Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

cestování

Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

Rodiče chtějí pro své děti pouze to nejlepší, chtějí je učinit šťastnými a poskytnout jim bezpečí. Nestačí naplánovat pobyt u moře nebo na horách se zábavným programem, důležité je postarat si i o to, co děti vůbec nezajímá. Součástí skvělé dovolené by tak mělo být i precizně vybrané cestovní pojištění, které celé rodině poskytne dostatečnou finanční podporu v případě úrazu či nemoci.

Spočítat
cestovní pojištění

Jaká rizika hrozí dětem na dovolené

Děti všeobecně patří do rizikové skupiny, co se týče cestování. Daleko snáze přijdou k úrazu, náchylnější jsou i na nemoci. Citlivěji vnímají změnu prostředí, časové posuny i klimatické rozdíly. Mezi nejčastější zdravotní potíže, které na dovolenou postihují malé děti, patří zejména průjmová onemocnění, kožní problémy (spáleniny, vyrážky, svědění), horečnatá onemocnění, nemoci dýchacích cest a infekce močových cest.

Příprava na dovolenou by proto měla zahrnovat nejen výběr pěkného penzionu blízko moře, ale i kontrolu vybavení cestovní lékárničky. V té by v žádném případě neměly chybět léky na průjem, zácpu, bolesti, horečku, probiotika, opalovací krémy, repelenty apod. Dobré je ujistit, že má dítě všechna potřebná očkování. Na místě myslete zejména na dodržování hygieny.

Cestovní pojištění pro celou rodinu

Vážnější průběh nemoci a úraz je lepší řešit v lékařské ordinaci. Pro klid v duši a peněžce je proto dobré mít sjednané kvalitní cestovní pojištění. Cestovní pojištění lze sjednat jednotlivě, v rámci celé rodiny je zcela určitě lepší, výhodnější i levnější jedna společná pojistná smlouva. Pro rodiny lze navíc vybírat z různých balíčků nabízející slevy a různé výhody pro rodiny.

Výhodou je možnost sjednání cestovního pojištění online. V klidu domova a bez tlaku pojistitelů si tak můžete vybrat pojištění, které ochrání vás i vaše děti. V první řadě je třeba sledovat pojistné limity, které by v případě rodiny neměly být nižší než 5 milionů korun. Volte raději vyšší pojistné limity, nesnažte se za každou cenu ušetřit.

Stále více pojišťoven umožňuje sjednání pojištění na míru. Pro každého člena rodiny lze sjednat pojištění různých aktivit. Zatímco maminka bude s dětmi bezpečně sjíždět jednoduché sjezdovky, tatínek si může užívat freeride v lese, samozřejmě v povolených oblastech

Následuje rozsah pojištění, který by měl odpovídat náplni dovolené. Máte v plánu sportovní nebo dokonce adrenalinové aktivity? Nezapomeňte se ujistit, že se vybrané pojištění vztahuje na všechny plánované činnosti. Chybět by nemělo ani připojištění úrazu a zejména pak pojištění odpovědnosti. Škodu totiž můžete způsobit také vy, s dětmi to není vůbec nic těžkého.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Havarijní pojištění, Cestovní pojištění, kratkodobe-pobyty

Archiv