epojisteni logo
dovolena-karibik

Jak se připravit na dovolenou v Karibiku?

8. 12. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Už léta tajně sníte o dovolené v Karibiku? Proměnte svůj velký sen v reálný zážitek a třeba už na příští rok si naplánujte dovolenou na Kubě, Haiti, Bahamách, Barbadosu, Jamajce či jiném karibském ostrově. Máme pro vás několik tipů, jak si užít Karibik, a neutratit přitom majlant.

Ještě před pár lety byl Karibik dostupný pouze bohatým lidem, kteří na dovolenou na vyhlášených rajských ostrovech měli peníze. Dnes už je Karibik, ale i jiné destinace po celém světě, dostupnější i lidem s běžnými příjmy. Přímo na místě už bývá mnohdy levněji než u nás, stačí si vyčíhat letenky za výhodné ceny!

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Cestovat s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

Asi největší suma peněz se dá ušetřit, pokud se na vysněnou dovolenou do Karibiku nebo kamkoliv jinam vydáte na vlastní pěst a vše si od koupě letenek, přes ubytování, rezervaci auta až po program na místě zajistíte a vymyslíte sami. Dnes už to díky internetu není nijak těžké.

Zájezd do Karibiku od cestovní kanceláře je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a nevadí jim si pár tisíc korun za dovolenou připlatit. Cestovní kancelář za ně obstará vše nezbytné a na nich zbude pouze se dopravit na letiště a užít si dovolenou na 100 %. 

Dovolená v Karibiku je nyní výrazně levnější záležitost než před lety. Pokud budete sledovat nabídku zájezdů s dostatečným předstihem, můžete natrefit na opravdu krásné nabídky. Spousta cestovatelů doporučuje sledovat nabídku českých a německých cestovních kanceláří, které mnohdy bývají levnější. Nezapomeňte akorát k ceně zájezdu od německé agentury přičíst ceny za dopravu na letiště mimo ČR.

Sledujte ceny letenek!

Vyplatí se průběžně sledovat ceny letenek  a mít stranou uložené peníze. S hledáním letenek pomohou různé webové stránky i stránky na FB, které se přímo zabývají hledáním letenek a porovnáváním cen. Jakmile natrefíte na letenku za neodolatelnou cenu, na nic nečekejte a bookujte. Čekat na ještě nižší cenu, se nemusí vyplatit. 

Je jednodušší sehnat levnou letenku, pokud netrváte na konkrétní lokalitě (v tomto případě konkrétním karibském ostrově) a je vám vcelku jedno, který z úžasných karibských ostrovů se na pár dní stane vaším domovem. Pozor si rovněž dávejte na typ letenky. Zjistěte si například ještě před zaplacením, jaké zavazadlo či zavazadla jsou v ceně letenky, zda máte zaplacené jídlo po dobu letu apod.

Naplánujte si dovolenou v Karibiku...

Jakmile máte koupenou letenku a víte, kam přesně poletíte, můžete začít plánovat. Vytvořit si alespoň základní plán cesty důrazně doporučujeme.  Dodržet jej můžete, ale také nemusíte. Improvizovat můžete i s předběžným plánem. Bez alespoň hrubého plánu na místě můžete zjistit, že většinu času trávíte u internetu zjišťováním a hledáním informací: co, kam, jak a za kolik?! Neztrácejte čas a informace si najděte raději předem.

Najděte si dobrého průvodce, vyhledejte pár cestovních blogů a zjistěte, co se v dané lokalitě nachází za zajímavosti a co byste rozhodně neměli minout. Zkuste zapátrat i po místech, které nejsou tak turistický profláklé. Vyberte si, co opravdu chcete vidět, všechno při délce běžné dovolené s největší pravděpodobností nestihnete.

Ubytování v Karibiku hledejte online!

Vedle toho bádejte, jak to na vybraném ostrově chodí. Zajímejte se o ubytování, možnosti dopravy i místní ceny. Víte, kde si bezpečně proměnit peníze s dobrým kurzem? Je nutné mít hotovost nebo lze běžně platit kartou? 

S hledáním ubytováním není nutné si dělat velké starosti. Všichni používají Booking.com nebo Airbnb.com. Pokud neplánujete zůstat na jednom místě, vystačíte si se zajištěným ubytováním na první dva tři dny. Pak můžete hledat a rezervovat ubytování dle toho, jak se budete po ostrově pohybovat.

Zajímejte se také o místní způsob života, typické zvyky, styl oblékání a vůbec vše, na co byste si měli dávat pozor. Čím více toho budete vědět, tím spíše se vám na dovolené v Karibiku vyhnou různé nepříjemnosti.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?