epojisteni logo
pariz-kolotoc

5 nejlepších destinací na eurovíkendy

29. 10. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Češi patří mezi vášnivé cestovatele. Za hranice nevyráží strávit pouze letní nebo zimní dovolenou, ale klidně jen na pár dní. Zejména mladí si oblíbili tzv. eurovíkendy, jejichž náplní je během standardního či prodlouženého víkendu poznat nějaké to známější evropské město. Která jsou považována za ta “nej”?

Romantická Paříž

Kde jinde požádat milovanou dívku o ruku nežli v Paříží? Jedním z nejnavštěvovanějších evropských metropolí je jednoznačně dechberoucí Paříž.  Francouzské hlavní město se proslavilo jako město stvořené pro lásku.  Není divu, že Paříž vyhledávají především zaláskované páry, ať už ke strávení romantického víkendu či rovnou líbánek.

Paříž je známá také jako město umění, módy, luxusní kosmetiky, historických památek a nekonečně dlouhých moderních bulvárů. K hlavním dominantám Paříže patří Eiffelova věž, galerie umění Louvre, katedrála Notre Dame, chrám Sacre Coeur, rušný bulvár Champs Elysées, monumentální Vítězný oblouk či působivá čtvrť Montmartre. 

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Vášnivá Barcelona

Slavné španělské město a přístav ležící na pobřeží Středozemního moře a zároveň metropole Katalánska. Barcelona se pyšní nejen bohatou historií a skvostnými památkami, ale také bohatým kulturním a společenským životem.  Chcete-li si vychutnat atmosféru prosluněných jihoevropských měst, rozhodně vyrazte na eurovíkend do Barcelony.

Jedním z největších lákadel Barcelony jsou všudypřítomná umělecká díla a originální stavby rodáka a světoznámého umělce Antonia Gaudího. Nejznámější je nedokončený chrám nejsvětější rodiny Sagrada Familia. Barcelonu také proslavil jeden z nejznámějších malířů světa Pablo Picasso. Kromě toho je Barcelona plná zelených parků a romantických pobřeží. Z ulic je vyhlášená La Rambla, kterou rozhodně musíte vidět a navštívit některých z barů a restaurací.

Svobodomyslný Amsterdam

Hlavní město Nizozemí Amsterdam patří mezi vyhlášená evropská kulturní centra, které je charakteristické soustavou vodních kanálů, které protínají město skrz na skrz.  Amsterdam patří mezi metropole s vysokou tolerancí vůči různým etnikům i náboženstvím, díky čemuž se jedná o velice specifické multikulturní město. 

Amsterdam je plný zajímavých historických památek, jejichž prohlídku urychlíte, pokud si půjčíte kolo.  Nemusíte bát, že byste se zapotili. Amsterdam je doslova “placaté” město a kolo zde patří k nejčastějším dopravním prostředkům. Však je také celé město i jeho okolí plné cyklistických stezek. Nizozemská metropole je rovněž známá jako město tulipánu, které se zde pěstují a vyváží do celého světa.

Eurovíkend v Amsterdamu

Deštivý Londýn

Britské město nese tak trochu nelichotivé přízvisko, ostatně jako celá Británie, týkající se hodně deštivého počasí. To nic nemění na tom, že Londýn představuje další úchvatnou evropskou metropoli, při jejíž návštěvě bude počasí to poslední, co vás bude zajímat. Jako jedno z hlavních světových center nabízí spoustu možností od prohlídky slavných historických památek a zajímavostí až po obyčejnou zábavu.

K nejslavnějším místům v Londýně, které byste neměli minout, jednoznačně patří královský Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Tower Bridge, věž Big Ben, Trafalgarské náměstí a další. Mezi turisty je hodně populární Muzeum voskových figurín Madame Tussaud či “šopovací” ulice Oxford street. 

Plovoucí Benátky

Vedle Paříže existuje ještě jedno malebné evropské město, které je považováno za absolutní vrchol romantiky. Jsou jimi italské Benátky, které jsou postavené na vodě a rozkládají se na více než stovce malých ostrůvků. Toto město je díky úchvatné architektuře zapsáno na seznamu památek UNESCO. 

Městem prochází bohatá síť větších i menších kanálů, přičemž hlavní dopravní tepnu tvoří Canal Grande. Kanály křižují dopravní lodě i romantické gondoly, které vás provezou celým městem.  Všude kolem se přitom nachází historické památky a jiné zajímavosti, jako je například bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, čtvrť Dorsoduro s galerií dell´Accademia a mnoho dalších.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 11. července 2024|Jana Březinová
  10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

  Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

 • 10. července 2024|ePojisteni
  Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

  Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

 • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
  08. července 2024|ePojisteni
  Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

  Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

 • 07. července 2024|ePojisteni
  Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

  Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

 • na-letisti-s-kufrem
  06. července 2024|ePojisteni
  Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

  Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

 • Výlet na motorce
  05. července 2024|ePojisteni
  Dovolená na motorce a cestovní pojištění

  Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

 • 03. července 2024|Petr Pohůdka
  Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

  Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

 • sbalene-kufry-zadny-odjezd
  01. července 2024|ePojisteni
  Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

  Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?

 • afrika-ockovani
  28. června 2024|Jana Březinová
  Očkování na dovolenou: Proti jakým nemocem se chránit v zahraničí?

  Očkování před cestou do zahraničí je nezbytné pro prevenci vážných a smrtelných nemocí. Vakcinaci byste si měli zajistit hlavně před dovolenou v exotických a rozvojových zemích. Jaké očkování vám nesmí chybět?

 • 25. června 2024|Jana Březinová
  Dovolená se psem

  Dovolenou se psem si užijete vy i váš mazlíček, pokud se na ni dobře připravíte. Poradíme vám, jaké dokumenty a očkování váš pes potřebuje, jak ho bezpečně přepravovat i co mu na dovolenou sbalit.