epojisteni logo

Cestovní pojištění do Bulharska

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění do Bulharska

Bulharsko se nachází na Balkánském poloostrově na jihovýchodě Evropy a zabírá 110 990 km2. Nejbližšími sousedy jsou Rumunsko, Srbsko, Makedonie, Řecko a Turecko. Na východě je hranice tvořena Černým mořem. Bulharsko má velmi bohatou historii, kulturní dědictví i rozmanitou přírodu.  Turistům má tedy rozhodně, co nabídnout.


Bulharsko

Důležité informace před cestou

Na cestu do Bulharska potřebuje turista z České republiky pouze platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Vízum na cestu do Bulharska není nutné. Očkování není povinně vyžadováno žádné, ale doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A a B a tetanu. Je také dobré nechat se očkovat pro vzteklině či břišnímu tyfu, to platí zejména pro ty, kteří se rozhodnou vycestovat mimo turistický resort. Jako všude na Balkáně, je i v Bulharsku spousta toulavých psů, dávejte si na ně pozor. Pro všechny případy vám náklady na léčbu pokryje  cestovní pojištění,  tak na něj před cestou nezapomeňte a nespoléhejte se pouze na Evropský zdravotní průkaz.

O cestovním pojištění do Bulharska

Rozhodli jste se vycestovat na Bulharska? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou událostí, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven. Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 •  ošetření

 •  hospitalizaci

 •  nezbytné léky

 •  léčbu

 •  nutné převozy

 •  repatriaci

 •  převoz tělesných ostatků

Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů  a obvykle i rozsahem asistenčních služeb. Zvolit si pak můžete i některé z možný připojištění k cestovnímu pojištění do Bulharska. K těm nejčastějším patří:

 • úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 • připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 • připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 • připojištění storna cesty - úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty


V případě různých adrenalinových sportů doporučujeme se podívat na seznam rizikových sportů, které je možné připojistit a které jsou nepojistitelné. Mezi takové patří například freediving nebo i skydiving.

Přírodní krásy a zajímavosti

Bulharsko je převážně  hornatá země. Hory se nachází od centrální části země ze západu až na východ. Právě pro milovníky hor je Bulharsko zemí zaslíbenou. Leží zde masiv Vitoša ve výšce 2 290 m.n.m. a na jihozápadě se zas nachází horský masiv, který díky nejvyšší hoře Bulharska, Musala, dosahuje úctyhodné výšky 2 925 m.n.m. Mezi další známá pohoří patří Pirin, Rodopy a Stara Planina. K populárním zimním střediskům patří zejména Bansko v Prinu, Borovec v Rile a Pamporovo v Rodobech.


Na své si však přijdou i ti, kteří si oblíbili dovolené na plážích. V Bulharsku se totiž nachází také řada přímořských letovisek, které jsou mezi Čechy oblíbené již desítky let. K nejznámějším patří Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Varna, Burgas, Sozopol, Albena a mnoho dalších.


Bulharsko2


Dalším lákadlem je nepochybně i hlavní město Sofie, které leží na západě Bulharska. Sofie je ekonomickým i kulturním centrem země a také se zde nachází řada významných historických památek.


Na jih od Sofie, téměř u řeckých hranic, leží Ďáblovo hrdlo. Je to nejvyšší podzemní vodopád, který mizí v útrobách země. Tato přírodní scenérie uchvátí každého, kdo do těchto míst zavítá.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.