epojisteni logo
rodina-na-ture-na-slovensku

3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

30. 5. 2022
|
Délka čtení: 8 min.

Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.

Kam na dovolenou na Slovensku

Po desítky let bylo Slovensko součástí Československé republiky, a tak je nám blízké jazykem, kulturou i mentalitou. Není divu, že se zde budete cítit jako doma. A právě to je důvod, proč dovolená na Slovensku patří k nejoblíbenějším cestovním cílům českých turistů.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Vysoké Tatry

Lákadlem číslo jedna Slovenska jsou nepochybně Vysoké Tatry, které dokonce byly v roce 2019 známým turistickým průvodcem Lonely Planet prohlášeny za nejlepší evropskou destinaci. Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska i Polska, kde si celoročně můžete užívat  relax a kochat se přírodními krásami. V zimě lákají na lyžování, po zbytek roku zase na pěší turistiku. 

Plesa

Dominantou Vysokých Tater jsou Plesa neboli horská místní jezera, která mají ledovcový původ. Největší a nejhlubší jezero nejen Vysokých Tater, ale i Slovenska, je Velké Hincovo pleso. V nadmořské výšce 1347 m se pak nachází druhé největší a nejnavštěvovanější jezero s názvem Štrbské pleso, jehož zamrzlá hladina byla v roce 1925 svědkem mistrovství světa v ledním hokeji. Vysoké Tatry však nejsou pouze o plesech a pěších túrách, ale i o vesnické romantice, pohodě a v neposlední řadě o  tradiční slovenské kuchyni, která chutná pod Tatrami o něco lépe.

Dovolená na slovensku - Turistika v horách, výhled na jezero

Slnečná jazera Senec

Dokonalý celoroční oddych v překrásném prostředí nabízejí Sluneční nebo též Senecká jezera nacházející se poblíž města Senec. Svůj název si zasloužili díky sluncem zalité lokalitě, kde si užijete nejen koupání ve vodě o teplotě až 25 °C, ale také nepřehledné množství vodních aktivit jako je paddleboarding, windsurfing, plážový volejbal a další. Areál Slunečních jezer se nachází jen 25 km od Bratislavy a je rozdělen na severní a jižní část břehu jezera. Pro rodiny s dětmi je vhodná severní zóna. Nachází se zde aquapark, dětská hřiště, vodní skákací hrady a trampolíny. I v jižní zóně naleznete širokou nabídku ubytování, zábavy a občerstvení. 

Náš tip

Tip

Oáza Sibírskeho Tigra - Nedaleko Slnečných jezer u obce Kostolná pri Dunaji vznikla chovná stanice sibiřských tygrů. Jedná se o unikátní podívanou, kde si dokonce můžete pod dozorem chovatelů pohladit tygra.

Bratislava

Další místo, které byste při návštěvě Slovenka rozhodně neměli vynechat je hlavní město Bratislava, které má mnoho co nabídnout. Dominantou města je bratislavský hrad, který tvoří komplex několika staveb, z nichž nejzajímavější je barokní Královský palác. Další atraktivní částí Bratislavy s velkou koncentrací historických památek a kulturních institucí je Staré město. Staré město a městskou část Petržalka spojuje most SNB, na kterém se nachází neobvyklá originální věž ve tvaru létajícího talíře. Vyhlídková plošina, která se nachází na střeše restaurace, rozhodně stojí za návštěvu. Z výšky 95 metrů se vám nabídne výhled z ptačí perspektivy na Dunaj a dominanty hlavního města.  

Cestovní pojištění na Slovensku nepodceňujte

Nenechte se zmást, přestože blízkost krajiny může svádět k pocitu, že cestovní pojištění na Slovensku  vlastně ani vůbec nepotřebujete, opak je pravdou. Stejně tak jako při cestě kamkoliv jinam do zahraničí, i na Slovensko se vám vyplatí mít sjednané cestovní pojištění. A to především v případě, pokud se chystáte na návštěvu do Vysokých Tater či jiných horských oblastí.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?