amsterdam je plný zajímavých historických památek, jejichž prohlídku urychlíte, pokud si půjčíte kolo.  Nemusíte bát, že byste se zapotili. Amsterdam je doslova “placaté” město a kolo zde patří k nejčastějším dopravním prostředkům. Však je také celé město i jeho okolí plné cyklistických stezek. Nizozemská metropole je rovněž známá jako město tulipánu, které se zde pěstují a vyváží do celého světa.

Eurovíkend v Amsterdamu

Deštivý Londýn

Britské město nese tak trochu nelichotivé přízvisko, ostatně jako celá Británie, týkající se hodně deštivého počasí. To nic nemění na tom, že Londýn představuje další úchvatnou evropskou metropoli, při jejíž návštěvě bude počasí to poslední, co vás bude zajímat. Jako jedno z hlavních světových center nabízí spoustu možností od prohlídky slavných historických památek a zajímavostí až po obyčejnou zábavu.

K nejslavnějším místům v Londýně, které byste neměli minout, jednoznačně patří královský Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Tower Bridge, věž Big Ben, Trafalgarské náměstí a další. Mezi turisty je hodně populární Muzeum voskových figurín Madame Tussaud či “šopovací” ulice Oxford street. 

Plovoucí Benátky

Vedle Paříže existuje ještě jedno malebné evropské město, které je považováno za absolutní vrchol romantiky. Jsou jimi italské Benátky, které jsou postavené na vodě a rozkládají se na více než stovce malých ostrůvků. Toto město je díky úchvatné architektuře zapsáno na seznamu památek UNESCO. 

Městem prochází bohatá síť větších i menších kanálů, přičemž hlavní dopravní tepnu tvoří Canal Grande. Kanály křižují dopravní lodě i romantické gondoly, které vás provezou celým městem.  Všude kolem se přitom nachází historické památky a jiné zajímavosti, jako je například bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, čtvrť Dorsoduro s galerií dell´Accademia a mnoho dalších.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.