Cestovní pojištění
do Egypta

 • Online srovnání i sjednání
 • Pojistěte se na dobrodružnou dovolenou v Egyptě
 • Pojistíme vaši odpovědnost i zavazadla
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50%
cestovní pojištění do egypta
2 Zákazníků zde nyní srovnává

Cestovní pojištění + covid-19

Hledáte vhodné cestovní pojištění, které vás podrží ve chvíli, kdy to budete nejvíce potřebovat? Vzhledem k současné situaci okolo pandemie nového druhu koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, je potřeba nastudovat všechny dostupné podmínky k vybrané pojistce i místu, do kterého se zrovna vydáváte.

Na současnou situaci samozřejmě zareagovaly i tuzemské pojišťovny, které do svého portfolia nově zařadily unikátní a specifické produkty úzce související právě s nemocí covid-19. Některé pojišťovny navíc nabízí i kvalitní cestovní pojištění pro případy, kdy cestujete do rizikové země. Pojištění s krytím covid-19 si u nás můžete snadno srovnat a k tomu i bezpečně a z pohodlí domova sjednat.

Cestovní pojištění Egypt

Chystáte se na dovolenou do Egypta?

Dovolená do Egypta

Egypt je arabská republika, která se nachází na území severovýchodní Afriky přímo na nejdelší africké řece Nil. Jeho nejbližšími sousedy jsou země Libye, Súdán a Izrael. Severní hranice je tvořená Středozemním mořem a východní Rudým mořem. Egypt je již po několik desítek let vyhledávanou turistickou destinací díky teplému počasí, historickým památkám a krásné přírodě.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Egypta potřebuje český turista platný cestovní pas. Je ale vhodné se o aktuálních podmínkách vstupu informovat vždy před plánovanou cestou.

Očkování není povinné žádné, ale doporučené je nechat se očkovat proti tetanu, malárii, žloutence A a B a břišnímu tyfu. Do určitých oblastí je doporučeno také očkování proti choleře a vzteklině.

Přírodní krásy a zajímavosti

Již řadu let turisté navštěvují Egypt kvůli příjemnému podnebí, krásné přírodě, arabské kultuře i historickým památkám. Hojně navštěvovaná místa jsou zejména ta, která kdysi bývala významnými historickými kulturními i ekonomickými centry. Jedná se například o město Káhira, které je srdcem Egypta již po tisíce let. Kvůli četným památkám je velmi oblíbené místo Luxor, kde můžete vidět chrámy a pohřebiště faraónů staré tisíce let. Z nejznámějších památek to jsou chrám v Karnaku, Luxorský chrám a rozsáhlé pohřebiště Údolí králů.

“Branou do černé Afriky” je nazáváno místo Asuán, které původně sloužilo jako obchodní centrum pro karavany. Zde se také nachází mauzoleum Agy Kahna a chrám Philae. Nádherná je také Alexandrie, druhé hlavní město v Egyptě, které je považováno ze perlu Středozemního moře. V Alexandrii se nalézá 16 km dlouhá promenáda podél pobřeží lemována výškovými domy, hotely, restauracemi, kavárnami a obchody. V centru se nachází historické centrum, které by měl spatřit každý, kdo zavítá do Egypta.

O cestovním pojištění do Egypta

Rozhodli jste se vycestovat do Egypta? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou události, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven.

Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 •  ošetření
 •  hospitalizaci
 •  nezbytné léky
 •  léčbu
 •  nutné převozy
 •  repatriaci
 •  převoz tělesných ostatků

Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb.

Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 •  úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 •  připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 •  připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 •  připojištění storna cesty - úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 21