epojisteni logo
blg-srt-jungle

Cestujete do pralesa? Nezapomeňte se dobře pojistit

9. 6. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Cestujete do pralesa? Nezapomeňte se dobře pojistit

Zatoužili jste po dobrodružněji prožité dovolené, než chytat bronz a lelky na pláži v Chorvatsku? Cestování deštným pralesem se v takovém případě jeví jako ideální nápad. Vzdálené exotické končiny jsou vůbec pro našince stále lákavější. O to více byste měli myslet na své bezpečí a dobře se pojistit.

Deštné pralesy nalezneme ve vzdálených zemích jako Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Bolívie, Indonésie a další. Všechny do jedné jsou to nádherné země. Mají ale také své nedostatky. Ve městech hrozí vyšší riziko kriminality, ve výše položených oblastech a v deštných pralesích zase různá zdravotní rizika. Na to vše byste měli myslet, až si budete vyřizovat cestovní pojištění. Myšlenku, že pojištění tentokrát nebudete, okamžitě zavrhněte. Riskujete více než “pouhé” peníze.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Deštný prales, jeho krásy a rizika

Dny i noci dlouhé 12 hodin, neznatelné sezóny, průměrné teploty kolem 20-25˚C a velké množství srážek, úchvatné přírodní scenérie, pestrobarevná flora i neznámí živočichové - tak nějak lze stručně popsat krásy deštného pralesa. Co je na pohled krásné, však může skrývat mnohá nebezpečí. Mnohé rostliny jsou jedovaté, divoké šelmy životu nebezpečné a navíc zde hrozí riziko infekční nákazy či různých nemocí.

Vysoké teploty a vlhkost svědčí různým mikroogranismům. Žijí zde tisíce druhů virů, bakterií a parazitů, které nám mohou způsobit zdravotní potíže. Nejčastější potíží je cestovatelský průjem projevující se bolestmi břicha, průjmem a vysokými horečkami. Nejlepší prevencí je pít balenou vodu a držet se hlavní cestovatelské zásady - “uvař to, upeč to, oloupej to nebo to nejez!”

Velké riziko představuje hmyz. Například komáři přenáší vážné nemoci, jako je malárie, žlutá zimnice, západonilská horečka či horečka dengue. Také kousnutí pavouka či hada nepatří mezi vítané zážitky. Dlouhodobý pobyt ve vlhkém prostředí urychluje rozvoj infekce na dolních končetinách, a proto je důležité držet nohy neustále v suchu. Kontakt s divokou šelmou hrozí asi nejméně, protože se lidem vyhýbají. To samozřejmě platí pouze tehdy, pokud se držíte vyznačených cest.

Cestovní pojištění do deštného pralesa

Pokud znáte všechna rizika, která vám při návštěvě pralesa hrozí, je mnohem snazší nastavit si správně cestovní pojištění. Dovolená vás v těchto místech bude stát hodně peněz, tak se nesnažte ušetřit na tom nejdůležitějším - na svém zdraví.

Základ tvoří cestovní pojištění, které hradí léčbu v případě nemoci či úrazu. Zde si ohlídejte výši pojistných limitů a také to, že zahrnuje hospitalizaci, převoz vrtulníkem, transport domů či vyslání opatrovníka.

Jakmile budete mít cestovní pojištění sjednané, uložte si číslo na asistenční službu. Předtím si ale zjistěte, jaké služby vám asistence vaší pojišťovny nabízí. Kromě rychlé rady, jak se v té či oné situace zachovat, vám mohou zajistit péči v lepším zdravotním středisku, sehnat náhradní ubytování či poskytnout služby tlumočníka.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 11. července 2024|Jana Březinová
  10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

  Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

 • 10. července 2024|ePojisteni
  Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

  Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

 • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
  08. července 2024|ePojisteni
  Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

  Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

 • 07. července 2024|ePojisteni
  Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

  Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

 • na-letisti-s-kufrem
  06. července 2024|ePojisteni
  Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

  Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

 • Výlet na motorce
  05. července 2024|ePojisteni
  Dovolená na motorce a cestovní pojištění

  Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

 • 03. července 2024|Petr Pohůdka
  Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

  Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

 • sbalene-kufry-zadny-odjezd
  01. července 2024|ePojisteni
  Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

  Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?

 • afrika-ockovani
  28. června 2024|Jana Březinová
  Očkování na dovolenou: Proti jakým nemocem se chránit v zahraničí?

  Očkování před cestou do zahraničí je nezbytné pro prevenci vážných a smrtelných nemocí. Vakcinaci byste si měli zajistit hlavně před dovolenou v exotických a rozvojových zemích. Jaké očkování vám nesmí chybět?

 • 25. června 2024|Jana Březinová
  Dovolená se psem

  Dovolenou se psem si užijete vy i váš mazlíček, pokud se na ni dobře připravíte. Poradíme vám, jaké dokumenty a očkování váš pes potřebuje, jak ho bezpečně přepravovat i co mu na dovolenou sbalit.