epojisteni logo
blg-srt-jungle

Cestujete do pralesa? Nezapomeňte se dobře pojistit

9. 6. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Cestujete do pralesa? Nezapomeňte se dobře pojistit

Zatoužili jste po dobrodružněji prožité dovolené, než chytat bronz a lelky na pláži v Chorvatsku? Cestování deštným pralesem se v takovém případě jeví jako ideální nápad. Vzdálené exotické končiny jsou vůbec pro našince stále lákavější. O to více byste měli myslet na své bezpečí a dobře se pojistit.

Deštné pralesy nalezneme ve vzdálených zemích jako Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Bolívie, Indonésie a další. Všechny do jedné jsou to nádherné země. Mají ale také své nedostatky. Ve městech hrozí vyšší riziko kriminality, ve výše položených oblastech a v deštných pralesích zase různá zdravotní rizika. Na to vše byste měli myslet, až si budete vyřizovat cestovní pojištění. Myšlenku, že pojištění tentokrát nebudete, okamžitě zavrhněte. Riskujete více než “pouhé” peníze.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Deštný prales, jeho krásy a rizika

Dny i noci dlouhé 12 hodin, neznatelné sezóny, průměrné teploty kolem 20-25˚C a velké množství srážek, úchvatné přírodní scenérie, pestrobarevná flora i neznámí živočichové - tak nějak lze stručně popsat krásy deštného pralesa. Co je na pohled krásné, však může skrývat mnohá nebezpečí. Mnohé rostliny jsou jedovaté, divoké šelmy životu nebezpečné a navíc zde hrozí riziko infekční nákazy či různých nemocí.

Vysoké teploty a vlhkost svědčí různým mikroogranismům. Žijí zde tisíce druhů virů, bakterií a parazitů, které nám mohou způsobit zdravotní potíže. Nejčastější potíží je cestovatelský průjem projevující se bolestmi břicha, průjmem a vysokými horečkami. Nejlepší prevencí je pít balenou vodu a držet se hlavní cestovatelské zásady - “uvař to, upeč to, oloupej to nebo to nejez!”

Velké riziko představuje hmyz. Například komáři přenáší vážné nemoci, jako je malárie, žlutá zimnice, západonilská horečka či horečka dengue. Také kousnutí pavouka či hada nepatří mezi vítané zážitky. Dlouhodobý pobyt ve vlhkém prostředí urychluje rozvoj infekce na dolních končetinách, a proto je důležité držet nohy neustále v suchu. Kontakt s divokou šelmou hrozí asi nejméně, protože se lidem vyhýbají. To samozřejmě platí pouze tehdy, pokud se držíte vyznačených cest.

Cestovní pojištění do deštného pralesa

Pokud znáte všechna rizika, která vám při návštěvě pralesa hrozí, je mnohem snazší nastavit si správně cestovní pojištění. Dovolená vás v těchto místech bude stát hodně peněz, tak se nesnažte ušetřit na tom nejdůležitějším - na svém zdraví.

Základ tvoří cestovní pojištění, které hradí léčbu v případě nemoci či úrazu. Zde si ohlídejte výši pojistných limitů a také to, že zahrnuje hospitalizaci, převoz vrtulníkem, transport domů či vyslání opatrovníka.

Jakmile budete mít cestovní pojištění sjednané, uložte si číslo na asistenční službu. Předtím si ale zjistěte, jaké služby vám asistence vaší pojišťovny nabízí. Kromě rychlé rady, jak se v té či oné situace zachovat, vám mohou zajistit péči v lepším zdravotním středisku, sehnat náhradní ubytování či poskytnout služby tlumočníka.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.