epojisteni logo

Luxusní dovolená: Které destinace jsou pro ni jako stvořené?

7. 5. 2021
|
Délka čtení: 7 min.

Jelikož jste si letos z pochopitelných důvodů odpustili tradiční letní dovolenou u moře a ani s víkendovým cestováním to nebyla žádná sláva, hodláte si následující volno užít na maximum. Však si také pilně šetříte, aby to po takové době stálo za to.

Toužíte-li po luxusní dovolené po všech stránkách, našli jsme pár “místeček”, které nelze nazvat jinak než rájem na zemi. Je přitom jedno, co si pod slovem luxus představuje. Však pro někoho to může být luxusní dovolená v Karibiku, ideálně v hotelu přímo na pláži, pro jiného dobrodružství uprostřed krásné, leč nespoutané a divoké přírody.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.


Maledivy v nekonečném objetí oceánu

Toužíte-li sychravé a chladné zimní počasí u nás nahradit teplými slunečními paprsky, ale zároveň vás tak docela nebaví jen se válet na pláži, Maledivy jsou pravá volba.  Tyto ostrovy a ostrůvky ležící uprostřed indického oceánu vás uchvátí unikátní přírodou. Zcela jedinečný je zde zejména podmořský život. 

Na Maledivách  se totiž výjimečně daří korálům a mořským živočichům. Idylické písečné pláže, průzračné teplé moře a korálové útesy s bohatým životem jsou také jedny z hlavních důvodů, proč sem lidé cestují z celého světa. Při potápění a šnorchlování lze na vlastní oči spatřit barevné korálové rybky, ale i ohromující rejnoky, mantu, obří želvy či dokonce býložravé, a tudíž ne životu nebezpečné, žraloky.

Pokud vás pobyt pod hladinou vody zrovna neláká, jsou Maledivy ideálním místem také pro jiné vodní sporty, ať už tradiční surfing, plachtění či moderní paddleboarding. Vydat se můžete také na pevninu. Maledivy mají co nabídnou i milovníkům turistiky. Zmínit je třeba také místní vynikající lehkou a zdravou kuchyni, kterou tvoří zejména mořské ryby, rýže, nudle a kari koření. 

Dobrodružství v hřebíčkovém Zanzibaru

Představujete si ráj na zemi jako dlouhé pláže s neskutečně jemným bílým pískem, moře s azurovou vodou, v přímořském vánku se kolébající zelené palmy, barevné korálové útesy, ale také pestrý a pulzující život a laskavé, přátelské a vždy dobře naladěné obyvatelstvo, pak jste si právě vysnili africký ostrov Zanzibar. 

Kromě výše uvedeného se můžete těšit na  obrovské želvy žijící na ostrově Prison Island, historické centrum města Zanzibar, které je postaveno z korálových útesů. Za pozornost stojí zejména ohromné dřevěné dveře, které chránily sídla před válečným slony. S životem místních se seznámíte na zdejších trzích, kde to žije přes den, ale také v noci, kdy si zde místní rozloží stoličky a zapálí ohně a svíčky. Vychutnat si zde můžete, nebo spíše musíte, slané palačinky s horkým kořeněným čajem s mlékem.

A proč se Zanzibaru přezdívá hřebíčkový ostrov? Za své bohatství půvabný africký ostrov vděčí exotickému koření, které se zde pěstuje. Kromě hřebíčku se ze Zanzibaru do celého světa vyváží vanilka, muškátový oříšek, pepř a další. Hakuna Matata (to znamená něco jako pohoda) a užijte si dovolenou na Zanzibaru bez nervů a starostí.

Dovolená na Zanzibaru - čluny

Přírodní ráj jménem Madagaskar

Příroda je mocná čarodějka a ostrov Madagaskar je toho důkazem. Rozhodnete-li se strávit svou vysněnou dovolenou právě zde, bude vás to stát spoustu peněz. Nebudete ale litovat jediné koruny, kterou zde pustíte. Madagaskar se pyšní zcela jedinečnou flórou a faunou. Na tomto ostrově žijí a rostou druhy, které nikde jinde nespatříte. Původní obyvatelstvo představují velice rozmanité etnické skupiny, které si dodnes udržují dávné zvyky a tradice.

Poznat tento ostrov však nebude nikterak jednoduché. Kromě toho, že nebudete vědět, kam “skočit” dříve, je Madagaskar jedním z největších ostrovů světa. Je dokonce větší než Francie. Plánování dovolené na Madagaskaru tedy vyžaduje buď dostatek volného času a peněz nebo velmi dobrou přípravu, plánování a rozhodování o tom, která místa chcete vidět, a která naopak dokážete oželet. Bude to těžká volba, vězte.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?