epojisteni logo
blg-cesta

Cestování do zahraničí se psem: Znáte všechny podmínky?

7. 12. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Cestování do zahraničí se psem: Znáte všechny podmínky?

Cestovat se psem není problém sám o sobě. Mnoha pejskům cestování vůbec nevadí, někteří dokonce milují jízdu autem. Všechno je lepší než zůstat v hotelu pro psy. Bez potřebných dokumentů vás ale s pejskem za hranice nepustí. Víte, co všechno musíte před odjezdem na dovolenou s milovaným chlupáčem zařídit?

Než se pustíte do vyřizování potřebných dokladů, ujistěte se, že váš pes cestu zvládne. Poraďte se s veterinářem, zde pejsek zvládne dlouhou cestu, případně, jak si poradit v různých situacích. Zjistěte předem, co je vhodné sebou vézt. Chybět určitě nesmí dostatek tekutin a jídla a zajištění odpovídající přepravy.

Dokumenty, bez kterých se psem nelze vycestovat

Zabalit rodinu a psa navrch nestačí, na cesty do zahraničí budete potřebovat nejen vlastní osobní doklady, ale také dokumenty psa.

Cestovní pas pro zvířata (Pet pas) - tento průkaz sebou mít musíte, výjimky neexistují. Majitelé papírových psů jej obdrží od chovatele, majitel kříženců o něj mohou požádat u veterináře.

Potvrzení o očkování - potvrzení o očkování proti vzteklině, které musí být v souladu s požadavky Evropské unie.

Odčervení - pes musí být řádně odčervený (ošetření proti echinokokóze)

Mikročip - pes musí být opatřený mikročipem buď od chovatele nebo od veterináře

Cestujete-li do Velké Británie, Irska, Malty, Švédska a Finska, potřebovat budete rovněž čerstvé vyšetření na vzteklinu.

Jak přepravovat zvíře v autě

Většina lidí, která cestuje se psem, cestuje autem. Také zde musíte dodržet opatření důležitá pro bezpečnou jízdu. Pes nesmí sedět na předním sedadle, vždy na zadním. V žádném případě se pes nesmí pohybovat volně po autě a musí mít buď speciální postroj, jakýsi bezpečnostní pás pro psa, nebo speciální přepravku. Přicvaknout psa lidským pásem opravdu nestačí.

Náš tip

Věděli jste, že?

Řada zemí Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska striktně vyžaduje, aby pes cestoval v cestovním boxu umístěném v zavazadlovém prostoru. Pokud přepravujete dva a více psů, jsou cestovní boxy dokonce povinné.

Nejčastěji zakázané rasy bývají Akita Inu, americký buldok, americký pitbulteriér, americký stafordšírský teriér, anglický bulteriér, argentinská doga, Bandog, brazilská fila, bullmastif, Cane Corso, dobrman, kavkazský pastevecký pes, stafordšírský bulteriér a Tosa Inu.

Někdy je nutné splňovat přísné podmínky (např. potvrzení o bezúhonností psa, osvědčení o odborné způsobilosti k držení určitého plemene). Zakázané je také cestování se štěnětem mladším 3 měsíců. Plemeno v tomto případě není rozhodující.


Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?