epojisteni logo

Cestovní pojištění do Portugalska

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

header-cestovko-ePojištění.cz.

Portugalsko se nachází v západní části Pyrenejského poloostrova úplně na konci jihozápadního cípu Evropského světadílu. Má jediného pevninského souseda, kterým je Španělsko, přičemž zbytek země je omýván Atlantským oceánem. K Portugalsku také patří dvě souostroví - Madeira a Azory. V minulosti se jednalo o významnou koloniální velmoc, která měla své državy rozseté po celém světě.

Důležité informace před cestou

Portugalsko je členem Evropské unie stejně jako Česká republika, což znamená, že si český turista vystačí pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Tato bývalá koloniální velmoc patří mezi turisticky oblíbené lokality a to díky moderním městům, bohaté kultuře, významným pamětihodnostem i malebné krajině, která si po staletí zachovává stále stejný rustikální ráz.

Na západě Portugalska leží hlavní město Lisabon, které je zároveň městem přístavním. Jelikož se tedy jedná o město ležící na pobřeží, můžete zde najít krásné pláže. Nejvíce populární je pláž Ericeira, kterou si oblíbili zejména surfaři. Bohužel bylo velké množstvím památek zničeno při zemětřesení v roce 1755. Zachoval se například klášter Mosteiro dos Jerónimos, kde je možné spatřit královské hroby, a Belémská věž, stojící hned vedle.

Druhým největším městem a také přístavem je Porto, které se nachází u ústí řeky Douro. Zde stojí za vidění především čtvrť Ribeira, věž Clérigos, katedrála a mnoho dalších památek. Pozůstatky antického chrámu naleznete v univerzitním městečku Évora.

V Portugalsku se nachází jediný národní park Peneda-Geres, který je plný turistických stezek. Potkat zde můžete kamzíky, divoké kočky i rysy. V centru parku leží půvabné lázeňské městečko Caldas do Geres, kde je možné se na vyznačených místech dokonce utábořit. Milovníci přírody by určitě neměli zapomenout navštívit portugalské pohoří Serra da Estrela, ležící na jihozápad od města Guarda. Zde můžete vyjít na nejvyšší pevninský vrchol Portugalska, kterým je hora Torre ve výšce 1 993 m. n. m. Nejvyšší hora Portugalska však leží na souostroví Azory a je jím Ponta do Pico s vrcholem ve výšce 2 351 m. n. m.

O cestovním pojištění do Portugalska

Dovolenou v Portugalsku si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.

Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

  • ošetření
  • hospitalizaci
  • léčbu
  • výlohy na léky
  • nezbytné převozy
  • repatriaci
  • převoz tělesných ostatků


To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitů a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.

Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.