epojisteni logo
blg-srt-jungle

Cestujete do pralesa? Nezapomeňte se dobře pojistit

9. 6. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Cestujete do pralesa? Nezapomeňte se dobře pojistit

Zatoužili jste po dobrodružněji prožité dovolené, než chytat bronz a lelky na pláži v Chorvatsku? Cestování deštným pralesem se v takovém případě jeví jako ideální nápad. Vzdálené exotické končiny jsou vůbec pro našince stále lákavější. O to více byste měli myslet na své bezpečí a dobře se pojistit.

Deštné pralesy nalezneme ve vzdálených zemích jako Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Bolívie, Indonésie a další. Všechny do jedné jsou to nádherné země. Mají ale také své nedostatky. Ve městech hrozí vyšší riziko kriminality, ve výše položených oblastech a v deštných pralesích zase různá zdravotní rizika. Na to vše byste měli myslet, až si budete vyřizovat cestovní pojištění. Myšlenku, že pojištění tentokrát nebudete, okamžitě zavrhněte. Riskujete více než “pouhé” peníze.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Deštný prales, jeho krásy a rizika

Dny i noci dlouhé 12 hodin, neznatelné sezóny, průměrné teploty kolem 20-25˚C a velké množství srážek, úchvatné přírodní scenérie, pestrobarevná flora i neznámí živočichové - tak nějak lze stručně popsat krásy deštného pralesa. Co je na pohled krásné, však může skrývat mnohá nebezpečí. Mnohé rostliny jsou jedovaté, divoké šelmy životu nebezpečné a navíc zde hrozí riziko infekční nákazy či různých nemocí.

Vysoké teploty a vlhkost svědčí různým mikroogranismům. Žijí zde tisíce druhů virů, bakterií a parazitů, které nám mohou způsobit zdravotní potíže. Nejčastější potíží je cestovatelský průjem projevující se bolestmi břicha, průjmem a vysokými horečkami. Nejlepší prevencí je pít balenou vodu a držet se hlavní cestovatelské zásady - “uvař to, upeč to, oloupej to nebo to nejez!”

Velké riziko představuje hmyz. Například komáři přenáší vážné nemoci, jako je malárie, žlutá zimnice, západonilská horečka či horečka dengue. Také kousnutí pavouka či hada nepatří mezi vítané zážitky. Dlouhodobý pobyt ve vlhkém prostředí urychluje rozvoj infekce na dolních končetinách, a proto je důležité držet nohy neustále v suchu. Kontakt s divokou šelmou hrozí asi nejméně, protože se lidem vyhýbají. To samozřejmě platí pouze tehdy, pokud se držíte vyznačených cest.

Cestovní pojištění do deštného pralesa

Pokud znáte všechna rizika, která vám při návštěvě pralesa hrozí, je mnohem snazší nastavit si správně cestovní pojištění. Dovolená vás v těchto místech bude stát hodně peněz, tak se nesnažte ušetřit na tom nejdůležitějším - na svém zdraví.

Základ tvoří cestovní pojištění, které hradí léčbu v případě nemoci či úrazu. Zde si ohlídejte výši pojistných limitů a také to, že zahrnuje hospitalizaci, převoz vrtulníkem, transport domů či vyslání opatrovníka.

Jakmile budete mít cestovní pojištění sjednané, uložte si číslo na asistenční službu. Předtím si ale zjistěte, jaké služby vám asistence vaší pojišťovny nabízí. Kromě rychlé rady, jak se v té či oné situace zachovat, vám mohou zajistit péči v lepším zdravotním středisku, sehnat náhradní ubytování či poskytnout služby tlumočníka.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Sdílet článek

Související články

  • mlady-par-na-ture-vychod-slunce
    02. října 2024|Petr Pohůdka
    Tipy na zábavné jednodenní výlety po Česku

    Hledáte program na víkend? Zapomeňte na kino, ZOO a další obvyklé aktivity. Česká republika nabízí nepřeberné množství možností pro jednodenní výlety. Zvládnete je s dětmi a často i omezeným rozpočtem. Podívejte se, kam vyrazit na výlet. Jistě mezi našimi tipy najdete místa, která dosud unikala vaší pozornosti.

  • 09. září 2024|Petr Pohůdka
    Kam na lyže a snowboard do zahraničí v roce 2024

    Na hory vyráží v zimní sezóně zhruba čtvrtina Čechů. Podstatná část z nich směřuje do zahraničí. Láká především lyžování v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích. Oblíbené jsou ale také slovenské Tatry nebo polské sjezdovky u hranic. Kam na lyže v roce 2024? Projděte si přehled nejlepších středisek.

  • snowboard-alpy
    06. září 2024|Petr Pohůdka
    Pojištění rizikových sportů: Co vám pojišťovna (ne)pojistí?

    Odpočinek na dovolené vám nic neříká a své volné dny raději trávíte aktivně? Před sportováním si zkontrolujte, jak na dané aktivity pohlíží vaše pojišťovna. Běžnou turistiku, běh či plavání vám cestovní pojištění pokrývá. Na adrenalinové sporty se ale většina základních pojistek nevztahuje. Jak funguje pojištění rizikových sportů?

  • Kalkulačka cestovního pojištění - počítač s mapou, brýle, muž s mobilem v ruce, globus, klobouk
    20. srpna 2024|Jana Březinová
    Vyplatí se cestovní pojištění sjednané u CK k zájezdu?

    Při koupi zájezdu vám v cestovní kanceláři nabídnou i cestovní pojištění. Často se tak cena zájezdu navýší o několik tisíc korun. Snaží se vám pojišťovna vnutit nevýhodný produkt, nebo se takové pojištění vyplatí?

  • 30. července 2024|Petr Pohůdka
    Jaká rizika hrozí dětem na dovolené

    Bezstarostná dovolená s dětmi vyžaduje důkladnou přípravu. Ať už jedete k moři, na hory nebo do města, je důležité znát potenciální nebezpečí. Na děti často číhají odlišná rizika než na dospělé. Náš přehled vám pomůže děti lépe chránit před nejrůznějšími hrozbami.

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|Hana Fabianová
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|Hana Fabianová
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|Hana Fabianová
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.