Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Chystáte se na kole po Česku?

Cestovní pojištění pro dovolenou v České Republice na kole

Cyklopojištění na dovolenou v ČR: Užijte si cyklotoulky bez zbytečných komplikací a průvanu v peněžence

Jen málokdo dnes vyráží na zahraniční dovolenou bez platného cestovního pojištění, jehož cílem je pokrýt především případné náklady na využití lékařské péče. Pokud jste se letos rozhodli cestovat po Česku, možná ani netušíte, že se „cestovko“ vyplatí uzavřít i v rámci cest po rodné domovině. Zvlášť pokud plánujete strávit dovolenou v sedle kola. Jaké služby a výhody můžete s optimálně nastaveným pojištěním čerpat?

Dovolená v Česku na kole
 

Už výše jsme zmínili, že „klasické“ cestovní pojištění do zahraničí je spojené primárně s úhradou nákladů na lékařskou péči. Ta je ale u nás hrazená z veřejného zdravotního pojištění. Přesto se vyplatí kvalitní pojistku do Česka uzavřít. Podrží vás totiž ve chvíli, kdy se dostanete do nečekané situace, která vám může udělat pořádný průvan v peněžence.

Příkladem budiž třeba defekt na kole, v horším případě úraz, který vám znemožní návrat k běžným denním činnostem. Kvalitně nastavené pojištění ale dost dobře poslouží jako kompenzace za zrušenou dovolenou a peníze nazpět získáte třeba i tehdy, pokud vás během dovolené okradou. Nechybí ani právní asistence nebo další asistenční služby, prostřednictvím kterých si užijete cyklodovolenou na maximum.

Zařídit cestovní pojištění onlineCo všechno kryje pojištění tuzemské dovolené na kole?


Konkrétní limity, ale i plnění jsou samozřejmě závislé na vybrané pojišťovně a zvoleném produktu. Pokud si ale vyberete pojištění KOMPLEX, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s pojišťovnou AXA, pak v rámci tohoto balíčku získáte:

 • Pojištění asistenčních služeb

 • Samozřejmostí je klasická telefonní pomoc v nouzi, poskytnutí turistických informací, stejně jako lifestyle asistence . Tu využijete jak při organizování cyklodovolené, tak během zajišťování dalšího programu.

 • Pojištění právní ochrany

 • Využijete ho ve chvíli, kdy potřebujete uplatnit nároky vůči tomu, kdo vám způsobil újmu na zdraví či majetku . Limit v tomto případě činí 50 000 Kč.

 • Pojištění zdravotních asistenčních služeb

 • Pokud se na kole zraníte, můžete využít bezplatné organizace a dopravy ze zdravotnického zařízení do místa bydliště nebo sanitní, případně taxi dopravu. V případě těžších úrazů vám pojišťovna zajistí dovoz léků, potravin nebo základních hygienických potřeb. Zajištěna je také péče o domácí zvířata.

 • Úrazové pojištění

 • V případě vážnější nehody a trvalých následků (v krajním případě smrti), obdržíte odškodnění až do limitu 1 000 000 Kč. Samozřejmostí je i denní odškodné za hospitalizaci v nemocnici (400 Kč denně po dobu max. 30 dní).

 • Pojištění odpovědnosti

 • Během jízdy jste zbytečně zariskovali a způsobili škodu (na zdraví či majetku) třetí osobě? Nebo jste poškodili vypůjčené kolo? I v tomhle případě za vás případnou škodu uhradí pojišťovna.

 • Pojištění zavazadel

 • Citovou hodnotu odcizených věcí vám ani sebelepší pojistka nenahradí. Pojišťovna vám ale může alespoň uhradit jejich pořizovací cenu (do 30 000 Kč/zavazadlo). A to, ať už vám věci odcizí z ubytovacího zařízení, zamčeného automobilu nebo z batohu. Pojištěny jsou i škody způsobené jakoukoli živelnou událostí (např. bleskovou povodní).

 • Pojištění domácích mazlíčků

 • Cestujete na dovolenou se svým věrným zvířecím parťákem? I na něj se pojištění vztahuje. Uhradit vám pomůže nezbytné vyšetření a ošetření veterinářem (do limitu 10 000 Kč), pobyt na veterinární klinice, předepsané léky i případnou škodu způsobenou na zdraví či majetku dalším osobám (např. pokousáním, zničením vybavení).

 • Pojištění rizikových sportů

 • Rizikové sporty běžné pojistky zpravidla nekryjí. Naštěstí ale existují i výjimky, v rámci kterých se úrazové a odpovědnostní pojištění vztahuje i na jízdu mimo cyklistické trasy, cyklokros, cyklotrial, crossfit, downmall, duatlon nebo triatlon.

 • Pojištění „Drink povolen“

 • Specifickou službou je i úrazové pojištění, které se na vás vztahuje i ve chvíli, kdy budete mít v krvi do 0,8 ‰ alkoholu (většina pojišťoven zařazuje úraz pod vlivem do výluk). Sklenička dobrého vína na jižní Moravě nebo malé pivko po obědě tak nemusí představovat žádný zásadní problém.

 • Pojištění auto a cyklo asistence

 • Ať už se vám porouchá auto nebo kolo, v rámci pojistky je zajištěn příjezd opraváře na místo nehody, případně odtažení vozidla do autoservisu nebo odvoz kola a pojištěného do místa ubytování, půjčovny kol, nebo nejbližšího cykloservisu.
  Připojištění vám mohou kompenzovat neuskutečněnou dovolenou

  Kromě výše uvedených rizik si můžete k cyklodovolené sjednat také další připojištění třeba pro případ zrušení cesty. Od pojišťovny můžete získat zpět reálné náklady do výše limitu uvedeného na pojistné smlouvě (max. do 100 000 Kč). Pokud se dovolená neuskuteční, pak s dalším typem připojištění získáte až 700 Kč za každý nevyužitý den. Zážitky vám to sice nenahradí, rozhodně ale bude smutek z neuskutečněné dovolené menší.

  Porovnat cestovní pojištění
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2