Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Cestovní pojištění do Egypta

Cestovní pojištění Egypt

2015-03-06

Egypt je arabská republika, která se nachází na území severovýchodní Afriky přímo na nejdelší africké řece Nil. Jeho nejbližšími sousedy jsou země Libye, Súdán a Izrael. Severní hranice je tvořená Středozemním mořem a východní Rudým mořem. Egypt je již po několik desítek let vyhledávanou turistickou destinací díky teplému počasí, historickým památkám a krásné přírodě.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Egypta potřebuje český turista platný cestovní pas a vízum, který získá na Velvyslanectví Egyptské republiky v Praze přibližně za 700 korun. Je ale vhodné se o aktuálních podmínkách vstupu informovat vždy před plánovanou cestou.

Očkování není povinné žádné, ale doporučené je nechat se očkovat proti tetanu, malárii, žloutence A a B a břišnímu tyfu. Do určitých oblastí je doporučeno také očkování proti choleře a vzteklině.

Přírodní krásy a zajímavosti

Již řadu let turisté navštěvují Egypt kvůli příjemnému podnebí, krásné přírodě, arabské kultuře i historickým památkám. Hojně navštěvovaná místa jsou zejména ta, která kdysi bývala významnými historickými kulturními i ekonomickými centry. Jedná se například o město Káhira, které je srdcem Egypta již po tisíce let. Kvůli četným památkám je velmi oblíbené místo Luxor, kde můžete vidět chrámy a pohřebiště faraónů staré tisíce let. Z nejznámějších památek to jsou chrám v Karnaku, Luxorský chrám a rozsáhlé pohřebiště Údolí králů.

“Branou do černé Afriky” je nazáváno místo Asuán, které původně sloužilo jako obchodní centrum pro karavany. Zde se také nachází mauzoleum Agy Kahna a chrám Philae. Nádherná je také Alexandrie, druhé hlavní město v Egyptě, které je považováno ze perlu Středozemního moře. V Alexandrii se nalézá 16 km dlouhá promenáda podél pobřeží lemována výškovými domy, hotely, restauracemi, kavárnami a obchody. V centru se nachází historické centrum, které by měl spatřit každý, kdo zavítá do Egypta.

O cestovním pojištění do Egypta

Rozhodli jste se vycestovat do Egypta? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou události, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven.

Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 •  ošetření
 •  hospitalizaci
 •  nezbytné léky
 •  léčbu
 •  nutné převozy
 •  repatriaci
 •  převoz tělesných ostatků

Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb.

Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 •  úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 •  připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 •  připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 •  připojištění storna cesty -úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 19