Cestovní pojištění
do Itálie

 • Online srovnání i sjednání
 • Pojistěte se na horskou turistiku
  a procházejte Alpy v bezpečí
 • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50%
cestovko
11 Zákazníků zde nyní srovnává

Cestovní pojištění + covid-19

Hledáte vhodné cestovní pojištění, které vás podrží ve chvíli, kdy to budete nejvíce potřebovat? Vzhledem k současné situaci okolo pandemie nového druhu koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, je potřeba nastudovat všechny dostupné podmínky k vybrané pojistce i místu, do kterého se zrovna vydáváte.

Na současnou situaci samozřejmě zareagovaly i tuzemské pojišťovny, které do svého portfolia nově zařadily unikátní a specifické produkty úzce související právě s nemocí covid-19. Některé pojišťovny navíc nabízí i kvalitní cestovní pojištění pro případy, kdy cestujete do rizikové země. Pojištění s krytím covid-19 si u nás můžete snadno srovnat a k tomu i bezpečně a z pohodlí domova sjednat.

Cestovní pojištění do Itálie

Chystáte se na dovolenou do Itálie?

cestovní pojištění itálie

Jihoevropská země Itálie se nachází na Apeninském poloostrově a jejím nejbližším sousedy je Franice, Švýcarsko, Rakousko a Slovinsko na severu, východní hranice tvoří Jaderské moře, jižní Jónské moře a západní Tyrhénské a Ligurské moře. K Itálie patří také ostrovy Sicílie a Sardínie. Italské pobřeží je dlouhé 7 600 metrů!

Důležité informace před cestou

Itálie je členem Evropské unie stejně jako Česká republika, a proto si čeští turisté vystačí pouze s platným občanským průkaz. Očkování nejsou povinná žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti Itálie

Itálie je populární evropská země, která je mezi turisty velmi oblíbená. Itálie totiž disponuje jak krásnými plážemi, městy, tak i krásnou přírodou a horami. Na své si zde tak přijdou jak milovníci letních dovolených na plážích, tak i zimní turisté na horách.

Zároveň je však Itálie zemí s dlouhou historií a tedy plnou hodnotných historických památek a uměleckých děl, které můžeme spatřit po celé zemi. Pokud se tedy rozhodnete pro návštěvu Itálie, nezapomeňte na hlavní město Řím. Významnými místy jsou také Koloseum, Vatikán či Forum Romanum. Z turisticky oblíbených lokalit bychom určitě neměli zapomenout zmínit města zamilovaných Benátky, renesanční Florencii, město módy Milán, přístavní město Janov či Veronu, město nejslavnějších milenců Romea a Julie.

Stejně jako na památky je Itálie bohatá na přírodní krásy. Nachází se zde sopky, které jsou z velké části neaktivní. K nejslavnějším patří Etna a Vesuv. Kromě přímořských letovisek na jaderské Riviéře, Sicílii, Toskánsku, je velmi oblíbené jezero ledovcového původu Lago di Garda. Během zimních měsíců lidé hojně navštěvují exkluzivní střediska Cortina d´Ampezzo či Val di Fiemme v Dolomitech a další.

O cestovním pojištění do Itálie

Itálie jsou určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění online. S cestovním pojištěním se na své dovolené v Itálie budete cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.

V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

 •  náhlého onemocnění
 •  úrazu
 •  úmrtí

Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.

Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:

 •  úrazové připojištění
 •  připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
 •  připojištění odpovědnosti
 •  připojištění storna zájezdu
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20