epojisteni logo
rodina-na-ture-na-slovensku

3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

30. 5. 2022
|
Délka čtení: 8 min.

Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.

Kam na dovolenou na Slovensku

Po desítky let bylo Slovensko součástí Československé republiky, a tak je nám blízké jazykem, kulturou i mentalitou. Není divu, že se zde budete cítit jako doma. A právě to je důvod, proč dovolená na Slovensku patří k nejoblíbenějším cestovním cílům českých turistů.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Vysoké Tatry

Lákadlem číslo jedna Slovenska jsou nepochybně Vysoké Tatry, které dokonce byly v roce 2019 známým turistickým průvodcem Lonely Planet prohlášeny za nejlepší evropskou destinaci. Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska i Polska, kde si celoročně můžete užívat  relax a kochat se přírodními krásami. V zimě lákají na lyžování, po zbytek roku zase na pěší turistiku. 

Plesa

Dominantou Vysokých Tater jsou Plesa neboli horská místní jezera, která mají ledovcový původ. Největší a nejhlubší jezero nejen Vysokých Tater, ale i Slovenska, je Velké Hincovo pleso. V nadmořské výšce 1347 m se pak nachází druhé největší a nejnavštěvovanější jezero s názvem Štrbské pleso, jehož zamrzlá hladina byla v roce 1925 svědkem mistrovství světa v ledním hokeji. Vysoké Tatry však nejsou pouze o plesech a pěších túrách, ale i o vesnické romantice, pohodě a v neposlední řadě o  tradiční slovenské kuchyni, která chutná pod Tatrami o něco lépe.

Dovolená na slovensku - Turistika v horách, výhled na jezero

Slnečná jazera Senec

Dokonalý celoroční oddych v překrásném prostředí nabízejí Sluneční nebo též Senecká jezera nacházející se poblíž města Senec. Svůj název si zasloužili díky sluncem zalité lokalitě, kde si užijete nejen koupání ve vodě o teplotě až 25 °C, ale také nepřehledné množství vodních aktivit jako je paddleboarding, windsurfing, plážový volejbal a další. Areál Slunečních jezer se nachází jen 25 km od Bratislavy a je rozdělen na severní a jižní část břehu jezera. Pro rodiny s dětmi je vhodná severní zóna. Nachází se zde aquapark, dětská hřiště, vodní skákací hrady a trampolíny. I v jižní zóně naleznete širokou nabídku ubytování, zábavy a občerstvení. 

Náš tip

Tip

Oáza Sibírskeho Tigra - Nedaleko Slnečných jezer u obce Kostolná pri Dunaji vznikla chovná stanice sibiřských tygrů. Jedná se o unikátní podívanou, kde si dokonce můžete pod dozorem chovatelů pohladit tygra.

Bratislava

Další místo, které byste při návštěvě Slovenka rozhodně neměli vynechat je hlavní město Bratislava, které má mnoho co nabídnout. Dominantou města je bratislavský hrad, který tvoří komplex několika staveb, z nichž nejzajímavější je barokní Královský palác. Další atraktivní částí Bratislavy s velkou koncentrací historických památek a kulturních institucí je Staré město. Staré město a městskou část Petržalka spojuje most SNB, na kterém se nachází neobvyklá originální věž ve tvaru létajícího talíře. Vyhlídková plošina, která se nachází na střeše restaurace, rozhodně stojí za návštěvu. Z výšky 95 metrů se vám nabídne výhled z ptačí perspektivy na Dunaj a dominanty hlavního města.  

Cestovní pojištění na Slovensku nepodceňujte

Nenechte se zmást, přestože blízkost krajiny může svádět k pocitu, že cestovní pojištění na Slovensku  vlastně ani vůbec nepotřebujete, opak je pravdou. Stejně tak jako při cestě kamkoliv jinam do zahraničí, i na Slovensko se vám vyplatí mít sjednané cestovní pojištění. A to především v případě, pokud se chystáte na návštěvu do Vysokých Tater či jiných horských oblastí.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 11. července 2024|Jana Březinová
  10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

  Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

 • 10. července 2024|ePojisteni
  Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

  Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

 • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
  08. července 2024|ePojisteni
  Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

  Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

 • 07. července 2024|ePojisteni
  Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

  Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

 • na-letisti-s-kufrem
  06. července 2024|ePojisteni
  Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

  Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

 • Výlet na motorce
  05. července 2024|ePojisteni
  Dovolená na motorce a cestovní pojištění

  Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

 • 03. července 2024|Petr Pohůdka
  Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

  Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

 • sbalene-kufry-zadny-odjezd
  01. července 2024|ePojisteni
  Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

  Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?

 • afrika-ockovani
  28. června 2024|Jana Březinová
  Očkování na dovolenou: Proti jakým nemocem se chránit v zahraničí?

  Očkování před cestou do zahraničí je nezbytné pro prevenci vážných a smrtelných nemocí. Vakcinaci byste si měli zajistit hlavně před dovolenou v exotických a rozvojových zemích. Jaké očkování vám nesmí chybět?

 • 25. června 2024|Jana Březinová
  Dovolená se psem

  Dovolenou se psem si užijete vy i váš mazlíček, pokud se na ni dobře připravíte. Poradíme vám, jaké dokumenty a očkování váš pes potřebuje, jak ho bezpečně přepravovat i co mu na dovolenou sbalit.