epojisteni logo
blg-cesta

Cestování do zahraničí se psem: Znáte všechny podmínky?

7. 12. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Cestování do zahraničí se psem: Znáte všechny podmínky?

Cestovat se psem není problém sám o sobě. Mnoha pejskům cestování vůbec nevadí, někteří dokonce milují jízdu autem. Všechno je lepší než zůstat v hotelu pro psy. Bez potřebných dokumentů vás ale s pejskem za hranice nepustí. Víte, co všechno musíte před odjezdem na dovolenou s milovaným chlupáčem zařídit?

Než se pustíte do vyřizování potřebných dokladů, ujistěte se, že váš pes cestu zvládne. Poraďte se s veterinářem, zde pejsek zvládne dlouhou cestu, případně, jak si poradit v různých situacích. Zjistěte předem, co je vhodné sebou vézt. Chybět určitě nesmí dostatek tekutin a jídla a zajištění odpovídající přepravy.

Dokumenty, bez kterých se psem nelze vycestovat

Zabalit rodinu a psa navrch nestačí, na cesty do zahraničí budete potřebovat nejen vlastní osobní doklady, ale také dokumenty psa.

Cestovní pas pro zvířata (Pet pas) - tento průkaz sebou mít musíte, výjimky neexistují. Majitelé papírových psů jej obdrží od chovatele, majitel kříženců o něj mohou požádat u veterináře.

Potvrzení o očkování - potvrzení o očkování proti vzteklině, které musí být v souladu s požadavky Evropské unie.

Odčervení - pes musí být řádně odčervený (ošetření proti echinokokóze)

Mikročip - pes musí být opatřený mikročipem buď od chovatele nebo od veterináře

Cestujete-li do Velké Británie, Irska, Malty, Švédska a Finska, potřebovat budete rovněž čerstvé vyšetření na vzteklinu.

Jak přepravovat zvíře v autě

Většina lidí, která cestuje se psem, cestuje autem. Také zde musíte dodržet opatření důležitá pro bezpečnou jízdu. Pes nesmí sedět na předním sedadle, vždy na zadním. V žádném případě se pes nesmí pohybovat volně po autě a musí mít buď speciální postroj, jakýsi bezpečnostní pás pro psa, nebo speciální přepravku. Přicvaknout psa lidským pásem opravdu nestačí.

Náš tip

Věděli jste, že?

Řada zemí Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska striktně vyžaduje, aby pes cestoval v cestovním boxu umístěném v zavazadlovém prostoru. Pokud přepravujete dva a více psů, jsou cestovní boxy dokonce povinné.

Nejčastěji zakázané rasy bývají Akita Inu, americký buldok, americký pitbulteriér, americký stafordšírský teriér, anglický bulteriér, argentinská doga, Bandog, brazilská fila, bullmastif, Cane Corso, dobrman, kavkazský pastevecký pes, stafordšírský bulteriér a Tosa Inu.

Někdy je nutné splňovat přísné podmínky (např. potvrzení o bezúhonností psa, osvědčení o odborné způsobilosti k držení určitého plemene). Zakázané je také cestování se štěnětem mladším 3 měsíců. Plemeno v tomto případě není rozhodující.


Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.